DO KAWY #19 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #19 – kino, lektura, pasja.

#1

Coraz częściej słyszymy o tym, że dzisiejsze dzieci wolą godzinami siedzieć przed ekranami komputerów niż na dworze. Zabawy, które znamy z dzieciństwa, sam fakt wyjścia na dwór, spędzanie czasu na świeżym powietrzu – stają się dla nich, niestety, coraz mniej atrakcyjne. Jak temu zaradzić? Co zrobić, aby pokazać dzieciom, że czas spędzony na zewnątrz może być interesujący, a obcowanie z naturą to świetna zabawa? Z pomocą przychodzi nam książka Leśna szkoła dla każdego Petera Houghtona i Jane Worrol. Autorzy udowadniają, że zabawa na dworze to najlepsza rozrywka, a nie przykra konieczność. Niezależnie od tego, czy mamy w pobliżu park czy las, dowiemy się z niej, między innymi, jak samodzielnie wykonać łuk i strzały, ozdobne nakrycia głowy, leśną biżuterię czy czarodziejską różdżkę. Być może odczarowany świat zewnętrzny stanie się dzięki tej książce ponownie magicznym miejscem dla naszych pociech.

Leśna szkoła dla każdego recenzjaźródło: MUZA

#2

Dziś co prawda piątek, wielu z Was zapewne myślami jest już przy weekendzie, także humory dopisują i energia nas rozpiera. Jeśli jednak w poniedziałek odczujecie jej spadek, koniecznie zajrzyjcie na bloga Inne Życie, gdzie autorzy podpowiadają, jak zacząć dobrze dzień. Sprawdźcie koniecznie, jakie sposoby mają na to Antonina i Radek.

Jak dobrze zacząć dzieńźródło: Inne Życie

#3

Na blogu Olgi Siekierskiej znajdziecie ciekawy wpis Jak zostać swoim najlepszym życiowym doradcą. Post skierowany jest przede wszystkim do osób, które potrzebują wsparcia w szukaniu motywacji do działania, a negatywne myśli zdają się przysłaniać pozytywne strony życia. Olga podpowiada, jak poradzić sobie z trudną sytuacją poprzez zadawanie pytań samemu sobie. Jakie to pytania? Kiedy i jak je zadawać, żeby osiągnąć zamierzony skutek? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie TU.

źródło: Olga Siekierska Blog

#4

Od wczoraj do niedzieli 21 maja trwają Warszawskie Targi Książki. Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję spotkać się z wieloma autorami, wziąć udział w konkursach i warsztatach, a także wymienić się książkami. Program 8 już edycji Targów dostępny jest TUTAJ.

źródło: Warszawskie targi książki

#5

Wiosna to doskonały czas na to, aby zająć się upiększaniem naszych balkonów. Wiele z nas w tym czasie chętnie zabiera się za sadzenie roślin i dekorowanie tej przestrzeni tak, aby można było przyjemnie spędzić tu wiosenne i letnie chwile. Na blogu Art De Luxe możecie podejrzeć, jak swój balkon urządziła Ewa. Wiszący fotel, sprytna ławeczka, dużo tekstyliów i jasna kolorystyka – całość prezentuje się naprawdę pięknie!

Jak urządzić balkon w stylu skandynawskimźródło: Art De Luxe

#6

Tym razem ciekawe wydarzenie dla zamieszkujących lub odwiedzających Gdańsk i okolice w dniach 24 do 28 maja. W tym terminie odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki, organizowany przez  Politechnikę Gdańską. Już po raz kolejny drzwi tej uczelni staną otworem dla wszystkich, którzy chcą poznać jej tajemnice. W programie nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady i dyskusje.  Zapowiada się bardzo ciekawie! Więcej przeczytacie TUTAJ.

Bałtycki Festiwal Naukiźródło: Bałtycki Festiwal Nauki

#7

A na koniec coś dla melomanów. W maju ukazało się kilka ciekawych płyt, jednak naszą uwagę przyciągnęła w przede wszystkim najnowsza płyta Nicka Cave’a and The Bad Seeds Lovely Creatures. Znajdziecie na niej  najlepsze utwory z ostatnich 30 lat – od debiutanckiego albumu do 2014 roku. Płyta zawiera 21 utworów na 2 CD, a w wersji deluxe aż 45 numerów na 3 CD a także dodatkowo 1 DVD. Ta ostatnia wersja będzie z pewnością nie lada gratką dla fanów zespołu.

Nick Cave the best ofźródło: Nickcave.com

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.