DO KAWY #138 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #138 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Powieść fantastyczna Radka Raka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli czerpie garściami z mitologii oraz historii. Jest to świeże spojrzenie na historię Szeli, ze skupieniem na moralnych aspektach postrzegania dobra i zła, w otoczce pogańskich wierzeń, które czynią z tej książki prawdziwie eklektyczny okaz. Okładka zaprojektowana przez Patrycję Podkościelny idealnie oddaje charakter powieści. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

książka DO KAWYźródło: Empik

#2 Muzyka

Płyta Mikromusic z Dolnej Półki to nowa odsłona polskiego zespołu Mikromusic. Aby stworzyć oryginalne brzmienia, artyści sięgnęli po niecodzienne instrumenty, które zostały wykonane przez nich samych lub lokalnych rzemieślników. Na liście znalazły się takie okazy jak np. gitara wykonana z miski dla psa. Co mogło z tego powstać. Posłuchajcie sami – płyta dostępna jest np. TUTAJ.

muzyka DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Od 2 do 6 października trwać będzie 7. edycja festiwalu MIASTOmovie, w ramach której odbędą się spacery po Wrocławiu z pokazami multimedialnymi przybliżającymi uczestnikom historię ciekawych budynków miasta. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

film festiwal GREEN CANOEźródło: Facebook/MIASTOmovie

#4 Miejsce z klimatem

Moja Wina w Poznaniu stoi otworem dla wszystkich spragnionych dobrego wina i świeżych owoców morza głodomorów. Bogate menu restauracji często gości na swoich kartach eksperymentalne propozycje dań kucharzy, dlatego zawsze możemy spodziewać się oryginalnych smaków. Na uznanie zasługuje też wystrój lokalu umilający delektowanie się posiłkami. Jeśli zgłodnieliście, to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.

wino miejsce z klimatem restauracja GREEN CANOEźródło: Facebook/Moja Wina

#5 Miejsce w sieci

Sztuka miłości trudna jest do opanowania, a miłości do samego siebie jeszcze trudniejsza. Jednak to właśnie ona pozwala nam żyć świadomie i cieszyć się każdym dniem. Jak więc dostrzec w sobie coś wartego pokochania? O tym przeczytacie w rozmowie z terapeutką Anną Czarnecką na stronie magazynu Zwierciadło.

miejsce w sieci DO KAWY GREEN CANOEźródło: Zwierciadło

#6 Wydarzenie

Jeśli krótka proza przemawia do Was najbardziej, to zainteresuje Was Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA, który odbędzie się w dniach 4-6 października – tym razem we Wrocławiu. Poza główną atrakcją, jaką są prezentacje opowiadań autorów z całego świata, na uczestników festiwalu czekają jeszcze koncerty, warsztaty, konkursy i pokazy filmowe. Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ.

festiwal opowiadania GREEN CANOEźródło: Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

#7 Relaks

Początek października to również okazja na odpoczynek w ramach Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Od 4 do 6 października w Gdańsku weźmiemy udział w relaksujących ćwiczeniach, medytacjach i innych formach ruchu, które pozwolą pobudzenie świadomości swojego ciała. TUTAJ dostępne są wszystkie informacje.

relaks medytacja GREEN CANOEźródło: Kiwi Portal

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.