DO KAWY #65 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #65 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Najnowsza książka Mai Sobczak, dietoterapeutki, autorki bloga Qmam kasze i kilku popularnych książek kulinarnych to odpowiedź na trend no waste cooking, polegający na nie marnowaniu jedzenia. Dzięki niej dowiecie się, jak z tego co macie w lodówce i tego, co zostało z wczorajszego obiadu stworzyć ciekawą i przede wszystkim smakowitą potrawę. Jeżeli jesteście ciekawi, jak to zrobić to gorąco polecamy Wam dziś Qmam kasze do ostatniego okruszka – którą znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Varius Manx powraca. Po 21 latach od rozstania z Kasią Stankiewicz grupa nagrała nowa płytę właśnie z tą wokalistka. W kwietniu ukazała się nowa płyta zespołu (pierwsza po 7 latach), zawierająca piękne melodie, ubrane w poetyckie teksty Kasi.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Od 16 do 28 maja odbędą się Warszawskie Spotkania Teatralne. Wielbiciele teatru będą mieli możliwość obejrzenia najciekawszych spektakli z całej Polski, które nie były dotąd prezentowane w stolicy. Na kilku scenach warszawskich teatrów zagrają dla Was cenione przez publiczność i krytyków zespoły teatralne. Repertuar spektakli znajdziecie TU.

źródło: Facebook

#4 Miejsce z klimatem

Dziś chcemy pokazać Wam miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Olandia, bo o niej mowa, położona jest nad jeziorem, pośród lasów lasów i natury. Dlatego tez w tym miejscu odnajdzie się każdy, któremu cisza i zieleń są bliskie. Pokoje urządzone są w rustykalnym klimacie, stajnia, mini zoo, a także plaża, i slow foodowe smaki w restauracji – to atrakcje, które z pewnością umilą Wam pobyt w tym pięknym miejscu.

źródło: Olandia

#5 Miejsce w sieci

Slou to sklep a zarazem ciekawa przestrzeń artystyczno-kreatywna, której siedzibą są warszawskie Stare Bielany. Z miłości do oszczędnych, prostych form powstał sklep (również internetowy), w którym kupicie niepowtarzalne przedmioty. Znajdziecie tu piękne rzeczy codziennego użytku, wyposażenia wnętrz, a także ubrania, kosmetyki i akcesoria od polskich i zagranicznych twórców.

źródło: Slou

#6 Wydarzenie

W weekend 12 i 13 maja w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy odbędą się targi, w na których kupicie piękne rzeczy do domu, zaprojektowane przez młodych designerów i wyprodukowane przez polskich rzemieślników! Wzory na wiosnę to świetna okazja, żeby znaleźć ciekawe meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria. Jesli chcecie wiedzieć więcej -wejdźcie TUTAJ.

źródło: Facebook

#7 Relaks

W długi weekend majowy, w malowniczym grodzie nadwiślańskim odbędzie się Festiwal Filmów Niezwykłych. Poza niezwykłymi filmami będziecie mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących – warsztatach filmowych i dziennikarskich dla dzieci, młodzieży i studentów, edukacyjnych pokazach filmowych Akademii Filmowej Otwórz Oczy!, koncertach, wystawach, debatach czy spotkaniach. Program dostępny jest TUTAJ.

źródło: Festiwal Filmów Niezwykłych

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Emil 27 kwietnia 2018 (12:51)

    Świetny wpis! Na festiwalu filmów chyba się spotkamy, ponieważ też zamierzam się pojawić :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.