DO KAWY #243 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #243 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

„DO KAWY” rozpoczynamy dziś książką autorstwa Katarzyny Zajączkowskiej „Odpowiedzialna moda”. Wbrew pozorom wcale nie o modę tu chodzi, a o środowisko. Przemysł modowy to jedna z najbardziej niszczących środowisko gałęzi gospodarczych. Zastanawialiście się czasami, jak powstaje bluzka, spodnie czy inny ciuch? O tym, jak potrzebna jest taka świadomość w społeczeństwie oraz co zrobić, aby być modnym w zgodzie z naturą, dowiecie się z tego poradnika:) Polecamy!

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Mimo że ten wspaniały koncert odbędzie się dopiero w czerwcu, to już teraz warto pomyśleć o biletach, ponieważ błyskawicznie znikają. Królewski Festiwal Muzyki Filmowej to uczta dla każdego miłośnika muzyki, a także filmu. Koncert odbędzie się  11 czerwca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Usłyszymy na nim utwory znane z takich produkcji jak Gladiator, Troja czy Ogniem i miecze. Serdecznie polecamy :)

źródło:krolewskifestiwal.pl

 

#Teatr/ kino

Kolejny raz zapraszamy Was do Teatru Kamienica. Tym razem na spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, który zobaczyć możecie w środę- 4 maja. Sztuka opowiada o uzależnieniach wśród młodych ludzi i o tym, jak cienka jest granica pomiędzy zabawą, a tragedią. Pozostawiona bez wsparcia i opieki młodzież „ucieka” w narkotyki, alkohol- uciszając swoją rozpacz. Bardzo mocna, dająca do myślenia sztuka, którą powinien zobaczyć każdy rodzic, wychowawca.   Polecamy!

źródło:teatrkamienica.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Jakie macie plany na długi weekend?:) Garden party, biwak pod namiotem czy jednak wyjazd? Jeśli szukacie miejsca, w którym naładujecie baterie na kolejne tygodnie, to doskonałym wyborem będzie Hotel Saltic w Grzybowie. Piękne, nowoczesne wnętrza, przestronny basen i SPA- brzmi zachęcająco? Dodatkowym atutem jest bliskość sosnowego lasu, morza oraz szereg atrakcji dla dzieci. Nikt nie będzie się ty nudził:) Polecamy!

 źródło:hotelsaltic.pl

#5 Miejsce w sieci

Jeśli jeszcze nie macie jeszcze pomysłów na weekend, to przychodzimy z pomocą? Co powiecie na spontaniczną wycieczkę w nieznane? Mamy dla Was aż 15 różnych pomysłów. Na blogu Polska po godzinach znajdziesz artykuł „15 pomysłów na majówkę i długi weekend”. To gdzie się wybieracie tym razem? :)

 

#6 Relaks

W długi weekend wreszcie znajdziemy czas na spokojne delektowanie się kawą:) Tego przynajmniej Wam życzymy. Jeśli chcecie spróbować czegoś innego niż klasyczne cappuccino, to polecamy przepisy na stronie Domowe wypieki. Która będzie Waszą ulubioną? :)

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.