Oczyszczanie :) - GREEN CANOE

Oczyszczanie :)

 Dziś zdjęłam część świątecznych dekoracji. Dokładnie tych kolorowych. Pożegnałam się z czerwienią bez żalu, bo jak znam życie, za jakiś czas ponownie trafi do naszego domu – w całkiem innej stylizacji. Więc znów mamy biało… Ale nie o tym chciałam napisać. A o czyszczeniu i zmianach. Tych wokół nas i w nas samych.
W nowy rok lubię wejść z uporządkowaną przestrzenią. Wczoraj wygłaskałam salon, dziś swoją pracownię. Ot, niby zwykłe sprzątanie ale przede wszystkim dokładne sortowanie rzeczy, wyrzucanie niepotrzebnych kartek, zapisków i wszelakich „duperelków”, które nagromadzam przez cały rok, bo wydają mi się niezbędne. Potem, po kilku miesiącach, gdy akurat znajduję je w czeluści szuflady…myślę sobie…”a po jaką cholerę ja to trzymam??” I tak, od kilku już lat realizuję noworoczne oczyszczanie. Czynność ta niesie ze sobą kilka konsekwencji. Po pierwsze analizuję rok, który właśnie się kończy. Czasami zaskoczona jestem wnioskami, które same nasuwają się przy okazji oglądania zawodowych dokumentów, zrobionych zdjęć lub  np. szkiców książki, którą od kilku lat „piszę” i piszę:):) Czasami wpadam w zadumę…np. dlatego, że wydarzyły się sytuacje, na które nie byłam ani przygotowana ani na nie nie czekałam. Czasami śmieję się w głos…z siebie samej najczęściej oczywiście. Co roku bowiem strzelam towarzyskie „babole”, gafy czy jak tam je jeszcze zwał. Śmiem twierdzić, że mam w tym zakresie status mistrza:)
Po drugie, przy oczyszczaniu – oczywiście marzę, marzę, marzę no i troszku planuję :) Po trzecie wreszcie, mogę z dystansu popatrzeć na zmiany – te, które zaszły przez ostatni rok we mnie samej, ale także w naszym otoczeniu. A zachodzą. Oczyszczanie to przede wszystkim pozbywanie się – tego, z myśli oraz z domu , co już niepotrzebne, co zabiera przestrzeń a jest nieużywane.
Nasze mamy, głownie ze względu na czasy w jakich przyszło im żyć i zakładać swoje gniazda domowe ( czasy, w których nie było niczego w sklepach, w których stało się w kolejkach po meble, cukier, mięso, skarpety i nawet zwykłe tkaniny); mają tendencje do chomikowania  – WSZYSTKIEGO. Wiecie o czym mówię, prawda? :):):) Jednych rzeczy nie potrafią wyrzucić z sentymentu, innych z przyzwyczajenia, jeszcze innych – z tego powodu, że po prostu nie przychodzi im do głowy by czegoś  się ot tak pozbyć – np. oddać. Co wcale nie oznacza, że nie kupują następnych:)
A tak na serio – zauważyłam, że nadmiar rzeczy w domu mnie męczy. Zabiera powietrze. Dlatego robię noworoczne czystki. Począwszy od ubrań, skończywszy na ozdobach, dekoracjach,  nieaktualnych dokumentach, zabawkach Leo. Ubrania i zabawki oddajemy tym, którzy ich potrzebują bardziej od nas, książki wyczytane:) – do biblioteki, śmieci na śmieci, karteluszki, notatki itp – w kominek. Patrzę dzis na swój dom i oddycham pełną piersią:) DOBRA ROBOTA:) Sama świadomość, że nie ma w nim rzeczy, o których świadomości nie mam:), sprawia iż mam po prostu świetny nastrój.
 Moi drodzy…minął kolejny rok. Nasz wspólny:)Wiem, że pisałam znacznie rzadziej, niż byście sobie tego życzyli. Zawodowe życie pochłonęło mnie bardzo, a to zwykłe życie, które toczy się sobie ot tak po prostu – także dopomina się mego czynnego udziału :) Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się z Wami pospotykać na czółnowych stronach przynajmniej tak często jak i w zeszłym. A może częściej:)? Za ten, wspólne spędzony 2011 bardzo Wam dziekuję. Za dobrą energię, dobrą wolę, dobre słowa.
Liczę na to, że będę mogła się odwdzięczyć, szykuję bowiem dla Was dużą niespodziankę:) Ale o tym dopiero wiosną:)
Życzę Wam wszystkim, by nowy rok wbrew wszelkim zapowiedziom nie był kryzysowy ( na to słowo zaczynam reagować alergicznie), a nawet jeśli – by poszło jakoś mało zauważalnie i ślizgiem:). Życzę Wam również zdrowia – bez niego nie można przecież „skakać”. A SKAKANIA życzę Wam dziś najbardziej – po marzenia, po radość, po sukcesy. Skaczmy w tym 2012 w najszczerszej radości, skaczmy bez tchu, w podzięce za to że żyjemy, że obok drugi człowiek, że na niebie niebo:) w chlebaku chleb, i że mamy komu powiedzieć  „kocham Cię”.
Szczęśliwego Nowego Roku kochani:) – obyście „wyskakali” sobie w nim wszystkie noworoczne plany i marzenia.
Do usłyszenia w styczniu:)
Wasza czółnowa kangurkowa:)

fotki „Dobrze mieszkaj” 1/2011

Dziękuję za Twój komentarz.

114 komentarzy

 • comment-avatar
  Anonimowy 8 stycznia 2012 (21:50)

  hej! Ja tak samo robię. Brudy starego roku do śmieci. Nowa nadzieja i nowa przestrzeń dla miłości i działania! hej!

