Tubądzin Blog Day 2020 - ceramiczne trendy - GREEN CANOE

Tubądzin Blog Day 2020, czyli trendy w ceramicznym świecie

Tubądzin to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z największych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Firma, która istnieje już od 1983 roku i znana jest na całym świecie, eksportuje swoje towary do 30 różnych krajów oraz współpracuje z najlepszymi projektantami i designerami. Od lat polecamy tylko najlepsze firmy, dbające o jakość oraz piękno swoich wyrobów – marka Tubądzin zna się na tym doskonale. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na tegorocznym Tubądzin Blog Day 2020, który odbył się pod koniec września. Był to dzień pełen wrażeń: zwiedzanie fabryki, doświadczanie procesu powstawania płytek, podziwianie prototypu kolekcji Macieja Zienia dla Tubądzin oraz ciekawe warsztaty na zwieńczenie dnia. Jest co opowiadać! 

Fabryka w Ozorkowie

Dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem fabryki w Ozorkowie. Hala, którą mieliśmy przyjemność oglądać była ogromna, znajdowało się w niej mnóstwo maszyn oraz ludzi odpowiedzialnych za proces powstawania płytek. Doświadczenie tego wszystkiego „od kuchni” było niesamowitym doświadczeniem. Dokładność i precyzja, z jaką tworzy się w firmie Tubądzin ceramikę jest niebywała. Oglądanie tego procesu na żywo, co więcej, osobisty udział w nim sprawia, że już nigdy nie spojrzymy na płytki, w taki sam sposób.

Własnoręczne tworzenie płytek

Kolejnym punktem naszego dnia w fabryce Tubądzin było własnoręczne wykonanie zdobionej płytki. Nie jest to wcale taka prosta sprawa. Kupując ceramikę w sklepie, nie zastanawiamy się, jak bardzo czasochłonnym procesem jest jej produkcja. Ile trzeba do tego cierpliwości oraz umiejętności mogliśmy przekonać się osobiście. Każda z zaproszonych osób na własnej skórze doświadczała trudnej sztuki pracy m.in. z dłutem. Następnie mieliśmy okazję poznać sposób, w jaki powstają odcienie szkliw, którymi barwione są płytki. Dokładne proporcje składników to bardzo ważny element tworzenia szkliwa. Jeśli płytka ma mieć wypukłe zdobienie, to należy rozprowadzić na wzorze odpowiedni proszek. To kolejna precyzyjna praca – wszystko musi być idealnie wyważone i na swoim miejscu. Ostatnim już etapem było nakładanie na czarną płytkę złotej pasty. Efekt był zachwycający! Po wykonanej pracy każdy z nas otrzymał swoją płytkę na pamiątkę. 

Showroom Tubądzin

Pełni nowych doświadczeń i wiedzy udaliśmy się do niezwykłego miejsca – showroom’u marki Tubądzin. Już z daleka wrażenie zrobił na nas niesamowity budynek. Elewacja wykonana jest w całości z płytek i tworzy niesamowity mural. Wprost nie można oderwać od niego wzroku. Zachwyceni weszliśmy do środka, gdzie mogliśmy podziwiać kolejne perełki ceramicznego przedsiębiorstwa. Zapoznaliśmy się z nowościami, które już są wprowadzone na rynek, m.in. linia płytek wielkoformatowych z kolekcji MONOLITH. Nasz zachwyt wzbudziła najbardziej seria MARMO D’ORO – marmurowe tło poprzecinane przez szare i złote żyłki to niezwykle elegancki wzór, który idealnie ozdobi klasyczne wnętrze.

Na uwagę zasługuje także kolekcja PATINA PLATE, która dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: BLUE, WHITE oraz GREEN. Marka Tubądzin stworzyła także kolekcję dla miłośników stylu BOHO. Znalazły się w niej odważne wzory i kolory z palety brązów, miodowego złota oraz różne odcienie zieleni. Dzięki takim płytkom łazienka w stylu boho nigdy nie będzie nudna. Kolejna kolekcja, którą mieliśmy okazję podziwiać to FUNKY. Dużo się w niej dzieje – mnóstwo kolorów, wzorów oraz kształtów. W tej kolekcji zwrócić uwagę należy na płytki lastrico, które kiedyś często stosowane, teraz przeżywają swój wielki powrót. Następna kolekcja to coś, co pokocha każdy fan klasyki. SOPHISTICATED to linia, w której elegancja przeplata się z cementowym akcentem oraz wyrazistymi kamieniami. Odcienie czerni, zieleni, srebra i złota nadają szyku i wyrafinowania. TIMELESS to kolekcja, która nigdy się nie nudzi. Podstawowe materiały i kolory, czyli kamień, marmur, odcienie złota i neutralne beże, będą dobrze wyglądały zarówno teraz, jak i za kilka lat. Kolejny raz przekonaliśmy się, że jakość wyrobów jest najważniejsza, a marka Tubądzin dokłada wszelkich starań, aby produkty były na najwyższym poziomie.

Warsztaty z Maciejem Zieniem

Po zwiedzeniu fabryki, stworzeniu własnoręcznie płytek oraz obejrzeniu najnowszych kolekcji marki Tubądzin czekała na nas jeszcze jedna atrakcja. Niezwykle inspirujące warsztaty, które specjalnie dla nas poprowadził Maciej Zień – znany projektant już od lat współpracujący z firmą i tworzący dla niej specjalne kolekcje. Możecie się zastanawiać, co wspólnego mają moda i wnętrza? Okazuje się, że bardzo wiele – wzajemnie się inspirują, łączą i przenikają. Każdy z uczestników brał aktywny udział w tworzeniu kreacji inspirowanej wzorami płytek. Ileż pomysłów i twórczej pasji znalazło się tam w jednej przestrzeni.

Pełen wrażeń i emocji Blog Day 2020 zapamiętamy na długo – możecie być pewni:) Teraz czekamy na kolejne spotkania we wspaniałym ceramicznym świecie i jeszcze więcej niesamowitych pomysłów utalentowanego zespołu Tubądzin.

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.