DO KAWY #214 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #214 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Czy na samą myśl o długich, deszczowych dniach dostajecie gęsiej skórki? A może jednak z utęsknieniem czekacie na długie wieczory, aby zaszyć się w domowym zaciszu?:) Książka, którą chcemy Wam polecić dziś DO KAWY spodoba się każdemu. „Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania” Niny Czarneckiej to pozycja obowiązkowa na nadchodzący czas. W tej książce znajdziecie niesamowite ciepło, porady, kóre w holistyczny sposób zadbają o Was i wręcz otulą w ten chłodny czas. Sprawdzone przepisy oraz recepty na dobry nastrój. Tak jak my, zakochacie się w tym poradniku- jest magiczny! :)

źródło:empik.comźródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Grupa Organek to polski zespół muzyczny, założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Muzyka, jaką tworzą to rock alternatywny. Jeśli mamy wśród czytelników fanów trochę mocniejszych brzmień to zainteresuje Was fakt, że już 15 października odbędzie się koncert zespołu w Gdańskiej stoczni, w klubie B90. Bilety oraz więcej informacji można znaleźć  TUTAJ.

źródło:b90.pl

 

#3 Teatr/kino

Dziś zabieramy Was do Katowic do Teatru Śląskiego :) Spektakl pt. „Mayday” to jedna z najbardziej znanych i najczęściej granych fars na świecie. Opowiada historię taksówkarza bigamisty, który przez lata skutecznie lawiruje pomiędzy dwiema żonami, które o sobie nie wiedzą. Pech jednak chce, że trafia do szpitala, a zaniepokojone żony zawiadamiają policję. Od tej chwili zaczyna się lawina pomyłek i komplikacji. Spektakl, który musicie zobaczyć :) Bilety dostępne na stronie teatrslaski.art.pl.

 

źródło:teatrsaski.art.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Jesień, kiedy rozpieszcza nas słońcem najlepiej spędzać na łonie natury. Jeśli jednak pogoda nie dopisuje warto odwiedzić ciekawe miejsca. Takim miejscem, które wyjątkowo spodoba się dzieciom, jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Doświadczenia, instalacje naukowe oraz duża dawka zabawy umili każdy, nawet najbardziej deszczowy dzień :) Dorośli także nie będą się tam nudzić:) Serdecznie polecamy.

źródło: experyment.gdynia.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Virtual Dream to fundacja, której założycielem jest Piotr Łój.  Jednoosobowo, dzięki Virtualnej Rzeczywistości spełnia marzenia dzieci chorych na nowotwory. Jak mówi autor akcji: „Dzięki VR mogę przynieść im świat zewnętrzny do szpitalnego łóżka oraz spełnić najskrytsze marzenia”. Warto śledzić projekty tej fundacji- cudowna inicjatywa. Radość i szczęście chorych dzieci to największy dar:)

źródło:patronite.pl/virtualdream

#6 Relaks

Czy słyszeliście już o Hand letteringu? Trudno przetłumaczyć to pojęcie. Najprościej możemy powiedzieć, że hand lettering to kreatywna kaligrafia:) Szukaliście pomysłu jak spędzić jesienne i zimowe wieczory? Nasza propozycja to Hand lettering:) Poniżej krótki filmik instruktażowy:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.