 • comment-avatar
  kasia ino-ino 4 stycznia 2012 (22:23)

  przychodzę tu ze skołatanym sercem, myślami zaprzątniętymi jakimś tysiącem spraw…. przychodzę, siadam, czytam, oglądam… i spływa na mnie spokój i radość… tak po prostu… DOBRA ENERGIA…
  dziękuję Asiu…
  za to, że mnie zatrzymujesz… że we mnie układasz… nazywasz… że się wzruszę tu i uśmieję… że się widokami napawam… głosu Twego słucham, że mnie "natchniewasz"… dziękuję!

  …a oczyszczanie – od dawna czułam, że tego potrzebuję regularniej niż mi się udaje… taaa… przypilnuję tego… niech zadziała czar uzdrawiającej i kojącej świadomości, że nie mam w domu rzeczy, których świadomości nie mam…

 • comment-avatar
  aagaa 4 stycznia 2012 (21:56)

  Asiu, wszystkiego Naj w Nowym Roku zyczę całej Waszej rodzince!!!!

 • comment-avatar
  Anonimowy 4 stycznia 2012 (20:37)

  Asiu,wszystkiego dobrego w nowym roku ! Zachęciłaś mnie do oczyszczania ( razem z książką "sztuka prostoty" , którą dostałam od siostry ) – to wspaniały początek roku – taki haust świeżego powietrza . Szkoda tylko, że zmieniłaś wygląd bloga, było tak przytulnie i z klasą … , teraz wydaje mi się trochę zimno i anonimowo, takie drzwi wejściowe w apartamentowcu zamiast pięknych spatynowanych drzwi w kamienicy , ale widocznie poczułaś potrzebę zmiany. I tak będę Cię nadal podczytywać … :) Pozdrawiam !

 • comment-avatar
  Lalka 4 stycznia 2012 (20:14)

  Do mnie też dotarły już rajstopki:D wszystkie piękne i w moim stylu:D ale się teraz będę stroić:D
  Cała moja familia już wie o wyróżnieniu. Najbardziej ciesze się z faktu, że autorce mojejgo ukochanego bloga spodobał się mój komentarz. To jest najpiękniejsza nagroda:D
  Pozdrawiam gorąco:D
  PS fajne zmiany na profilu głównym:D

 • comment-avatar
  Agnieszka 4 stycznia 2012 (14:24)

  To ja jeszcze raz ;-) melduję, ze konkursowe rajstopki dotarły, są śliczne!
  Dziękuję :-)

 • comment-avatar
  ...ania z jezior.. 4 stycznia 2012 (12:52)

  Szczęśliwego Nowego Roku Asiu. NIechaj dobre anioły zawsze czuwają nad Wami!
  xxx

 • comment-avatar
  karola 4 stycznia 2012 (12:51)

  Cudowne te dekoracje!!! Dużo dobrego w nowym roku życzę wszystkim. Pozdrawiam :)

 • comment-avatar
  Monika 3 stycznia 2012 (22:24)

  OOO NOWY LAYOUT!!Pięknie ! :)

 • comment-avatar
  Orka 3 stycznia 2012 (20:17)

  Ja Was wszystkie dziewczyny podziwiam…nie potrafię zrobić porządku raz a dobrze, zawsze czegoś szkoda, zawsze coś się przyda…Najpierw trafia na pawlacz, portem do piwnicy, potem na działkę…i żal wyrzucić :) Ciuszzki po Weronice w większości oddałam, godząc się z myślą, że więcej dzieci mieć nie będę, ale mam 2 siaty tych najładniejszych, "dostanych" od kogoś bliskiego, kto już odszedł z teg świata, zwyczajnie mi szkoda. Kilka lat temu wywaliłam z piwnicy wysokie skórzane kozaki po mojej ŚP. Mamie, z początku lat 90. Dziś żałuję, bo moja 14 latka chętnie by takie niosiła a skóra w cenie…Pozdrawiam Noworocznie wszystkie stanowcze!!!

 • comment-avatar
  Anonimowy 3 stycznia 2012 (19:02)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
  Wolałam poprzedni wygląd strony. Teraz tak jakos mało przyjaźnie. Jak w gazecie, od linijki…

 • comment-avatar
  ushii 3 stycznia 2012 (13:27)

  asieńko kochana – ja tobie też wszystkiego co dobre na nowy rok życzę!

  Maila własnie przeczytałam, teraz nie zdążę bo latam jak kot z pęcherzem, ale postaram się jak najprędzej odpisać :) bardzo mnie zaciekawiłaś!

  a sprzątanie, biblioteka itd – ja tak mam w standardzie, czystka co i raz, bo mi rzeczy powietrze własnie zabierają, więc selekcja jest u nas bardzo ostra :)
  buziaki!

 • comment-avatar
  Aleksandra 3 stycznia 2012 (11:07)

  Wszystko piękne! Super blog. Również Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  Zapraszam również do mnie:
  http://atmosfera-aleksandra.blogspot.com/

  Pozdrawiam!

 • comment-avatar
  darakw 3 stycznia 2012 (10:57)

  Szczęśliwego Nowego Roku Tobie i Twojej rodzince, droga moja Inspiratorko! (Czy jak tam się nazywa ta, co inspiruje do zmian i dążenia naprzód?)Twój blog stał pewnym przełomem w moim życiu. Dał, powiedzmy tak, dobrego kopniaka w pewne miejsce, by zmienić styl, rutynę szarą codzienność. Nie wszystko jeszcze mi wychodzi, jestem na samym początku drogi. Ale jestem dobrej myśli, bo mam Ciebie za przewodnika. Bardzo dziękuję Ci za to, że jesteś!

