DO KAWY #154 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #154 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Mnich z Mokki Dave’a Eggersa opowiada prawdziwą historię Amerykanina jemeńskiego pochodzenia, który pragnie przywrócić dawną sztukę uprawy ziaren kawy. W tym celu musi odbyć podróż do Jemenu i opanować techniki swoich przodków. Powrót do Ameryki ze zdobytą wiedzą uniemożliwia mu wybuch wojny domowej, który zmusza go do radzenia sobie bez żadnej pomocy. Książka idealna nie tylko dla zainteresowanych kawowymi tematami. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Koneserzy muzyki filmowej będą mieli okazję usłyszeć największe utwory genialnego kompozytora Hansa Zimmera w Gliwicach 1 lutego podczas Koncertu muzyki filmowej Hans Zimmer Tribute Show. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Sztora wykona dla widowni motywy przewodnie takich produkcji jak „Gladiator”, „Incepcja” i „Interstellar”. Bilety na wydarzenie dostępne są TUTAJ.

koncert muzyki filmowej GREEN CANOEźródło: Koncert Filmowy

#3 Teatr/Kino

Dla wielbicieli krótkich form animowanych odbędzie się 5. edycja festiwalu Anishot: Najlepsze Krótkie Filmy Animowane. 29 stycznia zapraszamy więc do Poznania wszystkich zainteresowanych. Poniżej obejrzycie mały przedsmak tego, co czeka Was podczas festiwalu. Więcej informacji oraz bilety dostępne są TUTAJ.

#4 Miejsce z klimatem

Bruno Cafe to kawiarnia goszcząca na ulicach Poznania od niedawna, a mimo to już zdążyła zaskarbić sobie uznanie zarówno mieszkańców miasta, jak i bywających tam gości zwiedzających. Wszystko to za sprawą pysznych, własnoręcznie przyrządzanych deserów, świeżo wypiekanego chleba, aromatycznej kawy i głównego gospodarza – psa Bruna:) Został on przygarnięty przez właścicieli ze schroniska w Kościerzynie i na stałe urzęduje już w poznańskiej kawiarni. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.

do kawy Bruno Cafe kawiarnia GREEN CANOEźródło: Facebook/Bruno Cafe

#5 Miejsce w sieci

Czasami warto sobie coś odpuścić, nie zmuszać się na siłę do robienia rzeczy, na które nie mamy ochoty. Bywa to trudne, dlatego, że asertywność to ciężka sztuka do wyuczenia. Jak więc ją posiąść i nauczyć się zdrowego podejścia do rezygnacji? Tego dowiecie się w artykule na stronie Kameralna, który dostępny jest TUTAJ.

do kawy Kameralna miejsce w sieci GREEN CANOEźródło: Kameralna

#6 Wydarzenie

W Warszawie odbędzie się kolejna edycja targów GRAND BAZAR. Już 8 lutego będziemy mogli przeglądać stoiska wystawców oferujących wyjątkowe produkty modowe, kosmetyczne, roślinne i szeroko pojętego designu. Wszelkie informacje znajdziecie TUTAJ.

GRAND BAZAR GREEN CANOEźródło: Facebook/GRAND BAZAR

#7 Relaks

Nowy Teatr w Warszawie urządza cykliczne Alternatywne lekcje klasyki, podczas których reżyserki i reżyserzy teatralnie analizują i dzielą się swoimi przemyśleniami na temat klasyków literatury polskiej i zagranicznej. Zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w wykładach i dołączenia do dyskusji. TUTAJ dostępne są szczegóły spotkań.

Nowy Teatr relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Nowy Teatr

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.