PROSTO Z AMERYKI - SheltonMilden - GREEN CANOE

PROSTO Z AMERYKI – SheltonMilden

W kolejnym wydaniu z cyklu PROSTO Z AMERYKI chcemy przedstawić Wam SheltonMilden. Pracownię architektoniczną z Nowego Jorku, która już od 1978 roku dostarcza swoim klientom projekty najwyższej jakości w zakresie architektury i designu. Jej założycielami są Peter L. Shelton oraz Lee F. Mindel, który do tej pory, po śmierci wspólnika, kontynuuje ich wspólną działalność. Do dużego rozgłosu i sukcesu marki przyczynia się również ośmioosobowy zespół, który zdobył wykształcenie na wydziałach sztuki, designu i architektury na najlepszych uniwersytetach Stanów Zjednoczonych. Od samego początku istnienia SheltonMilden zaskarbiła sobie przychylność i uznanie odbiorców, o czym świadczy ogromna ilość nagród i wyróżnień jej przyznanych. Projekty realizowane przez firmę obejmują zarówno przestrzeń korporacyjną, akademicką, kulturalną, hotelową, handlową oraz rekreacyjną – my jednak skupimy się na wnętrzach typowo mieszkalnych, które robią naprawdę piorunujące wrażenie i chyba zainteresują nas wszystkich najbardziej:)


SheltonMilden Green Canoe

Autorem wszystkich wybranych przez nas zdjęć jest Michael Moran, który profesjonalnie zajmuje się fotografią architektury i wnętrz i bardzo często opracowuje materiały dla realizacji SheltonMilden. Jedne z ciekawszych, którymi chcemy się z Wami podzielić to Ocean Pond Residence, Cental Park Residence oraz Greenwich Village Greek Townhouse.


W każdej z tych realizacji, w pierwszej kolejności rzuca się w oczy finezyjne łączenie materiałów (drewno, kamień, szkło, naturalne tkaniny), które nie zawsze udaje się tak efektownie zestawić. Kolory grają tu także bardzo ważną rolę. Zauważyć można paletę bardzo spokojną i stonowaną – przeważa biel i barwy ziemi (zielenie, żółcie, brązy i niebieskości). Nie brak jednak dużej ilości kontrastów, które wyraźnie podkreślają wybrane elementy, nadając pomieszczeniom wyjątkowego charakteru i sprawiając, że mimo wyciszonej często kolorystyki, są one niesamowicie przyjemne w odbiorze.

SheltonMilden Green Canoe

SheltonMilden Green Canoe

SheltonMilden idealnie potrafią dostosować swoje projekty do przestrzeni, w której mają one później funkcjonować. Nieważne, czy jest to dom nad morzem, czy mieszkanie w kamienicy w mieście –  ma się nieodparte wrażenie, że ten budynek/projekt/aranżacja właśnie tam pasuje. Każda realizacja ma również swój własny unikalny wydźwięk zależny od preferencji i potrzeb mieszkańców. Jednak, mimo tej wyjątkowej wszechstronności i elastyczności, firma ma swój własny, charakterystyczny styl, który przyciąga uwagę i zachwyca.

Czy wspomnieliśmy już o cudownej umiejętności naszych dzisiejszych bohaterów do łączenia historii z nowoczesnością? Ostatnie pomieszczenia są na to idealnym dowodem. Fundamenty wielokrotnie restaurowanego greckiego domu uzupełniono o typowo modernistyczne elementy.

SheltonMilden Green Canoe

SheltonMilden Green Canoe

moranstudio.com

Peter L. Shelton oraz Lee F. Mindel zdecydowali się zaprezentować światu także własne produkty. Wśród nich znaleźć można chociażby stoliki do kawy, krzesła i lampy. Całą ofertę znajdziecie TUTAJ. Jeśli interesuje Was architektura i design w wyjątkowym wydaniu od SheltonMilden to polecamy Wam zapoznać się z książką o tej właśnie tematyce, opracowaną przez wszystkich architektów firmy. Miłej lektury!


Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Beata 30 maja 2018 (11:32)

    Wnętrza są po prostu piękne. Myślę, że ich siła polega też na tym, że bez wątpienia przetrwają próbę czasu. Nie mogę się napatrzeć!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.