DO KAWY #92 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #92 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Wszystkim osobom zapracowanym, którym wiecznie brakuje czasu, przychodzi na pomoc Ula Pedantula. W swojej książce Pozamiatane dzieli się z czytelnikami sposobami na organizację i sprzątanie domu tak, aby było to łatwe i mniej czasochłonne. Jeśli dbanie o porządek nie jest Waszym priorytetem, ale nadal zależy Wam na schludnych i czystych wnętrzach, to porady Uli będą idealne. Książkę możecie zakupić TUTAJ.

do kawy GREEN CANOE

#2 Muzyka

Zespół Florence and The Machine trafia do swoich odbiorców dzięki alternatywnym i oryginalnymi brzmieniom. W połączeniu z mocnym i wyrazistym głosem wokalistki oraz szczerymi tekstami, porywają one serca wszystkich słuchaczy. Nowa płyta High As Hope, w odróżnieniu od pozostałych, zawiera w sobie utwory bardzo spokojne i delikatne. Owej zmianie ekspresji przyświeca refleksja artystki nad latami dorastania i dojrzewania jako niedoświadczona jeszcze osoba. Dzięki temu opowiadane historie wywołują u odbiorcy cały szereg różnych uczuć – od radości aż po złość. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Przegląd repertuaru polskiego w stulecie niepodległości Znacie?… Znamy! to niesamowity ukłon w stronę najwspanialszych tekstów polskich autorów. Na scenach Teatru Narodowego zagoszczą wielkie inscenizacje dramatów romantycznych – Kordian i Dziady. Obejrzymy także polskie dramaty dwudziestego wieku w nowoczesnym wydaniu takich artystów jak Gombrowicz, Mrożek i Różewicz. Szczegółowy repertuar znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Teatr Narodowy

#4 Miejsce z klimatem

Inna Bajka Resto Wine w w Białymstoku to restauracja z bardzo ciepłą i przyjemną atmosferą. Kucharze, na czele z szefem kuchni Krystianem Hoffmanem, tworzą pyszne dania inspirowane smakami krajów południowych. Oprócz znakomitego posiłku spróbujemy tutaj także najlepszych win. Nasze ulubione możemy zakupić w restauracyjnym sklepie z winami i cieszyć się nimi także w domowym zaciszu. Następnym razem, gdy będziecie w Białymstoku nie zapomnijcie wpaść do tego cudownego lokalu.

do kawy GREEN CANOEźródło:Facebook/Inna Bajka Resto Wine

#5 Miejsce w sieci

The Hidden Photo to ciekawa inicjatywa, której celem jest stworzenie wyjątkowej galerii zdjęć. Składa się ona ze zdjęć artystów, które nie zostały nigdy pokazane publicznie. Z różnych względów – nie pasowały do projektu lub były po prostu inspiracją do stworzenia czegoś zupełnie innego. Jednak każda z tych fotografii jest na swój sposób wyjątkowa i ważna dla autora. The Hidden Photo pozwala nam poznać historię i znaczenie zdjęć, których przeznaczeniem w zamyśle autorów nie było dotarcie do publiczności.

do kawy GREEN CANOEźródło: The Hidden Photo

#6 Wydarzenie

Do 9 grudnia będziemy mieli okazję oglądać Wystawę Dobry Wzór 2018 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Na wystawie zobaczymy najlepsze elementy designu domowego, biurowego i sfery publicznej. Dowiemy się także więcej o najnowszych trendach panujących w świecie projektowania i dekorowania wnętrz. Jeśli jesteście zainteresowani, to koniecznie wybierzcie się do Warszawy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook

#7 Relax

Jesienna chandra i zmęczenie może dopaść każdą z nas. Aby zmotywować nas do działania i napełnić energią przed zimą, Soul Pharmacy – citi spa w Gdyni przygotowuje Jesienne kobiece warsztaty rozwojowe. 10 listopada dowiemy się co jeść, aby czuć się lekko i zdrowo oraz poznamy sposoby na aktywne spędzanie czasu i relaks idealny. Na warsztaty można zapisywać się do 5 listopada, dlatego po wszystkie szczegóły odsyłamy Was TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Robert 20 listopada 2018 (13:20)

    Na chandrę najlepsze jest zawsze słoneczko!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.