Bezpieczny dom, czyli jaki? - GREEN CANOE

Bezpieczny dom, czyli jaki?

Nasza marka ambasadorska OKNOPLAST ponownie udowadnia, że bezsprzecznie zasługuje na miano absolutnego pioniera innowacji w zakresie stolarki otworowej. W swojej nowej, zmodyfikowanej wersji OKNOPLAST LAB, przedstawia najnowsze rozwiązania stawiające na najwyższą jakość, funkcjonalność i wytrzymałość drzwi i okien. Wszystko po to, aby ich użytkownikom zapewnić najwyższy stopień ochrony. Na stronie internetowej i kanale na YouTube mamy możliwość poznania odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące działania mechanizmów okien i drzwi, a także w jaki sposób pomogą nam one stworzyć prawdziwie bezpieczny dom, dla nas samych i naszych najbliższych. Temat jest niezwykle ciekawy, dlatego zapraszamy Was do czytania!


oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

Bezpieczny dom – W TROSCE O NAJMŁODSZYCH

Kiedy w domu znajdują się małe dzieci, niezwykle ważne jest zapewnienie im bezpiecznych warunków do swobodnej eksploracji przestrzeni. Okna nie stanowią wyjątku, one również mogą stać się obiektem zainteresowania najmłodszych. Niemożliwa jest stała kontrola każdego ruchu pociechy, ponieważ łatwo jest zgubić ją na krótką chwilę z pola widzenia. Tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania stworzone przez OKNOPLAST. Każde okno w domu możemy wyposażyć w specjalne klamki dESIGN+ zamykane na kluczyk – proste, funkcjonalne i łatwe w użyciu. Do tego warto zastanowić się nad wytrzymałymi szybami laminowanymi klasy P2 lub P4, które zawierają w sobie folię PVB (używaną w przednich szybach samochodów osobowych). Dzięki temu w momencie rozbicia szyby, szkło zostaje przytrzymane przez folię i nie rozpada się na kawałki stwarzając niebezpieczeństwo dla osób stojących w pobliżu. Możemy także zażyczyć sobie, aby okno otwierało się w wybrany przez nas sposób oraz posiadało specjalną blokadę rozwarcia, dzięki czemu dzieci będą mogły jedynie je uchylić. Koniecznie zobaczcie TUTAJ jak te świetne rozwiązania sprawdzają się w praktyce.

oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

Bezpieczny dom – OCHRONA PRZED WŁAMANIAMI

Na pewno wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że pozostawianie otwartych drzwi lub okien pod naszą nieobecność jest niewerbalnym zaproszeniem dla włamywacza. Czasami jednak zamknięcie każdego możliwego wejścia do wnętrza jest niewystarczające. W końcu osoba planująca nas okraść nie zabierze się do roboty gołymi rękoma, bez użycia narzędzi. Jeśli martwicie się o bezpieczeństwo Waszego dobytku, to z pomocą przychodzi do Was OKNOPLAST. Tutaj również idealnie sprawdzą się szyby ze wspomnianą folią PVB, które znacznie ciężej jest rozbić niż te standardowe. Dodatkowo w ofercie znajdują się zabezpieczenia utrudniające wyważenie i sforsowanie okien przy pomocy siły. Są to wysokiej klasy okucia Winkhaus ProLight, płytki antyrozwierceniowe i antywyważeniowe zaczepy, które instaluje się w ramach okna. Ostatnią funkcją, która uspokoi Wasze nerwy, nawet kiedy będziecie daleko od domu, jest alarm antywłamaniowy. Reaguje on na każdą próbę podważenia skrzydła i jest trudny do ominięcia przez włamywaczy. W razie zagrożenia wysyła także sygnał na smartfon właściciela i do firmy ochroniarskiej. Film pokazujący te rozwiązania znajdziecie TUTAJ.

oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

Bezpieczny dom – DRZWI WEJŚCIOWE

Ostoja bezpieczeństwa oddzielająca domową codzienność od świata zewnętrznego, czyli nic innego jak drzwi wejściowe:) Przy ich wyborze kierujemy się jakością wykonania, stopniem bezpieczeństwa oraz designem – to wszystko zapewnia nam Aluhaus w najwyższych standardach. Drzwi aluminiowe, które stają się coraz bardziej popularne zapewniają najlepszą izolację termiczną. Marka Aluhaus oferuje nam dodatkowo jeden z trzech rodzajów zasuwnic, dzięki którym drzwi są lepiej zabezpieczone i trudniej je sforsować. Dostępne są także opcjonalne funkcje Smart OKNOPLAST pozwalające nam na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą interfejsu Bluetooth w smartfonie, czytnika linii papilarnych czy kodu na klawiaturze. A jeśli wychodząc rano do pracy musicie, niczym w „Dniu Świra”, upewnić się kilka razy, że na pewno nie pozostawiliście otwartego domu, to został dla Was stworzony system locky, który umożliwi Wam sprawdzenie w Waszym smartfonie, czy klucz został przekręcony, a także pomoże w jego zlokalizowaniu w razie zgubienia;) Drzwi aluminiowe Aluhaus są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu dopasujemy je do własnych wnętrz. Więcej do obejrzenia w filmie TUTAJ.

oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

oknoplast bezpieczny dom Green Canoe

Bezpieczny dom – DRZWI BALKONOWE I TARASOWE

Aby stworzyć bezpieczny dom trzeba pamiętać nie tylko wytrzymałych drzwiach frontowych, ale również tych dodatkowych. W przypadku drzwi prowadzących na taras największym problemem jest wysoki próg, który zazwyczaj sięga nawet 8 cm. OKNOPLAST oferuje nam jednak drzwi z niskim progiem Win Step, mierzącym 2 cm wysokości. Będzie on szczególnym ułatwieniem dla dzieci oraz osób starszych. Drzwi przesuwne HST są bardzo lekkie i płynnie się poruszają. Posiadają również hamulec skrzydła chroniący je przed uszkodzeniami przy gwałtownym otwieraniu. To jeszcze nie wszystko! System Smart OKNOPLAST umożliwia nam otwieranie i zamykanie za pomocą komend głosowych i posiada system automatycznego wykrywania przeszkód. W łatwy sposób możemy kontrolować drzwi i nie musimy się martwić, że komuś stanie się krzywda. W momencie, gdy np. nasze dziecko wbiegnie w zamykające się drzwi, te natychmiast się zatrzymają. Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentują się wymienione funkcje, to zajrzyjcie TU.


Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt zaprezentować Wam pionierskie rozwiązania firmy OKNOPLAST. Jak zawsze udowadniają, że dbają zarówno o uśmiech na twarzy klienta, jak i jego bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że ta świetna inicjatywa dotrze do wielu z nas i pomoże nam zrozumieć jak wielkie znaczenie, dla ochrony nas samych i naszych rodzin, ma wybór odpowiednich drzwi i okien.

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Kacper 27 czerwca 2018 (14:26)

    Co raz więcej ludzi decyduje się w obecnych czasach na takie rozwiązania, do tego dochodzi często monitoring, alarm, złodzieje teraz też posługują się narzędziami które w znacznym stopniu pozwalają im wedrzeć się na posesję, dlatego trzeba stosować zabezpieczenia, aby dom był bezpieczny . Artykuł świetny jak zresztą każdy na tym blogu, pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.