DO KAWY #132 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #132 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Wakacje w klimatach górskich przemawiają do Was bardziej niż spędzone nad morzem? Jeśli tak, to Tatry z pewnością nieraz stały się kierunkiem Waszych podróży. Piękne widoki, bliskość przyrody, czyste powietrze – idealna inspiracja dla artystów i odskocznia od codzienności. Co sprawiło, że góry stały się tak uwielbianym miejscem. Na to pytanie odpowiada Agnieszka Lisak w książce Sielankowanie pod Tatrami. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Czarne

#2 Muzyka

W rytmie jazzu bawić się będą uczestnicy XII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Odbędzie się on w weekend 24 i 25 sierpnia w Rybniku. Na scenie wystąpią zespoły prezentujące swoje najlepsze utwory, które z pewnością podgrzeją atmosferę wydarzenia. Jego szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

muzyka jazz GREEN CANOEźródło: Facebook/Teatr Ziemi Rybnickiej

#3 Teatr/Kino

W tym tygodniu miała miejsce premiera filmu Na bank się uda, który chętnie porównuje się do kultowej komedii kryminalnej Vabank. Trzej starsi panowie, długoletni przyjaciele, którzy napadają na bank oraz młody prokurator uwielbiany przez publikę – oto nasi główni bohaterowie. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto wybrać się na nowy film do kina, pod spodem obejrzycie jego krótką zapowiedź.

#4 Miejsce z klimatem

Midori w Gdańsku to jeden z barów serwujących tzw. poke bowl, których podstawą jest ryż i najczęściej ryba oraz wszelkiego rodzaju warzywa. Są również wersje typowo mięsne (np. z kurczakiem) oraz wegetariańskie. W barze Midori często trafimy na tematyczne tygodnie, podczas których serwowane są dania inspirowane kuchniami różnych kultur. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie TUTAJ.

miejsce z klimatem GREEN CANOEźródło: Facebook/Midori Bar

#5 Miejsce w sieci

Wakacje to idealny czas, aby pozwolić na odpoczynek również naszej skórze. Duża ilość kosmetyków, mocny makijaż i słońce to nie najlepsze połączenie. Warto więc skusić się na naturalne zamienniki używanych produktów. Na stronie magazynu Zwierciadło pojawił się ciekawy artykuł dokładnie na ten temat. Znajdziecie go TUTAJ.

miejsce w sieci do kawy GREEN CANOEźródło: Zwierciadło

#6 Wydarzenie

Miedzianka Fest to festiwal literacki tworzony dzięki crowdfundingowi, czyli finansowaniu społecznościowemu. Powstał więc przez wielbicieli literatury dla wielbicieli literatury. W tym roku od 23 do 25 sierpnia trwać będzie już trzecia edycja wydarzenia, podczas której spotkamy świetnych autorów, weźmiemy udział w warsztatach, czytaniach i pokazach filmowych. Program festiwalu dostępny jest TUTAJ.

wydarzenie do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/MiedziankaFest

#7 Relaks

W tym roku swój debiut będzie miało Bialskopodlaskie Święto Miodu – i to już 18 sierpnia. Celem wydarzenia jest promowanie lokalnych produktów pszczelarskich i szerzenie bezpiecznych i naturalnych metod ich tworzenia. Wszystkich wielbicieli słodkiego nektaru odsyłamy TUTAJ po więcej informacji.

relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Bialskopodlaskie Święto Miodu

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.