DO KAWY #258 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #258 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dzisiejsze DO KAWY rozpoczynamy książką „Uspokój swój mózg”. Żyjemy w świecie, w którym otacza nas ciągły stres, gonitwa myśli, natłok negatywnych informacji i zdarzeń. Jak w tym wszystkim uspokoić swój mózg,  który nieustanie musi walczyć i przetwarzać wszystkie informacje? Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad mózgiem, pozwala zrozumieć jakie mechanizmy kierują naszymi emocjami i samopoczuciem oraz daje konkretne wskazówki jak możemy poprawić nasz dobrostan i czuć się lepiej. Bardzo ciekawa i pouczająca- polecamy!

źródło:empik.com

#2 Muzyka

Ralph Kamiński to objawienie ostatnich lat. Kontrowersyjny artysta, któremu nie sposób odmówić wielkiego talentu i charyzmy wydał kolejną płytę. „Bal u Rafała” to trzecia płyta muzyka, w której sięga on po muzykę elektroniczną, aby oddać w swój wyjątkowy sposób hołd muzyce lat osiemdziesiątych. Utwory znajdujące się na płycie opowiadają o dorastaniu, refleksji nad pędzącym czasem, a także tęsknocie za prawdziwą miłością. Wyjątkowy album! Polecamy serdecznie! :)

źródło:empik.com

 

#3 Teatr/ Kino

Pożar Katedry Notre-Dame to bez dwóch zdań wydarzenie, które wstrząsnęło nie tylko mieszkańcami Francji, ale i  ludźmi z całego świata. To ważne miejsce- symbol, dla wielu osób. Film „Notre-Dame płonie” w reżyserii Jean-Jacques Annaud’a to obraz walki strażaków oraz wszystkich zaangażowanych w to, by ocalić zabytek, miejsce kultu oraz wszelkie relikwie i drogocenne rzeczy, które w katedrze były umieszczone. Bardzo ciekawy i trzymający w napięciu obraz historii, która wydarzyła się tuż obok nas. Polecamy!

źródło:filmweb.pl

#4 Miejsce z klimatem

Restauracja Bukova to miejsce z wyjątkowych klimatem:) Mieście się na samym południu Polski, w Isdebnej, blisko granicy z Czechami i Słowacją. Przepiękny taras z niesamowitym widokiem zachwyca nasze oczy, a dania, które są nie tylko wyśmienite, ale i wytwornie podane zaspokoją każdy gust- gwarantujemy! :) Dajcie się skusić i wpadajcie tu na ucztę! :)

źródło:restauracjabukova.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a właściwie już nadeszła, ale może nie mówmy tego głośno:) Niech słońce i cieplejsze dni jeszcze nas cieszą:) Jak jesień to w ogrodach zaczyna się powoli sporo dziać. Wrzesień to wrzosy, sadzenie roślin cebulowych, dynie i powolne przygotowania do pierwszych przymrozków. Na szczęście mamy dla Was zbiór jesiennych filmów, które zespół Green Canoe stworzył dla Was w ostatnich latach. Znajdziecie je TUTAJ. Miłego oglądania! :)

 

#6 Relaks

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Nasze dzieci będą miały znów ogrom nauki, sprawdziany i inne obowiązki. Czy zastanawialiście się kiedyś, że tak narawdę nikt nie uczy naszych dzieci się uczyć? Jak zapamiętywać szybciej, więcej, łatwiej? Poniżej film z kanału dr Macieja Klimarczyka, specjalisty psychiatry, który podpowiada jak uczyć się efektywniej. Polecamy nie tylko uczniom:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.