DO KAWY #52 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #52 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasze dzisiejsze polecenia zaczynamy od bardzo ciekawego przewodnika, który zachwyci jednocześnie wielbicieli dobrego designu, jak i podróży. W Urban guide znajdziecie ponad 200 świetnie zaprojektowanych miejsc. Nalezą do nich restauracje, kawiarnie, hotele, galerie i concept story. A wszystkie z nich wyróżnia właśnie dobry design. W tym niecodziennym przewodniku zobaczymy miasta oczami bardzo ciekawych osób – i tak po Warszawie poprowadzi nas Anna Orska – projektantka biżuterii, a Wrocław pokaże nam fotograf Paulina Kolondra. Więcej o albumie i tym, gdzie możecie go kupić dowiecie się TUTAJ.

 

źródło: Label Magazine

#2

Zastanawiacie się gdzie warto wyjechać w tym roku? Na blogu Tasteaway znajdziecie ciekawe inspiracje na podróże po naszym pięknym kraju. Natalia i Łukasz przygotowali  zestawienie, w którym znajdziemy siedem magicznych miejsc w Polsce. Zachwyciły one autorów w 2017 roku, więc może zachwycą i Was. Zobaczcie co polecają i dlaczego wybrali akurat te spośród wszystkich, które odwiedzili.

źródło: Tasteaway

#3

Galerie ścienne to bardzo dobry pomysł na udekorowanie naszych wnętrz. Jeśli jednak nie chcecie wieszać standardowych ramek ze zdjęciami, ale nie bardzo macie pomysł, co można w nich  jeszcze umieścić, koniecznie zajrzyjcie na bloga One Little Smile. Paulina podpowiada, co można włożyć w ramkę, żeby było oryginalnie, niestandardowo i po prostu ciekawie.

źródło: One Little Smile

#4

Lubicie być dobrze zorganizowani? Jeśli tak to polecamy Wam zajrzeć na bloga Houseloves, na którym znajdziecie bardzo pomocne narzędzia. Karolina zaprojektowała dla Was śliczne kalendarze i plannery, które możecie pobrać na jej stronie. Wśród nich znajdziecie m.in. planner obiadów, druk listy zakupów czy uniwersalny tygodnik. Cały zestaw do pobrania całkowicie za darmo.

 

źródło: Houseloves

#5

Z najnowszego wpisu na blogu Jest Rudo dowiecie się jakie trendy w fotografii będą obowiązywać w 2018 roku. Jakie zdjęcia zdobędą największa popularność? Co zrobić, żeby nasze fotografie zachwycały i zwracały na siebie uwagę? Zobaczcie sami na blogu Natalii.

źródło: Jest Rudo

#6

Czy nasze babcie dbały o ekologię? Mogłoby się wydawać, że ten problem był całkowicie obcy jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Okazuje się jednak, że mimo to, możemy się od naszych babć nauczyć całkiem sporo, także w temacie ochrony środowiska. Na blogu Ulica Ekologiczna przeczytacie ciekawy artykuł Zero Waste … jak za dawnych lat. 20 ekologicznych trików babci i dziadka. Dowiecie się z niego, jakie sposoby naszych babć możemy przemycić do codziennego życia, aby nasz styl życia był bardziej eko.

źródło: Ulica ekologiczna

#7

Jeśli zastanawiacie się, na co się wybrać do kina to podpowiadamy. Polecamy Wam Atak Paniki w reżyserii Pawła Maślony. W rolach głównych zobaczycie między innymi Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę i Magdalenę Popławską. To wielowątkowa opowieść, w której bohaterowie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń. Atak paniki to bardzo inteligentna tragikomedia, z pewnością warta zobaczenia.

źródło: Filmweb

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.