DO KAWY #172 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #172 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Słowacki poeta Peter Milčák zadebiutował na polskim rynku literackim swoim tomikiem Bracia Krwi. Opowiadana w nim historia jest bardzo poruszająca, ponieważ dotyczy tego, czego wszyscy w życiu potrzebujemy najbardziej – bliskości drugiego człowieka, braterstwa… Więź bohaterów przedstawiona jest za pomocą poetyckich metafor, które pozwalają na swobodną interpretację każdemu czytelnikowi, nawet temu najmłodszemu.
Książkę znaleźć można np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Wolno

Skrzydlate kocięta, wspólne przygody, zwalczone niebezpieczeństwa i niezapomniane przyjaźnie – to brzmi jak zestaw godny pięknej powieści dziecięcej. Dokładnie tym są Kotolotki znanej na całym świecie Ursuli K. Le Guin. Choć nie jest to nowa książka, to jej odświeżone wydanie również zapewni najmłodszym (i nie tylko) magiczne chwile spędzone w bajkowym świecie.
Książka dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Tym, którzy lubią odkrywać nową muzykę, polecamy kanał NPR Music. Codziennie posłuchamy na nim nowych artystów w ramach cyklu koncertów Tiny Desk Concert, które w nowej rzeczywistości przeniosły się ze studia do domowego zacisza muzyków. Jeśli jesteście ciekawi jak brzmią, to kanał znajdziecie TUTAJ, a pod spodem posłuchacie cudownego występu zespołu Daughter.

#3 Teatr/Kino

Ninatekę zachwalaliśmy już wcześniej, a dziś ponownie zapraszamy w jej progi, aby poznać cudowny spektakl Posprzątane w reżyserii Agnieszki Lipiec Wróblewskiej. Jego bohaterów łączy – o dziwo – sprzątanie, które w opowiadanej historii ma znaczenie symboliczne. Co jednak zachwyca najbardziej, to wspaniała więź między kobietami – budowana w głębokim cierpieniu, a jednak trwała i piękna.
Spektakl obejrzycie TUTAJ.

teatr online GREEN CANOEźródło: Ninateka

#4 Miejsce z klimatem

Restauracje powoli się otwierają, a spragnieni dobrego jedzenia konsumenci chwytają po swoje ulubione dania, w bezpiecznych warunkach oczywiście:) Teraz jest dobry czas na wspomnienie o warszawskiej restauracji Koneser Grill, w której można wybrać się na pysznego grilla w domowej atmosferze i klimatycznym otoczeniu.
Pełną ofertę znajdziecie na stronie TUTAJ.

koneser grill GREEN CANOEźródło: Facebook/Koneser Grill

#5 Miejsce w sieci

Prawo przyciągania – wierzycie w jego działanie? Wydaje się, że bardzo łatwo przyciągać do siebie, to o czym się myśli. W końcu osobiste postrzeganie rzeczywistości w dużym stopniu wpływa na wygląd naszego życia codziennego. Czemu więc nie skupiać się na samych pozytywach, prawda?
O prawie przyciągania dowiecie się więcej w artykule Dagmary Sobczak na stronie Socjopatka – dokładnie TUTAJ.

socjopatka do kawy GREEN CANOEźródło: Socjopatka

#6 Relaks

Ruch to zdrowie i szczęście, o czym można się przekonać, odwiedzając kanał KUKUWA. Jego idea powstała z inicjatywy matki i córki, które wspólnie prowadzą zajęcia afrykańskiego tańca i zapraszają wszystkich do dobrej zabawy. Te dziewczyny mają ogromne pokłady energii i wiedzą jak się nią dzielić. Polecamy z całego serca:)
Wszystkie filmy znajdziecie TUTAJ.

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  Miriam 3 czerwca 2020 (11:33)

  Bracia Krwi mnie zaintrygowali. Ciekawe, czy będzie można ich dostać w bibliotece, mam nadzieję, że tak! :)

 • comment-avatar
  Daga 29 maja 2020 (12:06)

  Hej, dziękuję Ci bardzo za polecenie mojego miejsca i mojego wpisu :)
  Blog jednak to socjopatka, nie psychopatka, chociaż domyślam się, że łatwo się pogubić. :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Daga

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.