 • comment-avatar
  Bramasole 3 stycznia 2012 (09:30)

  Asiu oby Nowy Rok był dla Waszej trójeczki piękny, zdrowy, oby nie brakło energii, pomysłów i siły do ich realizacji. Bądźcie szczęliwi:)
  Buziaki ślę:)Aga

 • comment-avatar
  Anonimowy 2 stycznia 2012 (23:40)

  Asiu-jeżeli mogę tak się do Ciebie zwócić ?
  Nadszedł już czas abym i ja dokonała wpisu… Obserwuję twoje domowe poczynania dopiero od miesiąca. No przyznam jestem już uzależniona. Pranie leży, prasowanie krzyczy a ja nic tylko siedzę na Twoim blogu… No nie będę zbyt odkrywcza, ale napiszę, że tu jest CUDOWNIE ! Samych pięknych dni w Nowym Roku życzę !!!
  Asia J. z Bydgoszczy

 • comment-avatar
  Magda 2 stycznia 2012 (23:22)

  Śliczne zdjęcia!

 • comment-avatar
  rosaliaa 2 stycznia 2012 (20:28)

  co do porządków, tak ciężko się za nie zabrać, a przynoszą tyle dobrego :) dziękuję za natchnienie bo i mojemu domkowi przyda się kuracja odchudzająca :P
  a w Nowym Roku życzę Ci abyś miała głowę pełną niekończących się pomysłów i inspiracji, serce pełne miłości, a dom pełen ciepa :) Wszystkiego dobrego!!!

 • comment-avatar
  Deilephila 2 stycznia 2012 (18:14)

  Wszystkiego co piękne, pełen miłości i dobroci oraz mało "bambetli" wysysających powietrze:)

  Pozdrawiam Noworocznie

 • comment-avatar
  Sielskie Klimaty 2 stycznia 2012 (14:51)

  a ja w ramach czystek chętnie bym opróżniła Twoją karafkę…:-)
  Zdrówka i miłości Asiu!

 • comment-avatar
  Ania M. 2 stycznia 2012 (13:52)

  Ja też się dołączam do tych licznych życzeń: wszystkiego najlepszego, skakania jak najwyżej i wyskakania wszystkiego co w życiu najważniejsze :)
  Pozdrawiam,
  Ania M.

 • comment-avatar
  Anonimowy 2 stycznia 2012 (12:26)

  Zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym Roku!"Podczytuję" Pani blog od pewnego czasu i zawsze czekam niecierpliwie na następny wpis.Jest Pani dla mnie "bratnią duszą" i dziękuję za te wszystkie wyprawy zielonym czółnem…Pozdrawiam Małgorzata -Zakopane

 • comment-avatar
  PATI 2 stycznia 2012 (11:33)

  Wszystkiego Naj Naj

 • comment-avatar
  JAGODZIANKA 2 stycznia 2012 (11:18)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  Pozdrawiam, Jagodzianka.

 • comment-avatar
  Anonimowy 2 stycznia 2012 (09:38)

  Kurczaczek czytam te wszystkie życzenia i marzenia, oglądam piękne domy i mi smutno. Bo nic nie chce być takie jak powinno, bo wciąż brak czasu i pieniędzy odbiera radość, taką najprostszą, bo od lat nic się nie zmienia mimo postanowień i wiecznej walki o lepsze. Na razie omijają nas straszne choróbska, ale niestety wiemy, że stoją za drzwiami. Ale mimo wszystko wszystkiego dobrego – wtedy mam się gdzie ogrzać ;-)

 • comment-avatar
  savannah 2 stycznia 2012 (09:05)

  Wszelkiej pomyslnosci Tobie i Twoim bliskim, a nam, Twoich osiagniec w postaci ksiazki (czekam z niecierpliwoscia :)
  Osobiscie polecam ksiazke pt. "Sztuka prostoty" Dominique Loreau, to wspanialy przewodnik przy robieniu porzadkow, w kazdym miejscu i w kazdej dziedzinie zycia…pozdrawiam

 • comment-avatar
  Lalka 1 stycznia 2012 (20:31)

  Asiu już nie mogę się doczekać Twojej książki:D mam nadzieję, że bedzie tam parę Twoich nowych i tych starych przepisów, jakieś fajne kursiki i mnustwo pięknych zdjęć Twojej okolicy i magicznych zakątków :D
  Z utęsknieniem czekam na wiosnę i na Twoją "dużą niespodziankę":D
  przesyłam buziaki i życzenia noworoczne:D:*:*:*:*

 • comment-avatar
  z potrzebywnetrza 1 stycznia 2012 (20:12)

  Moc pomyślności na nowo rozpoczęty rozdział,kolejny rozdział Naszego życia.Ten rozdział będzie zapisany pod datą 2012.Oby był szczęściem objęty i dobrze zapisał się w pamięci.Pozdrówka ciepłe-aga

 • comment-avatar
  Anonimowy 1 stycznia 2012 (18:20)

  Asiu my również życzymy Wam, aby nic nie zakłóciło Waszego skakania, abyście marzenia spełniali, abyś pisała tutaj częściej, abyś dzieliła się radosnymi wiadomościami z nami i abyście byli zawsze blisko siebie.
  Puenta twojego wywodu doprowadziła moją żonę do łez:):)
  Ściskamy I&A&A

 • comment-avatar
  Anonimowy 1 stycznia 2012 (16:18)

  Zdrowia, radości,satysfakcji z dokonań i częstych kontaktów z nami, wiernymi czytelnikami
  życzy Mika
  P.S. Od jutra zaczynam oczyszczanie…

 • comment-avatar
  SentiMenti 1 stycznia 2012 (16:02)

  Asiu, szczęśliwego 2012-tego :)
  dziękujemy za słodkości, buźka :)

 • comment-avatar
  Sabik 1 stycznia 2012 (14:32)

  Wszystkiego NAJ Joanno!! p.s.zbieram się do napisania maila…:-)

 • comment-avatar
  Życie Numer Dwa. 1 stycznia 2012 (11:34)

  My rowniez zaczynamy oczyszczanie dzisiaj :) I domku i naszych organizmow ha ha
  Pozdrawiam noworocznie,
  MOnika

 • comment-avatar
  jaga 1 stycznia 2012 (09:02)

  Asieńko tobie i Rodzinie życzę dobrego Dosiego Roku,
  Zdrowia , miłości i wielu wspaniałych pomysłów.

