OGRÓD - naturalnie! - GREEN CANOE

OGRÓD – naturalnie!

Śnieg gdzieniegdzie jeszcze się owszem utrzymuje, ale wszyscy wiemy, że temperatura już niedługo się podniesie:)! I zanim się zorientujemy, nie będą nam potrzebne ani ciepłe płaszcze ani czapki. Większość z nas marzy już o wiośnie – o kwitnących ogrodach, o kawie wypitej o poranku w asyście śpiewu ptaków. Ogrodziarze zaś – w tym i część redakcji Green Canoe, planują swoje tegoroczne rabaty. Trendy światowe bardzo wyraźnie mówią o powrocie do natury – do wnętrz wprowadzamy mnóstwo kwiatów, nawet w mieszkaniach zaczęliśmy uprawiać na balkonach zioła czy pomidory. Z tego względu mamy dzisiaj coś specjalnego dla wszystkich tych z Was, którzy niecierpliwie czekają na możliwość zajęcia się swoim ogrodem: tym dużym czy tym mniejszym/balkonowym. W Green Canoe wiele razy namawialiśmy Was do korzystania z metod i produktów naturalnych – zwłaszcza gdy użyte mają być one do warzyw, które potem trafią na nasz stół. Zawsze pytaliście, JAK dokładnie dbamy o nasze ekologiczne plony. Dziś więc odpowiemy. Jest jeszcze trochę czasu – będziecie mieli czas by się przygotować. Oto produkty pochodzenia naturalnego z serii Naturen firmy Substral – cała nasza tajemnica:)


Produkty pochodzenia naturalnego, Green Canoe

Produkty pochodzenia naturalnego – SADZENIE ROŚLIN

Produkty pochodzenia naturalnego, Green Canoe

substral.pl

Niezależnie od tego, czy zajmujemy się ogrodem, kwiatami domowymi, czy balkonowymi, dobry nawóz to, oprócz odpowiedniej ziemi, podstawa właściwej pielęgnacji każdej rośliny. O nawożeniu gleby pisaliśmy już wcześniej TUTAJ wymieniając kilka sprawdzonych przez Green Canoe sposobów. Najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze są metody ekologiczne. Np., Humus  –  bogaty w próchnicę z przetworzonego torfu, idealnie nadaje się do uprawy warzyw i owoców. Humus do ziół, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do uprawy, siewu i przesadzania np. bazylii, mięty i tymianku. Innego rodzaju produktem jest Glinka do sadzenia, czyli naturalny minerał glinokrzemianowy. REWELACYJNY!!!! Magazynuje wodę i utrudnia wypłukiwanie składników odżywczych z gleby. Najbardziej uniwersalnym nawozem, świetnie sprawdzającym się przy warzywach, owocach i kwiatach, jest Nawóz Naturalny + Humus 2w1. Stabilizuje on pH gleby, użyźnia ją i zatrzymuje wodę. Jest dostępny także Nawóz w płynie do Ziół i Pomidorów, bardzo wygodny w użyciu i bezpieczny, oraz Radivit – komposter, który przyśpiesza powstawanie kompostu


Produkty pochodzenia naturalnego – OCHRONA ROŚLIN

substral.pl

Wszystkie rośliny są częściej lub rzadziej narażone na atak szkodników, dlatego nie mogą być pozostawione bez pomocy. Jak wiecie doskonale, bo piszemy już o tym od wielu lat, są różne sposoby na ochronę roślin przed nieproszonymi gośćmi. Oprócz naparów z pokrzywy, czy skrzypu są też sprawdzone produkty pochodzenia naturalnego, które w każdym ogrodzie poradzą sobie z nawet największym problemem. Dzięki zawartości naturalnych składników w specyfikach, o których piszemy, możecie mieć pewność, że Wasze uprawy nie będą spryskiwane chemią. Naturen Floris na mszyce jest eliminatorem tych dokuczliwych stworzeń. Uniwersalnym środkiem ochronnym zaś jest Multi Insekt. Nadaje się do warzyw, owoców i kwiatów i radzi sobie z wieloma insektami na raz. Znajdzie się też coś przeznaczonego do ochrony drzew i krzewów ozdobnych – Promanal to środek owadobójczy w formie koncentratu. Lac Balsam – maść ogrodnicza stosowana jest przede wszystkim na różach w celu zabezpieczenia miejsc cięcia rośliny. Każdym z tych produktów można bez zmartwień potraktować swoje rośliny, ponieważ są w 100% naturalne i nawet warzywa, czy owoce będą bezpieczne do konsumowania.

 


Mamy nadzieję, że ten wpis rozbudził w Was wewnętrznego ogrodnika! Teraz wystarczy zaopatrzyć się w wór sadzonek, produkty pochodzenia naturalnego, kilka sztuk narzędzi, wygodne ogrodniczki i czekać na nastanie cieplejszych dni. My jesteśmy już gotowi i zaopatrzeni w naturalne produkty na kolejny rok.  I nie możemy się doczekać wiosny!

Dziękuję za Twój komentarz.

4 komentarze

 • comment-avatar
  Agafia 21 lutego 2018 (23:43)

  Za tydzień lub dwa kupujemy działkę i zaczynamy budowę, ale za przykładem rodziców od razu zamierzam zabrać się za ogród. Zaczynam na początku marca wysiewanie do doniczek. Zamierzam wyhodować mnóstwo lawendy i wiele innych roślin, ale przede wszystkim widzę lawendę przy dojściu do domu :) Pozdrawiam!

 • comment-avatar
  Małgosia 20 lutego 2018 (18:11)

  Dla mnie najlepszym nawozem i środkiem ochronnym w ogrodzie są wyciągi i gnojówki z pokrzywy. Stosuję już od wielu lat.

 • comment-avatar
  aldia.arcadia 20 lutego 2018 (14:16)

  Co roku jak piszesz ogrodzie, to mam taką ochotę na… ogród :))

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.