DO KAWY #177 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #177 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Czy nasze emocje i myśli mają siłę przyciągania poszczególnych zdarzeń? Książka „Jak przyciągać dobre rzeczy” to z pewnością pozycja dla wszystkich tych, którzy w obecnej rzeczywistości mają problemy z pozytywnym myśleniem. Marian Rojas Estape- hiszpańska specjalistka w dziedzinie psychiatrii, przygotowała poradnik z dużą dawką medycznych informacji i ciekawostek. Jest to bardzo interesująca, merytoryczna książka, która pomoże nam zrozumieć siebie i opanować nawet te negatywne emocje. 

Źródło: Empik

 

#2 Muzyka

Matt Dusk to już dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista. Jego nowa płyta zabiera nas w świat jezzowo-swingujących lat 60. Przeboje Franka Sinatry, które możemy usłyszeć w wykonaniu artysty będą doskonałym dopełnieniem jesiennych i zimowych wieczorów. 


Źródło:  Empik

 

#3 Teatr/ kino

Pandemia i związane z nią obostrzenia  zmieniają nieco nasz dostęp do kultury i sztuki. Teraz zamiast w tradycyjny sposób na spektakl możemy udać się online. Już w ten weekend- 12 grudnia, godz. 19:00 Teatr Współczesny w Warszawie udostępnia nam spektakl „AWANTURA W CHIOGGI” CARLA GOLDONIEGO, w reżyserii Macieja Englerta. Obejrzeć go można tutaj.


Źródło:
www.wspolczesny.pl/teatr-online 

 

#4 Miejsce z klimatem

„Trattoria de Antonio” to miejsce na kulinarnej mapie stolicy, które muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy włoskiej kuchni. Mieszcząca się przy ulicy Żurawiej restauracja to połączenie niesamowitych doznań kulinarnych oraz estetycznych. Przepyszne jedzenie, doskonałe wino oraz piękne wnętrza- to idealna recepta na udany wieczór. Restauracja realizuje zamówienia i dostawy na wynos. Teraz, w czasie pandemii odrobina włoskich specjałów może zawitać wprost do Twojego domu.


Źródło: www.trattoriadaantonio.pl/

 

#5 Miejsce w sieci

Stresująca rzeczywistość w jakiej musimy obecnie żyć z pewnością nie wpływa korzystnie na nasze ciało, a zwłaszcza na naszą psychikę. Na stronie Polskiego Instytutu Mindfullnes znajdziemy mnóstwo artykułów poświęconych technikom relaksacji oraz radzenia sobie ze złymi emocjami. Godne uwagi są także organizowane na stronie Instytutu kursy i spotkania online. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: www.polski-instytut-mindfulness.pl/

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.