 • comment-avatar
  Anonimowy 1 stycznia 2012 (01:12)

  życzę Ci ASIU byś mogła pisać posty tak często jak w 2011 roku no oczywiście spokoju,szczęścia
  spełnienia marzeń!!!cieszę się że Cię poznałam!!!!

 • comment-avatar
  CzarnyKot 1 stycznia 2012 (00:46)

  Wielu radości, zdrowia i szczęścia w Nowym Roku!!!

 • comment-avatar
  kasica53 31 grudnia 2011 (22:24)

  Oby Twoje słowa się spełniły! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! :D

 • comment-avatar
  Go i Rado Barłowscy 31 grudnia 2011 (20:19)

  Jako dość agresywnie ignorujący to święto, z okazji? Nowego Roku życzymy Wam, aby było tak Dobrze, by nie musieć czekać na Lepsze!

 • comment-avatar
  KLAUDIA-GR. 31 grudnia 2011 (19:38)

  Wszystkiego dobrego na nadchodzący rok dla Ciebie i Twojej rodziny :)
  Pozdrawiam, Klaudia

 • comment-avatar
  Anonimowy 31 grudnia 2011 (18:35)

  Dziekuje za zyczenia i za to ze jestes bym mogla zagladac czytac i uczyc sie zdobienia wlasnego M ja rowniez przesylam serdeczne zyczenia zdrowia i spelnienia marzen niech marzenia plyna w gore a spadajac spelniaja sie Barbara z Warszawy

 • comment-avatar
  Anonimowy 31 grudnia 2011 (17:34)

  Ja zwykle tu magicznie i ślicznie :D życzenia piękne. Dziekuję za nie i odwzajemniam :) Spełnienia i satysfakcji, zdrowia i uśmiechu oraz samych dobrych dusz obok :)

  pozdrawiam
  Agnieszka z Mierzei Wiślanej

 • comment-avatar
  Ameli/Villa Artis 31 grudnia 2011 (17:33)

  Cudownie napisane..Wszystkiego co piekne zycze w Nowym Roku:-)))

 • comment-avatar
  Bianca~ 31 grudnia 2011 (16:21)

  Samych radosnych chwil na nadchodzącym Nowym Roku! Niech Wasze zielone czółno dalej płynie po takich czarodziejskich wodach jak do tej pory… Niech Wam się darzy!

 • comment-avatar
  jankasgarten 31 grudnia 2011 (15:53)

  Pomyslnego, zdrowego i szczesliwego Nowego Roku.
  Happy New Year!
  Pozdrawiam serdecznie :-)

 • comment-avatar
  Justyna 31 grudnia 2011 (15:46)

  Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym Nowym 2012 Roku, przede wszystkim Zdrowia i Rodzinnego Ciepła, a reszta sama sie ułoży :))

 • comment-avatar
  angelisia.k 31 grudnia 2011 (15:01)

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 • comment-avatar
  aneta 31 grudnia 2011 (14:33)

  ooo tak, porządek wokół to również wewnętrzna równowaga.
  pozdrawiam i życzę harmonijnego 2012 roku :)

 • comment-avatar
  dudi 31 grudnia 2011 (14:08)

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! :)

 • comment-avatar
  martha wos 31 grudnia 2011 (13:21)

  Droga Asiu, pisze pierwszy raz wiec dziekuje ze jestes!!! czyta sie Ciebie lepiej niz bestseller ;) Zycze Tobie spelnienia wszystkich marzen, marzen i marzen…. malych i duzych. Z pordrowieniem, martha.

 • comment-avatar
  princes1976 31 grudnia 2011 (12:45)

  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

 • comment-avatar
  hanuszka 31 grudnia 2011 (12:18)

  uwielbiam tu zaglądać, jakbym podglądała bajkowy świat. Pozdrawiam i składam najserdeczniejsze życzenia noworoczne…

 • comment-avatar
  Myszka 31 grudnia 2011 (11:39)

  Piękne życzenia, bardzo dziękuję! I również dla całej Waszej Rodziny wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 • comment-avatar
  Annasza 31 grudnia 2011 (10:56)

  Asiu, również dla was wszystkiego co najlepsze w tym nowym 2012 roku!! :)) A z porządkami noworocznymi mam dokładnie tak samo, z tym że przystępuję do nich po 1 stycznia, gdy dzieci wracają do szkół ;)) Mam wtedy wolną głowę, ciszę wokół i mogę się skupić na "oczyszczaniu pola" pod nowy roczek :)) Asiu, piękne fotki, uwielbiam oglądać twój dom w takiej rozdzielczości, zupełnie inaczej odbiera się całego bloga z dużymi fotami :)) Buziaki :*

 • comment-avatar
  llooka 31 grudnia 2011 (10:11)

  Asiu spełnienia najskrytszych marzeń i zadowolenia z Leosia i męża, tak przy okazji;)))
  Niech się spełnią Twe plany i marzenia!
  Buziaki!

 • comment-avatar
  Wygnanko 31 grudnia 2011 (10:05)

  Wszystkiego dobrego w Nowym 2012 Roku! Szczęścia i pomyślności!

 • comment-avatar
  Mały biały domek 31 grudnia 2011 (10:03)

  Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnia nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens. W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil.Pozdrawiam serdecznie Dorcia.

 • comment-avatar
  Anonimowy 31 grudnia 2011 (09:58)

  Asiu dla Was Najlepszego!!!! i dziel się dobrą energią jak nadłużej a ja będę z niej czerpać garściami.
  Aneta

 • comment-avatar
  Maggie 31 grudnia 2011 (09:48)

  Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!
  Pozdrowienia
  M.

