Ogrzewanie do domu - Co wybrać? - GREEN CANOE

Ogrzewanie do domu – Co wybrać?

Miesiące jesienne to czas, w którym najbardziej spragnieni jesteśmy ciepła. Lekkie ubrania zamieniamy na ulubione swetry i szale, chłodzące napoje zastępujemy gorącymi naparami, a atmosferę naszych wnętrz ocieplamy – i to dosłownie. O ogrzewaniu pisaliśmy już co nieco ostatnio. Wpis na temat rodzajów kaloryferów i ich właściwościach znajdziecie TUTAJ. Dzisiaj natomiast przyjrzymy się alternatywnym metodom na ogrzewanie do domu, które posłużą nam przede wszystkim jako uzupełnienie głównego systemu cieplnego. Znajdziecie tu także miejsca, w których zakupicie wybrane modele. Biokominki, kominki wolnostojące, czy wszelkiego rodzaju piecyki elektryczne to niezawodne urządzenia, które zapewnią nam dodatkową dawkę ciepła w chłodniejsze dni, a także stworzą w pomieszczeniu przytulny i komfortowy zakątek. Idealnie na jesień, prawda?:)


1. Ogrzewanie do domu – PIECE WOLNOSTOJĄCE

Nazywane kozami piece wolnostojące to alternatywa dla tradycyjnych pieców. Są one bardzo wygodne, łatwe w montażu i wykonywane z różnych rodzajów materiałów, dlatego polecane są zarówno do dużych, jak i małych przestrzeni. Do wyboru mamy piece wolnostojące żeliwne i kaflowe, które utrzymane są w stylistyce tradycyjnej. Z kolei ich stalowe odpowiedniki należą już do rozwiązań bardziej nowoczesnych. W zależności od wybranego modelu będą się różnić rodzajem stosowanego opału i mocą działania, jednak wszystkie stworzone są z myślą o komforcie i przede wszystkim bezpieczeństwie użytkowania.

ogrzewanie do domu GREEN CANOEJØTUL F 100

ogrzewanie do domu GREEN CANOEDEFRO HOME IGNIS

ogrzewanie do domu GREEN CANOESPARTHERM Passo XS

2. Ogrzewanie do domu – BIOKOMINKI

Biokominek to ciekawe rozwiązanie dla osób, które pragną cieszyć się ciepłem domowego ogniska, lecz nie mają możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka. Teraz nie jest to już przywilej jedynie domów jednorodzinnych. Wybrany biokominek możemy bowiem sprawić sobie także w mieszkaniach. Jedyne, czego potrzebujemy, to odpowiednia wentylacja – szczególnie w małych pomieszczeniach. Ta metoda ogrzewania jest ekologiczna, ponieważ zamiast drewna, spalamy tzw. biopaliwo, które emituje parę wodną oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla.

ogrzewanie do domu GREEN CANOEKratki Biokominek LEGIONIS biały

ogrzewanie do domu GREEN CANOESPARTHERM Ebios-Fire 2L

3. Ogrzewanie do domu – KOMINKI WODNE

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie za pomocą wkładów kominkowych z płaszczem wodnym. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ można ogrzewać w ten sposób nie tylko pomieszczenia, ale również wodę. Komora płaszcza ogrzewa wodę i stamtąd doprowadzana jest ona do kaloryferów za pośrednictwem instalacji grzewczej. Ten rodzaj kominka jest idealny do domów jednorodzinnych, w których system ogrzewania może być jednocześnie estetyczną dekoracją.

ogrzewanie do domu GREEN CANOEDEFRO HOME RIVA LA SHORT

ogrzewanie do domu GREEN CANOEKratki Kominek z płaszczem wodnym ZUZIA PW 19

ogrzewanie do domu GREEN CANOEKratki Kominek z płaszczem wodnym MILA PW 24

4. Ogrzewanie do domu – KOMINKI POWIETRZNE

Kominki z wkładami powietrznymi działają na dwa sposoby. Grawitacyjny, dzięki któremu ciepłe powietrze swobodnie przepływa kanałami, ogrzewając tylko kilka pomieszczeń sąsiadujących z kominkiem. Sposób wymuszony pozwala ogrzać nawet cały dom jednorodzinny, ale wymaga zainstalowania dodatkowego aparatu nawiewnego, który zasilany jest prądem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W kominkach powietrznych rozpalamy ogień podobnie, jak w tradycyjnych, dzięki temu możemy cieszyć się wieczorami przy kojących dźwiękach płomieni.

