DO KAWY #82 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #82 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W zdrowym ciele zdrowy mózg autorstwa Andersa Hansena to książka, dzięki której zrozumiemy działanie mózgu i w jakiej relacji znajduje się on do reszty naszego ciała. Szwedzki psychiatra tłumaczy jak w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie, wydolność mózgu i koncentrację wprowadzając do życia codziennego odpowiednie dawki aktywności fizycznej. Nie jest to żadną nowością, że ruch to zdrowie, ale ciekawe jaki jeszcze wpływ może mieć na jeden z najpotężniejszych mięśni w naszym ciele. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Remo to artysta, który w swojej twórczości stawia przede wszystkim na słowa, muzyka stanowi jedynie tło do historii, które pragnie przekazać słuchaczom. Sekret to bardzo osobista wizja sensu życia autora. Do współpracy przy nagrywaniu tej płyty zaprosił ponad 20 innych artystów i tak powstało 21 piosenek opowiadających o tym jak być szczęśliwym, jak podnieść się po upadku i iść dalej na przód nie poddając się. Album znajdziecie TUTAJ wraz z wersjami demo utworów.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

7, 8 i 9 września o godz. 19:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się spektakl pt. Dawid jedzie do Izraela w ramach obchodów 50. rocznicy wydarzeń Marca ’68. Jego twórcy chcą wyjść naprzeciw typowym dyskusjom na „tematy polsko-żydowskie”, które tworzą wyłącznie podziały między dyskutującymi. Zależy im na przedstawieniu perspektywy łączącej na „tematy polskie” i „tematy żydowskie”, a nie dzielącej. Więcej o przedstawieniu oraz programie Obcy w domu. Wokół Marca ‘68 znajdziecie TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Facebook

#4 Miejsce z klimatem

W Poznaniu, tuż przy Starym Rynku znajdziemy przytulną kawiarnię Weranda Caffe. Spróbujemy w niej oczywiście najlepszej kawy i herbaty, a do tego pysznych ciast oraz zdrowych sałatek. Jeśli szukacie przyjemnej atmosfery, miłej obsługi i zachęcającego menu, to wybierzcie się do jednej z restauracji Weranda w Polsce, ponieważ jest ich aż dziewięć. Wystrój każdej z nich zmienia się wraz z porą roku i idealnie współgra z naturą. O kawiarni Weranda Caffe i pozostałych Werandach dowiecie się więcej TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Weranda Family

#5 Miejsce w sieci

Miejscem w sieci jest dzisiaj konto na Instagramie i to nie byle jakie, bo należące do polskiej ilustratorki Doroty Wojciechowskiej-Danek. Dorota jest młodą artystką tworzącą obecnie w Szczecinie i Poznaniu. Tworzyła grafiki m.in. dla Wysokich Obcasów, Charakterów, Wydawnictwa Agora, czy Opery Narodowej w Warszawie. Najbardziej znane są jej piękne ilustracje do książek dla dzieci. Łączy w nich sztukę tradycyjnego rysunku ołówkiem oraz tuszem z cyfrowym uzupełnianiem kolorem. Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości pracami Doroty zapraszamy oczywiście na jej Instagrama oraz stronę internetową TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Instagram/Dorota Wojciechowska-Danek

#6 Wydarzenie

Pyrlandia Aquanet Festiwal to, najprościej mówiąc, największy piknik w mieście. Impreza odbędzie się 2 września w Poznaniu w Parku im. Jana Pawła II w godz. od 14 do 21:30. Odbędą się na niej koncerty, konkursy i zawody sportowe. Znajdzie się też dużo jedzenia, a nawet specjalne stoisko poświęcone ziemniakom, na którym będzie można zamienić kilka słów z ekspertami i dowiedzieć się co nieco na temat odmian i walorów tego warzywa. Zabawa zapowiada się świetnie. Bądźcie na bieżąco z informacjami na stronie na Facebooku TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Facebook/DniPyrlandii

#7 Relaks

W Parku Czechowickim w Warszawie 8 września od 16:30 do 22:00 trwać będzie Pożegnanie Lata 2018. Będzie to impreza plenerowa, której główną atrakcją będą koncerty: hity Joe Cockera w wykonaniu Jacka Kawalca z Orkiestrą, występ Alizée i na koniec Lady Pank. Poza tym dzieci mogą liczyć na atrakcje przygotowane specjalnie dla nich, a na wszystkich czekać będą stoiska gastronomiczne. Po szczegóły możecie zajrzeć TUTAJ.

pasja do kawy Green Canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Artur K 24 sierpnia 2018 (14:55)

    Ależ ta Weranda kusi. Szkoda, że tak daleko od Poznania jestem, bo z miejsca bym odwiedził, a najbliższy czas, kiedy się tam pojawię, to pewnie dopiero w czasie Pyrkonu, ewentualnie odwiedzin u rodziny.

  • comment-avatar
    Klara 24 sierpnia 2018 (11:58)

    Dzięki za polecenie książki

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.