 • comment-avatar
  Palmette 31 grudnia 2011 (09:46)

  Pięknie napisane. :) I ja składam Tobie najserdeczniejsze życzenia noworoczne – oby nadchodzący Nowy Rok był dla Ciebie łaskaw i obyś miała w nim siły na skakanie po wszystko, co zamarzysz. :) Szczęśliwego Nowego Roku!

 • comment-avatar
  paula_71 31 grudnia 2011 (09:43)

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 • comment-avatar
  ula 31 grudnia 2011 (09:16)

  Pięknie napisane i odwaliłaś kochana kawał dobrej roboty, ale ! nie mogło być inaczej, wulkanie energii, Ty mi tam oczu nie zamydlisz że straciłaś do czegoś chęć czy jakieś tam dyrdymały :))), zdjęcia super ! A ja… no wiesz czego Ci życzę… ;) napisania TEJ książki o której rozmawiałyśmy :)), siły na to co wydaje się być nie do przejścia, zdrowia i dobra i ciepła – ludzkiego i tego z kominka też, bądź nam tu nadal jak najdłużej.
  BUZIAKI!!

 • comment-avatar
  JuWika 31 grudnia 2011 (09:14)

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !!!!:)

 • comment-avatar
  bozenas 31 grudnia 2011 (09:06)

  Pięknie mi życzysz:))Dziękuję:)Twoje słowa są bardzo mądre.Szczególnie te o drugim człowieku obok nas,bo nic nie jest na zawsze:))))Pozdrawiam Was cieplutko i życzę abyście się zawsze tak kochali jak dotąd:))a reszta przyjdzie sama:))))

 • comment-avatar
  Patti 31 grudnia 2011 (08:44)

  Dużo Zdrowia, morza Miłości , Realizacji planów, Szczęścia wśród Najbliższych !!!
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  Patti

 • comment-avatar
  amaggie 31 grudnia 2011 (08:02)

  Siedzę z kubkiem porannej kawy, nigdzie się nie spieszę i czytam… Mądre i prawdziwe słowa… Mam wiele wspólnych z Tobą przemyśleń, też uważam, że należy z końcem roku wiele rzeczy uporządkować, pozamykać, przygotować na "Nowy Lepszy Czas"… Dziękuję Ci za ten post!

  "Każdy nowy rok jest szansą, by coś zacząć na nowo… Podobnie jak każdy miesiąc, każdy dzień, każda godzina i sekunda. Każda chwila… Tylko gdy zmienia się ta ostatnia cyfra przy pełnej dacie – jest jakoś łatwiej… Łatwiej wziąć się za siebie…"

 • comment-avatar
  rêve de vivre 31 grudnia 2011 (07:36)

  Krásne foto. Všetko najlepšie v novom roku. Andrea

 • comment-avatar
  Mammamisia 31 grudnia 2011 (07:29)

  Ja nie dawno robiłam porządki świąteczne, a już w tym tygodniu wyniosłam 2 duże torby śmieci i klamotów.
  Asiu jestem bardzo ciekawa o czym piszesz książkę.Masz dar pisania.
  Chętnie przeczytam Twoja książkę jak będzie wydana.
  Wszystkiego najlepszego na Nowy 2012.
  Pozdrawiam!
  Iza

 • comment-avatar
  Bożenna 31 grudnia 2011 (07:27)

  Pomyślności w Nowym 2012r życzę i pozdrawiam!

 • comment-avatar
  Agnes 31 grudnia 2011 (07:07)

  Oczyszczanie to świetny pomysł. Tez czuję tę ulgę. Niestety z braku czasu nie robię tego na koniec roku.
  Szczęśliwego Nowego 2012 roku.

 • comment-avatar
  Krystyna 31 grudnia 2011 (06:14)

  Piękny wpis, zdjęcia i piękne życzenia.
  Tobie również życzę zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń tych dużych i tych malutkich.
  Do Siego Roku.

 • comment-avatar
  Frezja 31 grudnia 2011 (01:39)

  Takie przesiewki są bardzo zdrowe zarówno dla nas jak i dla przestrzeni, która nas otacza. Robimy się lżejsi, pozbywamy się zbędnego balastu w postaci rzeczy, których nie darzymy sentymentem. A dookoła nas robi się miejsce na nową energię, nowe doznania i nowe przedmioty. Bardzo to lubię, tylko przy dzieciach bywa to trudne. Starsza córka zanim coś ewentualnie wyrzucę, co jest jej wytworem a widzę, że się poniewiera bez sensu, każe mi zrobić zdjęcie tegoż. I zamiast sprzątać bawię się wtedy w fotografa :) Ale selekcjonuję domowe bety, kiedy tylko mogę. Ubrania po dzieciach wyprowadzam z domu systematycznie. Swoje też przesiewam w myśl zasady "nie założyłam przez ostatni rok -do oddania". Poza tym dokumenty, gazety, kosmetyki. Jak ja to lubię…:)A miłość, zdrowie i ciepły dom to wszystko czego Nam trzeba.
  Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku Asiu!

 • comment-avatar
  Anonimowy 31 grudnia 2011 (00:16)

  Odczuwam lekki niepokój myśląc o przyszłości,
  Bezpieczniej się czuję w teraźniejszości.
  Boję się tego co nieprzewidziane,
  co Bóg nam planuje, na niezaplanowane.
  Modlę się o łaskę siły i pokory,
  by iść przez życie jak do tej pory.
  Krok za krokiem, patrząc na boki,
  doceniając wszelkie codzienności uroki.
  Tyle przez rok potrafi się zmienić,
  nie każdy potrafi te zmiany docenić.
  Wyłuskać wszystkie dobre ziarenka,
  Za tą umiejętność Ci dziękuje Bożenka :)

  "Jeśli nie wiesz dokąd iść sama Cię droga poprowadzi" Ks.Jan Twardowski

  Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga. Myślę, że nic nie dzieje się przypadkowo. Najserdeczniejsze życzenia składa Podkarpacia stolica, pośredniczką tych życzeń jest Bożenica :)*

 • comment-avatar
  Agi 30 grudnia 2011 (23:34)

  Pięknie wygląda oczyszczony domek, chyba muszę zapożyczyć tę tradycję do siebie ;) ja nie stałam w kolejkach, ale chomikiem i tak bywam!Nie szkoda wyrzucanych ozdób?

