DO KAWY #140 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #140 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Ciemność kojarzy się z mrokiem i lękiem. Jednak bez niej nie istnieje przecież światło, które utożsamiamy z samymi pozytywami. Czy ciemność jest więc tylko czymś negatywnym? Ten temat zgłębia na dalekiej Północy Sigri Sandberg, który zwraca uwagę czytelników na problem zanieczyszczenia świetlnego dzisiejszego świata. Książkę Ciemność W obronie mroku znajdziecie np. TUTAJ.

książka DO KAWY GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Ostatnia płyta zespołu Clock Machine Prognozy z 2019 roku utrzymana jest w znanej dla grupy konwencji rockowo-elektronicznej. Znajdziemy na niej utwory kojarzące się z późnymi wieczorami oraz odpoczynkiem po całym dniu intensywnego działania. Słowem – dźwięki sprzyjające relaksacji. Album dostępny jest np. TUTAJ.

muzyka DO KAWY GREEN CANOEźródło: IGLO Records

#3 Teatr/Kino

Ikar Legenda Mietka Kosza to historia oparta na biografii młodego pianisty Mieczysława Kosza. Jako chłopiec stracił wzrok, a swoje zdolności muzyczne, dzięki którym na nowo zobaczył świat, odkrył w ośrodku dla niewidomych. Absolutna miłość do muzyki prowadzi go na ścieżkę jazzowego wirtuoza, na której spotyka utalentowaną wokalistkę zmieniającą jego życie. Premiera filmu odbędzie się 18 października. Poniżej znajdziecie zwiastun.

#4 Miejsce z klimatem

Stary Mokotów w Warszawie ma do zaoferowania wspaniałe miejsce dla wszystkich wielbicieli architektury i sztuki. Galeria Ornament – projekt i osobista pracownia architektki Anny Koszeli-Krawczyk – zachęca wnętrzami eklektycznymi wypełnionymi kobiecymi fotografiami, kolażami oraz innymi elementami dopracowanymi w najdrobniejszym szczególe. Jest to połączenie niepowtarzalne i tworzące wyjątkowy charakter przestrzeni. Więcej na temat Anny Koszeli-Krawczyk i jej projektów znajdziecie TUTAJ.

galeria ornament GREEN CANOEźródło: Materiały prasowe

#5 Miejsce w sieci

Kiedy ostatnio napisaliście do kogoś list? Taki nieformalny oczywiście, do przyjaciela. Tęsknicie trochę za taką formą komunikacji? Jeśli tak, to koniecznie wypróbujcie Slowly. Dzisiejsze miejsce w sieci zajmuje bowiem aplikacja umożliwiająca wysyłanie listów do ludzi z całego świata. Najpiękniejsze jednak jest w niej to, że nie dochodzą do adresata natychmiast, ale nawet po kilku dniach. TUTAJ dowiecie się o Slowly więcej.

DO KAWY slowly GREEN CANOEźródło: Get Slowly

#6 Wydarzenie

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja to wydarzenie, które w kalendarzu powinni zaznaczyć wszyscy kinomani. Już po raz drugi kolejna edycja festiwalu odbędzie się w słynnej Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie czekać będą wspaniałe pokazy i dyskusje filmowe. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy TUTAJ. Festiwal odbędzie się już 17 października.

kamera akcja GREEN CANOEźródło: Kamera Akcja

#7 Relaks

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się dniach od 24 do 27 października. 23. edycja to kolejna okazja do spotkań z ulubionymi pisarzami i innymi miłośnikami literatury. Poza tym czekają jeszcze atrakcje dodatkowe obfite w warsztaty, wystawy i dyskusje o różnej tematyce, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są TUTAJ.

targi książki GREEN CANOEźródło: Książka.Kraków

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.