DO KAWY #34 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #34 – kino, lektura, pasja.

#1

Dziś w ramach poleceń książkowych prezentujemy Wam pozycję, z której dowiecie się, jak można zadbać o zdrowie unikając przy tym chemicznych, niekoniecznie dobrych dla nas środków. W Rośliny nas ocalą Miriam Borovich proponuje, aby powrócić do natury, korzystając z dobroczynnego działania roślin leczniczych. Autorka sama wychowana została w rodzinie, w której korzystało się przede wszystkim z naturalnych metod leczenia, a w swej książce dzieli się z nami swoją bogata wiedzą.

rosliny nas ocalą recenzjaźródło: Empik

#2

Od pewnego czasu coraz więcej możemy usłyszeć o problemie, jakim jest marnowanie jedzenia, a także o idei Zero Waste, czyli unikaniu generowania ogromnej ilości śmieci w naszych domach. Na blogu Wild Strawberry Blossom przeczytamy, co możemy zrobić, aby przestać wyrzucać jedzenie. Jak przeczytamy na blogu Asji co roku marnuje się na świecie aż 1/3 produkowanej żywności. Dlatego wszystkim polecam zajrzeć na jej stronę i dowiedzieć się, jak my sami możemy tego unikać.

jak nie marnować jedzenia poradyźródło: Wild Strawberry Blossom

#3

Lubicie kolor we wnętrzach? Jeśli tak to zajrzyjcie na stronę Wnętrzności.com, na której znajdziecie świetne inspiracje i porady w tym temacie. Pierwszym kolorem rozpoczynającym cykl wpisów, które ukażą się na blogu jest zieleń. Chcecie zobaczyć ciekawe aranżacje? Wiedzieć z jakimi kolorami łączyć zieleń? A może jaki odcień wybrać? Na te i wiele więcej pytań odpowiadają Ela i Mateusz.

zieleń we wnętrzachźródło: Wnetrznosci.com

#4

Na stronie Zwierciadło.pl przeczytacie o modnym ostatnio zjawisku, jakim jest wielozadaniowość. Czy robienie wielu rzeczy w tym samym czasie jest dla nas korzystne, czy raczej szkodzi? Z badań psychologów wynika, że niekoniecznie jest to dla nas najlepsza opcja. Przeczytajcie więcej TUTAJ.

źródło: Zwierciadło.pl

#5

Włochy to bardzo popularny kierunek nie tylko wakacyjny, ale również chętnie odwiedzany poza sezonem. Nic dziwnego! Przyciągają nas przede wszystkim piękne, klimatyczne miasteczka, a jeśli myślicie nad wyjazdem do Italii i odwiedzeniem któregoś z nich wejdźcie na bloga Tasteaway, z którego dowiecie się jakie włoskie miasteczka warto odwiedzić.

źródło: Tasteaway

#6

Od 9 do 17 września odbędzie się Wawa Design Festiwal 2017. To już piąta edycja wydarzenia, które skupia środowiska twórców, producentów i wielbicieli polskiego wzornictwa. Tegoroczny festiwal odbędzie się od hasłem UWODZENI, a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła. W ramach festiwalu weźmiecie udział w wielu wystawach, prezentacjach, wykładach i warsztatach.  Jeśli interesujecie się designem to wydarzenie jest zdecydowanie dla Was!

źródło: Facebook

#7

Jesień to czas, kiedy wciąż chętnie wyjeżdżamy, organizujemy wycieczki i dalsze lub bliższe wyprawy. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy nasze podróże oby na pewno służą naturalnemu środowisku? Na blogu Podróżująca Rodzina przeczytacie o tym, jak podróżować ekologicznie.

źródło: Podróżująca Rodzina

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.