  Życzenia skakania i trzy ostatnie zdania są tak wzruszające i jak inspirujące! Życzę również skocznego roku ;) obfitującego w marzenia, radości z ich realizacji i nadal tak pozytywnego naładowania!!!

  P.S. Muszę przyznać, że po czytaniu takich postów miewam wyrzuty sumienia, że czasem zbyt mało (albo zbyt nisko) skaczę z wdzięczności za to co mam! postanawiam więc oficjalnie, że w nadchodzącym roku nadrobię;)

 • comment-avatar
  April 30 grudnia 2011 (23:23)

  Tak, sprzątanie przed Nowym Rokiem ma coś magicznego w sobie. Ja niestety nie jestem taka stanowcza w 'oczyszczaniu', ale próbuję;)
  Szczęśliwego Nowego Roku;)

 • comment-avatar
  Ola_83 30 grudnia 2011 (23:17)

  Ja takie generalne porządki robię dwa razy w roku i bardzo to lubię:))) w kwestii ubrań przyjmuję zasadę, że jeśli nie założyłam czegoś od ostatniego sprzątania lub przez ostatni rok to znaczy, że już nie założę i oddaję:) I ze swoimi rzeczami rozstaję się bez bólu, to jednak mężowych rzeczy pozbywam się po kryjomu, bo jemu się wszystko "przydaje", nawet spodnie sprzed 10 lat:/
  Ale masz rację, to forma oczyszczania:)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!

 • comment-avatar
  Ita 30 grudnia 2011 (23:11)

  Oczyszczanie to dobre zajęcie na koniec roku ,część takich prac mam już za sobą ,ostał się bastion ,czyli magazynowania ,ale na nią muszę przygotować się jak do bitwy i poświęcić więcej czasu !
  Asiu kochana Szczęśliwości samych w Nowym roku dla Ciebie i całej Twojej rodzinki, dużo zdrówka i realizacji wszystkich planów !
  Buziaki siarczyste ślę!

 • comment-avatar
  Bałatka 30 grudnia 2011 (23:00)

  Ileż to razy obiecałam sobie samej takie własnie porządki, chocby w garderobie. To prawda, posiadanie starych, nienoszonych ciuchów,
  " a moze przydających sie" antyków jest niepraktyczne i męczące. Nawet jak zabiore się za wietrzenie wnętrz, zostawie jeszce mnóstwo takich pierdół , które powinny wyleciec jako pierwsze. Podziwiam Ciebie za Twoją stanowczość i chyba zaraz za Twoim przykładem chocby "spróbuję" zrobić przeciąg w garderobie. A co?

 • comment-avatar
  ol(g)a 30 grudnia 2011 (22:52)

  swietne ujecia! Szczesliwego Nowego Roku!

 • comment-avatar
  słodko- słony blog 30 grudnia 2011 (22:48)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  ps: u mnie na półce tez jest miejsce na nowa książkę :)

 • comment-avatar
  Docia 30 grudnia 2011 (22:46)

  Udanego następnego roku! Otoczenie rzeczywiście piękne a czystki i u mnie się przydadzą. ;) Żyłam w tych latach ale nie zbieram, wyrzucam co się da. :) Moja sp mama nie lubiła wyrzucania ale to chyba pozostałość z czasów wojny jeszcze.

 • comment-avatar
  Agnieszka 30 grudnia 2011 (22:45)

  No proszę – a ja na samego Sylwestra mam zaplanowane odgruzowywanie piwnicy :-)) Przy pomocy męża i butelki domowej pigwówki ;-) Przeczytałam gdzieś niedawno, ze cokolwiek w naszym domu nas drażni albo nam się zwyczajnie nie podoba – natychmiast należy się tego pozbyć. I całkowicie się z tym zgadzam! Bardzo lubię stan swojego domu i ducha po takich oczyszczających rytuałach :-)

  Dobrego Roku 2012!

 • comment-avatar
  Iwona 30 grudnia 2011 (22:34)

  Bardzo optymistyczne życzenia :-) aż mi sie lżej zrobiło. Ja też robie oczyszczanie. Dziś wróciłam do pracy po 1,5 rocznej przerwie i sprzątałam swoje biurko, a w domu odkładałam ubrania do oddania.
  Wiele szcześcia, zdrowia, pogody ducha i … skakania w Nowym 2012 Roku!

 • comment-avatar
  mada 30 grudnia 2011 (22:33)

  Właśnie mi dziś przypomniałaś, że i u mnie pora na czystki;) Ale potraktuję to jako postanowienie noworoczne;)

  Asiulku, wszystkiego dobrego dla Was:)Ściskam:)

 • comment-avatar
  Anonimowy 30 grudnia 2011 (22:28)

  Wszystkiego Dobrego na Nowy 2012 Rok!!
  Bądź i dawaj oraz czerp!!
  A propos wiosny i skakania-"kangurowania" to też sobie pomyślałam o Kimś konkretnym :O))
  Pozdrowienia, Agnieszka.

 • comment-avatar
  cisza serca... 30 grudnia 2011 (22:21)

  życzenia piękne – dziękuję, niech się spełnają – Tobie również.
  Post wspaniały, ciągle czegoś się od Ciebie uczę :) począwszy od szyszkowej lampy, którą mogę pokazać ale tylko za Twoją zgodą :)
  Pozdrawiam serduszkowo i życzę wspaniałego Nowego Roku!!!