Kratki Kominek powietrzny AMELIA 25 prawy BS

Kratki Kominek powietrzny LUCY 12

DEFRO HOME INTRA ME BL SLIM

5. Ogrzewanie do domu – PIECYKI ELEKTRYCZNE

Jeśli szukamy dobrego sposobu na dogrzanie pomieszczenia, to piecyki elektryczne będą pasować jak ulał. Szczególnie gdy nie nastał jeszcze sezon grzewczy, a nam chłód zaczyna już doskwierać. W sklepach znajdziemy bardzo szeroką ofertę przenośnych grzejników, które wykorzystamy także np. do wysuszenia ręczników lub pojedynczych elementów garderoby. Są wygodne, mobile, nie zajmują dużo miejsca, szybko się nagrzewają i możemy włączyć je w dowolnym momencie. Wśród nich wyróżniamy:
*konwektory, które ogrzewają powietrze wewnątrz urządzenia,
*grzejniki olejowe, które do złudzenia przypominają tradycyjne grzejniki żeliwne,
*promienniki, które bardzo szybko dostarczają nam ciepła w postaci fal promieniowania podczerwonego,
*termowentylatory niewielkich rozmiarów, które łatwo zawiesić, chociażby na ścianie.grzejniki elektryczne PURMO GREEN CANOEPURMO Yali Comfort                                                                    PURMO Yali Ramoogrzewanie do domu GREEN CANOEJAWO Jawotherm

6. Ogrzewanie do domu – PANELE GRZEWCZE NA PODCZERWIEŃ

Panele grzewcze wykorzystujące promieniowanie podczerwone działa na zasadzie promieniowania, co oznacza, że ogrzewają bezpośrednio ludzi i meble znajdujące się w pomieszczeniu oraz ściany bez wykorzystania przepływu powietrza. Jest to komfortowe rozwiązanie, jeśli szukamy wygodnego i bezobsługowego ogrzewania. Ta metoda w wielu przypadkach może być bardziej opłacalna od tradycyjnego systemu grzewczego. Daje nam także dużo możliwości aranżacyjnych, ponieważ panele na podczerwień charakteryzują się różnorodnością pod względem materiałów, kolorów i wykonania. Potrafią idealnie wpasować się w aranżację wnętrza i ogrzewać nas „z ukrycia”:)

ogrzewanie do domu GREEN CANOEStimtalux Grzejnik na podczerwień HSteel

 

panele na podczerwień GREEN CANOE

ogrzewanie do domu GREEN CANOEStimtalux Metalowy sufitowy grzejnik HSteel

ogrzewanie do domu GREEN CANOEROTAL Promienniki grzejące lustra


Czy któraś z metod pojawiła się w Waszych wnętrzach? A może planujecie dopiero jej wprowadzenie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami z alternatywnymi metodami ogrzewania, jeśli zagościły one w Waszych domach.

Życzymy Wam dużo ciepła na trwającą jesień:)

Dziękuję za Twój komentarz.

4 komentarze

 • comment-avatar
  Patrycja 18 listopada 2019 (15:30)

  Cześć! :) Bardzo przydatne zestawienie. Szukamy z mężem czegoś do docieplenia naszego mieszkania. Pierwszy raz dowiedziałam się z Twojego bloga o panelach grzewczych na podczerwień i powiem szczerze, że te rozwiązanie bardzo mi się spodobało. Nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga dużych zmian w wyglądzie mieszkania i można fajnie dopasować wkomponować w wystrój mieszkania. Mam nadzieję, że mojemu mężusiowi spodoba się te rozwiązanie tak bardzo jak i dla mnie :)

  Pozdrawiam serdecznie!

 • comment-avatar
  Zielińska 28 października 2019 (14:23)

  Kominek czy piecyk to urok i styl, ale wymagają nadzoru, obsługi, składowania opału. Jako wygodnicka z natury stawiam jednak na coś bezobsługowego, jak ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła. A kominek ewentualnie jako dopełnienie :)

 • comment-avatar
  Promienniki 25 października 2019 (14:20)

  Super kompendium wiedzy. Czasy tradycyjnych kominków przechodzą do przeszłości … Na szczęście jest co raz więcej alternatyw. Biokominki… przynajmniej na zdjęciach wyglądają świetnie :)

 • comment-avatar
  Swatt 16 października 2019 (10:05)

  Od zawsze marzyłem o kominku w swoim domu, niestety z przyczyn technicznych, nie mogę sobie na niego pozwolić. Natomiast zainstalowałem właśnie biokominek – bardzo polecam wszystkim osobom, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjne rozwiązanie. Biokominek co prawda nie ogrzeje pomieszczenia tak jak kominek, ale za to jak prawdziwy kominek zrobi ciepły klimat i atmosferę w domu. Zaletą biokominka jest także prosta i szybka obsługa, a przede wszystkim czystość. Dodam jeszcze, że warto zwrócić uwagę na wybór dobrego biopaliwa do biokominka, z doświadczenia wiem, że biopaliwo – biopaliwu nie równe i zdarzyły mi się takie co niestety wydzielały podczas palenia dziwny zapach.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.