DO KAWY #83 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #83 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Patrycja Machałek przekonuje nas, że dbanie o zdrowie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Książka Siła ziół pokazuje nam w jaki sposób wyhodować własne zioła i tworzyć z nich napary, maści i inne preparaty pozbawione sztucznych dodatków, z którymi spotykamy się na co dzień w naszym pożywieniu i produktach do pielęgnacji. Jeśli macie ochotę na skorzystanie z darów natury w celu polepszenia zdrowia i samopoczucia, to lektura ta będzie idealna dla Was. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Dzisiaj muzyka idealna dla miłośników bluesowych i jazzowych brzmień. Wszechstronny wokalista, gitarzysta i kompozytor Boz Scaggs, który nie lubi ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego gatunku wraca na scenę z płytą Out Of The Blues. Po wielu latach eksperymentowania postanowił wrócić do korzeni i zachwycić swoich fanów utworami wprost wyrywającymi do tańca. Płytę znajdziecie chociażby TUTAJ.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Festiwal Oper Barokowych DRAMMA PER MUSICA to idealna okazja do obejrzenia oper oraz posłuchania koncertów i recitali muzyki barokowej. Tegoroczna, czwarta już, edycja odbędzie w dniach od 31 sierpnia do 19 września w Warszawie. Mamy więc mnóstwo czasu na nacieszenie się występami najwybitniejszych muzyków i śpiewaków występujących na wielu światowych scenach. Na Zamku Królewskim zobaczymy spektakl otwarcia z III Festiwalu – Farnace Antonio Vivaldiego w reżyserii Natalii Kozłowskiej. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie inscenizacja Alciny Haendla w reżyserii Jacka Tyskiego. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Dramma per musica

#4 Miejsce z klimatem

W Lublinie, Kielcach, Radomiu i Legionowie znajduje się lodziarnio-kawiarnia BOSKO. Klienci o tych boskich lodach mówią, że są najlepsze pod słońcem i warto na nie czekać nawet w najdłuższych kolejkach. Wykonywane są one z naturalnych składników, całkowicie pozbawione sztucznych dodatków. W menu jest również szeroki wybór lodów dla alergików oraz osób z nietolerancjami pokarmowymi. Poza wspaniałymi smakami, do BOSKO przyciąga również kameralna atmosfera i przyjemny wystrój otoczenia.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Bosko

#5 Miejsce w sieci

Konto na Instagramie Chodztutej prowadzone przez Ulę zatrzymuje widza na dłużej dzięki ciekawym fotografiom. Tematyka zdjęć skupia się przede wszystkim na pejzażach natury oraz miejskich. Interesujące kadry, żywa kolorystyka oraz wyjątkowa atmosfera, którą czuć podczas oglądania zostają z nami na dłużej i pozostawiają uczucie niedosytu, przez co chcemy wracać po więcej i jeszcze więcej.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Instagram/Chodztutej

#6 Wydarzenie

Przestrzeń i jej iluzja to wystawa autorstwa rzeźbiarzy: Anny Wątróbskiej – Wdowiarskiej i Majida Jammoul. Jak sama nazwa wskazuje, artyści w swoich pracach skupią się na wyrażeniu przestrzeni w rzeźbie pełnej i w medalu oraz przedstawią różnorodność spojrzenia na tę tematykę i jej interpretację. Będzie to możliwe dzięki zestawieniu różnych prac kontrastujących ze sobą pod względem kształtów, rytmu i kompozycji. Wernisaż odbędzie się 4 września o godzinie 18:00 w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do 30 września.

lektura do kawy Green Canoeźródło: OWZPAP

#7 Relaks

Kokedama to japoński sposób hodowli roślin ozdobnych, który sprawi, że pożegnacie na zawsze wszystkie, a przynajmniej część swoich doniczek. Kule mchu w piękny sposób ozdobią każde wnętrze i nadadzą im osobliwego charakteru. Jeśli macie ochotę na zieleń w nowej odsłonie to koniecznie wybierzcie się na warsztaty Damą być czyli Kokedama w akcji trwające od 12 września we Wrocławiu. Więcej informacji odnośnie biletów, terminów i miejsca spotkania znajdziecie TUTAJ.

lektura do kawy Green Canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.