 • comment-avatar
  petra bluszcz 30 grudnia 2011 (22:14)

  Dziękuję za piękne życzenia! Ja Tobie życzę dużo zdrówka przede wszystkim i dużo siły i dużo czasu na wszystko i kilku chwil wytchnienia w tym całym galimatiasie oraz spełnienia wszystkich marzeń, a przynajmniej tych wymarzonych najbardziej :) (coś dużo razy użyłam słowa "wszystko", ale co tam, wszystko jedno, życzenia są i tak prosto z serducha!)

 • comment-avatar
  e-v-a 30 grudnia 2011 (22:10)

  Ciesze sie,ze napisalas taki post.Ja rowniez wyrzucam niepotrzebne rzeczy juz od miesiaca.Nadmiar rzeczy zabiera nam energie,a oczyszczajac sie przygotowujemy sie na "nowe".Zycze Tobie wszystkiego,co najlepsze w Nowym Roku.

 • comment-avatar
  Drobiazgi domowe 30 grudnia 2011 (22:08)

  Asiu, Tobie i Twoim Najbliższym życzę Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku. Zdrowia, Miłości, Spokoju i Szczęścia!

  Z tymi czystkami mam tak samo, tyle, że ja robię je w ciągu roku, niekoniecznie przed Sylwestrem :) Częściej niż jeden raz :)

  Pozdrawiam serdecznie

  Ada

 • comment-avatar
  Anonimowy 30 grudnia 2011 (22:05)

  Asiu!
  Życzę abyś dzieliła się optymizmem i zapałem, tak jak to czynisz teraz jak najdłużej. Ja pozwalam sobie czerpać i wspierać mentalnie jak tylko potrafię i tak "po cichu…". Najważniejsze co przekazali uczniowie na spotkaniu przed Świętami a ja przekazuję Tobie i Twoim bliskim: w Nowym Roku wybierzmy RADOŚĆ.
  Bardzo gorąco pozdrawiam.
  Asia z PNW

 • comment-avatar
  magdalenia 30 grudnia 2011 (22:04)

  Asiu, boskie foty!!!
  Podzielam Twój pociąg do porządkowania przestrzeni wokół siebie – też zauważyłam, że zaczynam pozbywać się wielu gratów i ciągnie mnie do bieli i prostoty:)
  A co do Twojej niespodziewajki……już nie mogę się doczekać!
  Dobrego, lepszego Nowego Roku, tylko udanych startów i miękkich lądowań!
  buziaki i uściski,

 • comment-avatar
  Lusi 30 grudnia 2011 (22:04)

  Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze w Nowym Roku:-)
  I dziękuję Ci Asiu za inspirację- nie tylko w tym roku.

 • comment-avatar
  mazanka 30 grudnia 2011 (22:03)

  WITAJ
  A WIESZ ŻE WŁAŚNIE ROBIĘ DOKŁADNIE TO SAMO CZYLI PORZĄDKI A MAM CZERWONE DODATKI I DZIŚ STWIERDZIŁAM ŻE MNIE MĘCZĄ I JUŻ PO NOWYM ROKU JE MUSZE SCHOWAĆ KONIECZNIE !!!
  MYŚLĘ O WIANKACH Z PTASZKAMI I O TWOICH PIĘKNYCH SŁOWACH UTKWIĄ MI NA DŁUGIE LATA BO TERAZ MI TEGO POTRZEBA MOJE NIEBO JEST ZAWSZE PIĘKNE W CHLEBAKU MAM CHLEB A KOCHAM SŁYSZĘ CODZIENNIE OD MOJEGO BARTOSIA I SAMA JE MÓWIĘ MOJEMU MĘŻOWI JEJKU AŻ SIĘ WZRUSZYŁAM!!!
  WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU …

 • comment-avatar
  Maggis Zaubernadel 30 grudnia 2011 (22:00)

  robienie porzadku w starym roku i pozbycia sie niepotrzebnych rzeczy to bardzo dobry zamiar. Pisze zamiar bo mi sie niestety nie udal .jutro wyjezdzamy i niestety wszystko bedzie czekalo az po nowym roku.Zycze ci i twojej rodzince szczesliwego nowego roku .
  pozdrawiam Gosia

 • comment-avatar
  OLQA 30 grudnia 2011 (21:58)

  piękne zdjęcia a pomysły (kangurkowe i oczyszczające/ chyba sama wykorzystam!Książka niech się pisze, bo na półce MIEJSCE MAM!:)

 • comment-avatar
  angel 30 grudnia 2011 (21:58)

  Jak zwykle zgadzam się ze wszystkim, co do ostatniej kropeczki:)

  Udanego wskoku do Nowego Roku!

 • comment-avatar
  Kasia 30 grudnia 2011 (21:58)

  Oj z tymi postanowieniami to u mnie bywa różnie…
  ale porządkowanie odbyło się dziś prawie na 90%!

  Życzę Tobie Dobrego Roku 2012 w zdrowiu, z kolejnymi twórczymi pomysłami,
  Obyś nas kolejny rok rozpieszczała ciekawymi postami,
  dobrymi słowami,
  interesującymi reportażami,
  ciekawymi refleksjami.

  Skaczę do góry i pozdrawiam szampańsko!

 • comment-avatar
  Moaa 30 grudnia 2011 (21:56)

  Ależ ja lubię Cię czytać!
  Wspaniałe porządki zrobiłaś, zarówno te fozyczne jak i te duchowe. Ja jeszcze przed, najdzie mnie zapewne w Sylwestra, zwłaszcza, że spędzam go zwyczajnie, domowo. Będzie zatem i porządkowo i zadumowo ;)
  Dla mnie to był ciężki rok, w przyszłym życzę sobie stabilizacji po życiowych wywrotkach :)
  Pozdrawiam i Wszystkiego co dobre życzę!

