DO KAWY #25 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #25 – kino, lektura, pasja.

#1

Książka, jaką chcemy Wam dziś polecić to opowieść o życiu z dala od zgiełku miasta, pośród natury i w zgodzie z samym sobą. Brzmi zachęcająco? W Życiu pasterza – opowieści z Krainy Jezior przeczytacie historię Jamesa Rebanka, który wrócił z miasta na wieś, do rodzinnej farmy, na której prowadzi zwykłe, proste życie, odnajdując to, czego nie dawało mu miasto – poczucie spełnienia, autentyczne przeżycia i poczucie przynależności. Jeśli interesuje Was taka tematyka – koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

życie pasterza recenzja

źródło: Empik

 

#2

Wszystkim tym, którzy czytają nas będąc na Kaszubach a także tym, którzy maja do nas blisko, polecamy wydarzenie, które odbędzie się już jutro w Brodnicy Górnej koło Kartuz. Warunek dodatkowy – musicie lubić truskawki :) 1 lipca odbędzie się bowiem Truskawkobranie – gwiazdą imprezy będzie oczywiście truskawka. Na stokach Złotej Góry będziecie mieli okazję spróbować truskawek pod najróżniejszymi postaciami, posłuchać muzyki, obejrzeć występy artystyczne oraz zakupić kaszubskie rękodzieło. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

truskawkobranie 2017źródło: Odkryj Pomorze

#3

A Ci, którzy szukają ciekawych smaków w Warszawie, powinni przeczytać wpis na świetnym blogu podróżniczym Adamant Wanderer, którego autorka dzieli się z nami wrażeniami odnośnie odwiedzonych w tym mieście restauracji. Przeczytacie w nim, co podobało się Uli podczas wizuty w Stolicy, jakie miejsca odiwedziła i co ją zachwyciło.

restauracje w warszawie które warto odwiedzićźródło: Adamant Wanderer

#4

Jeśli szukacie pomysłów jak spędzić lato w mieście zajrzyjcie na strone Zwierciadła.  Nawet, jeśli wybieracie się gdzieś na dłuższy urlop zapewne zostanie Wam jeszcze czas, który możecie wykorzystać w ciekawy sposób, mieszkając w większym lub mniejszym mieście. Sprawdźcie, co ciekawego możecie zrobić – TUTAJ :)

źródło: Zwierciadło

#5

Ze strony Zielonyogródek.pl dowiecie się jak stworzyć ogród przyjazny naturze -dzikim drobnym zwierzętom, ptakom, motylom, płazom czy gadom. Wiele z nich jest bowiem naszymi sprzymierzeńcami i nie wyrządzają żadnej szkody naszym uprawom i hodowlom. Ogród Green Canoe prowadzimy właśnie w ten sposób – by był przyjazny wielu małym żyjątkom i wpisywał się naturalnie w ekosystem.  Jak zaprosić  maleńkich przyjaciół do ogrodu i sprawić by czuły się w nim jak u siebie w domu? Przeczytacie na Zielonym Ogródku!  

zwierzęta w ogrodzie źródło: Zielony Ogródek

#6

Już 8 lipca rusza Męskie granie – cykl koncertów, które odbędą się w kilku największych miastach Polski, m.in w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach. Wśród tegorocznych gwiazd wystąpią m.in.: Monika Brodka, KAMP!, HEY czy Maria Peszek. Jeśli jesteście zainteresowani tym wydarzeniem pełny line up oraz więcej informacji dostępne są na TEJ stronie.

męskie granieźródło: Facebook

#7

Jeśli zastanawiacie się jak urządzić długi i wąski balkon, który może wydawać się dosyć trudny w zaaranżowaniu, pomocą służą Wam Beata i Ania z bloga Pani to potrafi. Dziewczyny pokazują jak krok po kroku sprawić, aby to Wasz balkon stał się wspaniałym miejscem do odpoczynku. Okazuje się że nawet przysłowiowe kiszki:) można bardzo ładnie i funkcjonalnie zorganizować.

długi i wąski balkonźródło: Pani to potrafi

Od jutra ruszają WAKACJE:)!  Wszystkim Wam, niezależnie jak i gdzie je zaplanowaliście życzymy całą redakcją udanego wypoczynku i mnóstwa relaksu. Postaramy się co piątek relacjonować Wam, co ciekawego dzieje się w całej Polsce – być może z niektórych poleceń zechcecie skorzystać. BAWCIE SIE DOBRZE!

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    aldia.arcadia 30 czerwca 2017 (12:56)

    Ta książka bardzo mnie kusi od pierwszego wejrzenia :) Miłego weekendu. :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.