DO KAWY #197 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #197 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W naszym dzisiejszym DO KAWY polecamy Wam książkę „Miasto z mgły”. Carlos Ruiz Zafon w swojej ostatniej książce czaruje nas jedenastoma opowiadaniami, których akcja toczy się w pięknej Barcelonie. W wyjątkowo charakterystyczny dla siebie sposób, autor tworzy niezwykły i tajemniczy nastrój, w którym wręcz uczestniczymy „na żywo”. Lektura obowiązkowa dla fanów autora, ale także dla wszystkich, którzy chcą, choć odrobinę posmakować klimatu Barcelony. Polecamy:)

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Sonie Bohosiewicz jako aktorkę zna zapewne większość z nas. Teraz pora poznać jako wokalistkę:) Spełniając swoje marzenia, stworzyła własny koncert z dziesięcioma utworami. Później nagrała swój debiutancki album. Płyta zatytułowana „10 sekretów MM” to połączenie dobrej jazzowej muzyki oraz inspiracji Marylin Monroe. Czy to połączenie przypadnie Wam do gustu? Przekonajcie się sami! :)

źródło:empik.com

#3 Teatr/ kino

W naszym cotygodniowym cyklu DO KAWY nie może zabraknąć spektakli teatralnych. Dziś zabieramy Was do gdańskiego Teatru Wybrzeże. „Imigrantki” to sztuka ukazująca problem kobiet pracujących za granicą. Wychowywanie dzieci na odległość, życie na walizkach oraz problemy z własną tożsamością to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się nasze bohaterki. Na scenie zobaczyć możemy Katarzynę Figurę, Małgorzatę Brajnert oraz Justynę Bartoszewicz. Spektakl odbędzie się 22 maja (sobota) o godzinie 19:00. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło:teatrwybrzeze.pl

 

#4 Miesjce z klimatem

Sezon urlopowy zaczął się na dobre:) Po długiej zimie czas na błogi odpoczynek i zmianę klimatu. Dziś chcemy Wam zaproponować miejsce, które nas oczarowało! :) Jest nie tylko piękne, ale i magiczne. Tu czas płynie zupełnie inaczej…wolno, niespiesznie. Idealne miejsce, aby odciąć się na moment od całego świata i zwyczajnie zresetować umysł. Więcej informacji znajdziecie na stronie domnadzrodlami.pl.

źródło:slowhop.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Blog „Projekt Egoistka” to miejsce szczególne. Jego autorka kilka lat temu straciła wszystko – męża, dom, pracę. Podniosła się po wielkim upadku i teraz pokazuje, że nasze życie należy tylko do nas samych oraz że czasami złe sytuacje są dla nas wielką lekcją pokory. Jak kochać życie? Co dalej po stracie bliskiej osoby? Jak podnieść się i dalej walczyć? Zajrzyjcie na bloga i inspirujcie się:)

źródło:projektegoistka.pl

#6 Relaks

Noc Muzeów jest bardzo znaną imprezą w większości Polskich miast. To właśnie w maju muzea są otwarte dla zwiedzających w dłuższych godzinach lub nawet całą noc. W tym roku pandemia nieco zmieniła charakter tego wydarzenia. Poza limitami osób zwiedzających także godziny otwarcia nie są tak obszerne, jak zazwyczaj. W ten weekend chcemy Was zaprosić do Krakowa- to właśnie tu, 21 maja odbędzie się tegoroczna NOC MUZEÓW, podczas której odwiedzić możemy 38 placówek, które zgłosiły się do udziału w akcji. Lista muzeów dostępna TUTAJ. Zapraszamy:)

źródło:nck.krakow.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.