 • comment-avatar
  My little white home 30 grudnia 2011 (21:55)

  Oj Asiu, czytam, czytam i tak jakbym o sobie czytała i o swoich potrzebach "oczyszczania". Też tak mam i doskonale rozumiem Twoje poczynania w tej materii:)Śledzę twój blog już od dawna i bardzo lubię tu zaglądać i oglądać Twoje inspirujące, ciepłe wnętrza. Gratuluję i zazdroszczę, że udało Ci się połączyć pasję z pracą zawodową, to moje marzenie, szczególnie po sesji fotogr. w moi małym M, kiedy mogłam przyjrzeć się pracy stylisty, ech…W Nowym Roku życzę Ci szczęścia i spokoju dla Ciebie i Twoich bliskich i oczywiście większej ilości postów i zdjęć na blogu. Pozdrawiam serdecznie, też Asia:)

 • comment-avatar
  Ana 30 grudnia 2011 (21:54)

  Asiu, piękny zwyczaj z porządkowaniem.,…ech, ja wkroczę w Nowy Rok z balaganem i w domu i w myslach, może poukładam go w ciągu kolejnych 12 miesięcy?
  Zyczę dużo milosci i zdrowia, realizacji planów i marzeń, i dziękuję za ten wspólny rok:)

  buziaki

  ana

 • comment-avatar
  Deco-Pasja 30 grudnia 2011 (21:54)

  Mam jeszcze czas, by oczyścić swoją przestrzeń ;)

  Wszystkiego co najpiękniejsze na ten rok dla Ciebie i Bliskich :)
  pozdrawiam
  Marta

 • comment-avatar
  gabraj 30 grudnia 2011 (21:49)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.Jak zwykle podziwiam i zachwycam się.

 • comment-avatar
  ArsDecoria 30 grudnia 2011 (21:49)

  Do Siego Roku Asiu! :)
  Uściski!
  M.

 • comment-avatar
  Olga 30 grudnia 2011 (21:49)

  Ja też się zawsze na koniec roku "oczyszczam" :))) Wszystkiego dobrego :))

 • comment-avatar
  Anonimowy 30 grudnia 2011 (21:48)

  Jak powiedziałaś o niespodziance na wiosnę to ja sobie o czymś konkretnym pomyślałam. Zachowuje to w pamięci,a za parę miesięcy zobaczymy czy się sprawdzi. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia w 2012. Ila

 • comment-avatar
  ALEXA 30 grudnia 2011 (21:47)

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012! Asiu :)
  Robię dokładnie tak jak i Ty, z końcem roku oczyszczam wszystko wokół siebie, siebie samą również ;) Czynię to od wielu lat, i wiem, że ta czynność ma także wymiar duchowy…

 • comment-avatar
  Monika 30 grudnia 2011 (21:46)

  Wszystkiego Dobrego w Nowym, Lepszym 2012 – dla Ciebie i Twojej wspaniałej rodzinki Asiu! :)Ja też lubię "oczyszczać atmosferę" i nauczyłam nawet tego moją mamę :) Skaczące buziaki! ;)

 • comment-avatar
  lore-mia 30 grudnia 2011 (21:46)

  Ja tez robie taki porzadki,najlepiej"idzie" jesli nikogo nie ma w domu,bo inaczej Munius wyciaga z kosza kartke i möwi.." a ta kreske dla Ciebie namalowalem…"……. Nagle wszystko zaczyna byc potrzebne,choc na codzien nikt nie wie,ze cos takiego mamy w domu!!!!
  Jak Ty, rzeczy po dzieciach oddaje innym, ksiazki,gazety ( z racji z tego ze nie mieszkam w Polsce) wedruja röwniez do znajomych ktörzy pochodza z Polski i chetnie czytaja cos nowego w ojczystym jezyku itd..Dom po takich porzadkach uwielbiam najbardziej.Jesli chodzi o ozdoby to u nas po 5 stycznia nie ma juz NICZEGO!Wszedzoie znikaja ozdob swiateczne a pojawiaja sie wiosenne. Nawet dobrze bo juz dzis czuje przesyt ozdöb…I w przyszlym tygodniu wszystko z checia posprzatam…
  A jesli chodzi w Sylwestra,to dla Ciebie i Twoich bliskich röwniez wszystkiego najlepszego!!!

 • comment-avatar
  Lorka 30 grudnia 2011 (21:45)

  o takie czystki czynię z 3 razy w roku:) polecam książkę "sztuka prostoty" dominique loreau , najlepszy moj zakup ksiązkowy w tym roku:)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

 • comment-avatar
  Bella 30 grudnia 2011 (21:43)

  Jakże doskonale Cie rozumiem:) Sama przeprowadziłam takie czyszczenie w tym roku, przed Świętami. Też, zaraz po odetchnęłam pełna piersią:) Uwielbiam ten stan, robi mi się przestrzeń nie tylko w domu, ale i w głowie, przynajmniej na jakiś czas, dopóki nie zacznę ponownie gromadzić;) I tak do następnego Wielkiego Czyszczenia! Pozdrawiam!
  Nowego, Pięknego, Twórczego, Pasjonującego i Pełnego Miłości Roku Ci życzę!

 • comment-avatar
  Natka 30 grudnia 2011 (21:42)

  Ja dziś też jakoś podświadomie zabrałam się za porządkowanie, a za wyrzucanie różnego rodzaju śmieci muszę się dopiero zabrać, dodałaś mi odwagi… Pozdrawiam noworocznie

 • comment-avatar
  Aśko 30 grudnia 2011 (21:41)

  no to hop :)))
  pięknych chwil w Nowym Roku
  życzę ja :)

 • comment-avatar
  Anonimowy 30 grudnia 2011 (21:39)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Zauroczona i wierna od roku czytelniczka.

 • comment-avatar
  martu 30 grudnia 2011 (21:36)

  wszystkiego dobrego:) ja też robię śnieżynki:)

 • comment-avatar
  Magda 30 grudnia 2011 (21:35)

  Urocze zdjęcia! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.