DO KAWY #170 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #170 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia powraca z kolejną, trzecią już książką, przedstawiając kuchnię wegańską w polskim wydaniu. Z nowymi przepisami przekonamy się, że tradycyjne smaki mogą być równie dobre w wersji roślinnej. Jadłonomia po polsku będzie miała swoją premierę 20 maja, a zakupić będzie ją można np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOE Jadłomania po polskuźródło: Empik

#2 Muzyka

Wydany w kwietniu album wybitnej artystki Niny Simone to ukłon w stronę jej wczesnej twórczości. Choć sama nie lubiła szufladkować muzyki i określać jej jednym gatunkiem, to Fodder On My Wings jest dumnym reprezentantem jazzu – z domieszką brzmień soulowych, R&B oraz bluesowych. Osobiste teksty artystki trafią na pewno w serca niejednego słuchacza. Zachęcamy Was do przesłuchania płyty. Dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOE Nina Simoneźródło: Empik

Artyści na całym świecie udostępniają nagrania ze swoich koncertów za darmo, aby umilić wszystkim czas spędzony w domu i pozwolić na chwilę zapomnieć o zmartwieniach. Do tego grona dołączył polski zespół Mikromusic, którego koncert z gdańskiego Starego Menażu możecie obejrzeć w całości na YouTube.

#3 Miejsce z klimatem

Jesteśmy przekonani, że wielu z Was czeka z utęsknieniem na otwarcie sal kinowych. Tej sytuacji postanowiły zaradzić duże polskie miasta, które 28 maja ruszają z projektem Auto Kino. W Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Legnicy, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Szczecinie, Katowicach, Opolu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie Białymstoku, Rzeszowie, Częstochowie, Lublinie i Koszalinie będzie można wziąć udział w seansach filmowych całkowicie bezpiecznie, podjeżdżając własnymi samochodami. Na Facebooku znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące miejsca, czasu oraz repertuaru pokazów. TUTAJ dostępne są informacje dotyczące Wrocławia.

auto kino GREEN CANOEźródło: Facebook/Auto Kino Wrocław

#4 Miejsce w sieci

Ruszyła akcja #kopernikwdomu, a to oznacza, że wirtualne spacery po Centrum Nauki Kopernik już są możliwe. Pierwszy odbył się w środę 13 maja, a przed nami jeszcze dwa zaplanowane w terminach 20 i 27 maja. Transmisje odbywają się na Facebooku TUTAJ.

zwiedzanie online GREEN CANOEO Centrum Nauki Kopernikźródło: Facebook/Centrum Nauki Kopernik

Ilustracja dziecięca dla wielu ilustratorów to najlepsza możliwość na puszczenie wodzy fantazji. Polska ilustracja rozwija się prężnie już od lat i stanowi inspirację dla artystów na całym świecie. Idealnym przykładem na to są książki dziecięce, które są pieczołowicie projektowane tak, aby jednocześnie bawić i uczyć. Na stronie wydawnictwa NATULI poczytacie na ten temat więcej i znajdziecie kilka propozycji książkowych dla swoich pociech – dokładnie TUTAJ.

do kawy książki dla dzieci GREEN CANOE dzieci są ważne

#5 Relaks

Jeśli Wasze dzieci mają dryg do tańca, to nie musicie czekać na otwarcie szkół, aby zafundować im zajęcia taneczne. W Internecie można znaleźć ciekawe lekcje dla najmłodszych, takie jak te prowadzone przez Olę i Blu. Kurs, o którym więcej dowiecie się TUTAJ, zawiera nie tylko filmy z układami tanecznymi, ale również rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające i relaksujące oraz film instruktażowy zapoznający dzieci z podstawowymi stylami tańca.

tańce dla dzieci GREEN CANOEO Ola i Bluźródło: Ola i Blu

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.