DO KAWY #74 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #74 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Powieść Ruth Hogan Strażnik rzeczy zagubionych została doceniona przez czytelników i wydawców na całym świecie. Starzejący się pisarz, który od śmierci żony gromadzi rzeczy zgubione przez innych ludzi, trafia na intrygujące i nieco niepokojące znalezisko – pudełko po ciasteczkach z ludzkimi szczątkami. Postanawia przekazać w testamencie zgromadzoną, osobliwą kolekcję swojej zaufanej asystentce Laurze. Zadaniem kobiety jest zwrócenie przedmiotów ich prawowitym właścicielom. W tym trudnym zadaniu pomaga jej ogrodnik Freddy oraz urocza dziewczynka z zespołem Downa Sunshine, która magicznym sposobem potrafi odgadywać pochodzenie zagubionych rzeczy. Książka spodoba się wielbicielom historii obyczajowych o przyjaźni i miłości z dozą nieprzewidywalnych zdarzeń i zwrotów akcji. Znajdziecie ją TUTAJ.

źródło:Empik

#2 Muzyka

Festiwal EtnoKraków/Rozstaje to jedna z najciekawszych i najważniejszych imprez muzycznych w Polsce, a nawet w Europie, promująca muzykę tradycyjną, etno, folk oraz world music. Dwudziesta, jubileuszowa edycja festiwalu, trwająca od 4 do 7 lipca, będzie, jak zapewnia sam twórca i dyrektor przedsięwzięcia, wyjątkowa pod każdym względem. Będziemy mieli okazję posłuchać twórczości artystów m.in. z Azerbejdżanu, Iranu i Serbii. Te cztery dni będą pełne niezapomnianych wrażeń, dlatego polecamy wybrać się do Krakowa wszystkim pasjonatom muzyki tradycyjnej. Więcej na temat festiwalu, jego programu i biletach dowiecie się TUTAJ.

źródło:EtnoKraków

#3 Teatr/Kino

Polska Opera Królewska organizuje pierwszy Festiwal, który trwać będzie od 5 do 27 lipca. Rozpocznie się on premierą Don Giovanniego Mozarta, a zakończy premierą Thamosa Mozarta. Oprócz tych dwóch wspaniałych widowisk, spodziewać się można innych, cudownych wydarzeń artystycznych w Łazienkach Królewskich oraz warszawskich świątyniach przy Krakowskim Przedmieściu. Festiwal z pewnością zakończy się sukcesem, dlatego mamy nadzieję doczekać się ich więcej w przyszłych latach istnienia Opery. Po harmonogram i wszystkie aktualności zapraszamy Was TU.

źródło: Bilety24

#4 Miejsce z klimatem

Borówkowe Domki w Dmosinie, niedaleko Nagawek to jedno z piękniejszych i ciekawszych miejsc na spędzenie wolnego czasu. Można się tam spokojnie zrelaksować na leżakach i hamakach na świeżym powietrzu, zorganizować ognisko lub grilla oraz bardziej aktywnie z wykorzystaniem dostępnych rowerów i innego sprzętu sportowego. W pobliżu znajdują się plantacje borówki amerykańskiej (tajemnica nazwy rozwiązana:)) oraz jagody kamczackiej, których owoce można kosztować w okresie letnim. Wnętrza domków są bardzo przytulne i dobrze wyposażone. Każdy z nich pomieści nawet 6 osób. Jeśli szukacie odpowiedniego miejsca na kilka dni odpoczynku w wakacje, to koniecznie sprawdźcie ofertę Borówkowych Domków. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ.

źródło: Borówkowe Domki

#5 Miejsce w sieci

Wirtualne Muzeum Fotografii to świeży projekt będący jeszcze w fazie testowej, dzięki któremu mamy możliwość przeglądania zbiorów fotograficznych opracowywanych przez Fundację Archeologia Fotografii oraz wybranych zbiorów fotograficznych z innych instytucji, m. in. Żydowskiego Instytutu Historycznego, Fundacji Pola Magnetyczne, Fundacji dla Filmu i Fotografii, Stowarzyszenia Fotoreporterów Droga. Oprócz bazy zdjęć znajdziemy także artykuły napisane przez badaczy fotografii, dziennikarzy, naukowców i kuratorów, które umożliwią nam zgłębienie historii i interpretacji danego materiału. W finalnej wersji bazy on-line będziemy mieć dostęp do ponad 50 tysięcy obiektów. WMF to bardzo prosty i wygodny sposób na poszerzanie wiedzy na temat fotografii, który docenią wszyscy miłośnicy tego sposobu wyrazu.

źródło: Fundacja Archeologia Fotografii

#6 Wydarzenie

Kolejne wydarzenie związane z folklorem, jednak tym razem są to sztuki wizualne, a nie muzyczne. Muzeum Fabryki w Łodzi otwiera w ramach tegorocznej edycji Folkowych Inspiracji – Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych, wystawę pt. Folk na krańcach świataJej wernisaż odbędzie się już jutro o godz. 15:OO, ale eksponowane prace będzie można oglądać do końca lipca. Młodzi projektanci z różnych zakątków Europy będą pokazywać swoje dzieła inspirowane kulturą ludową, m. in. projekty związane z modą. Jeśli jesteście ciekawi jak radzą sobie początkujące osoby w świecie designu, to nie możecie przegapić tej okazji.

źródło: Kultura Dostępna

#7 Relaks

Impreza w sam raz na całonocny relaks, o dość nietypowej nazwie Zlot Food Truck’ów połączony z potańcówką i kinem plenerowym. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 7 lipca o godzinie 18:00, a zakończy następnego dnia seansem filmowym o godzinie 20. Dla każdego znajdzie się interesująca atrakcja, będzie można dobrze zjeść, trochę się poruszać i nacieszyć oczy dobrym kinem. Zajrzyjcie TU po więcej informacji.

źródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.