DO KAWY #109 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #109 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Wielu stawia wszystko na jedną kartę i decyduje się spełnić marzenia daleko poza progami domu. Bohaterowie książki Doroty Malesy to Polacy, którzy spróbowali swojego szczęścia w pogoni za amerykańskim snem. Jednym się udało, innym nie, ale historia każdego z nich w dobry sposób obrazuje życie Polonii w USA. Książkę Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Stacey Kent powraca do Polski. Amerykańska wokalistka jazzowa wystąpi tym razem we Wrocławiu. 17 maja porwie publiczność utworami ze swojej najnowszej płyty I Know I Dream. Słuchając spokojnego i subtelnego śpiewu artystki według wielu osób ma się wrażenie, jakbyśmy byli jedynymi jego odbiorcami. Każdy, kto chce poczuć się w wyjątkowy sposób powinien skusić się na tę muzyczną przygodę. Informacje na temat biletów znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Stary Klasztor

#3 Teatr/Kino

Dla wielbicieli kina mamy miłą wiadomość. Od 14 marca do 14 kwietnia w dziesięciu miastach w Polsce trwać będzie Tydzień Kina Hiszpańskiego. W tegorocznym programie 19. edycji wydarzenia dominuje twórczość kobiet i nie zabraknie w nim nagradzanych hitów komercyjnych oraz arthouse’owych. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Tydzień Kina Hiszpańskiego

#4 Miejsce z klimatem

Wszyscy znamy Toruń, między innymi dzięki przepysznym piernikom. Będąc w mieście może nie mieliście nigdy okazji odwiedzić Żywego Muzeum Piernika. Podczas zwiedzania mamy okazję poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, zgłębić historię miasta i wziąć aktywny udział w warsztatach. Wizytę możecie zaplanować TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Żywe Muzeum Piernika

#5 Miejsce w sieci

W głowie ciągle Wam podróże i nowe przygody? Lubicie oglądać fotografie i poznawać ludzi z różnych części świata? Jeśli tak, to polecamy Wam zajrzeć na stronę Travel and Keep Fit. Pasją Oli są właśnie podróże oraz psychologia, dlatego ze swoimi czytelnikami dzieli się spostrzeżeniami na temat innych kultur i zdradza sposoby na aktywne i zdrowie życie w drodze.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Travel and Keep Fit

#6 Wydarzenie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie organizuje wystawę czasową Zmierz się!. Rozpocznie się ona 14 marca i potrwa do 26 kwietnia 2020 roku. Jest to ciekawy pomysł na spędzenie dnia całą rodziną. Podczas wystawy lepiej poznamy swoje ciała i granice ich możliwości – a to za pomocą 40 interaktywnych eksponatów. Więcej na temat zwiedzania dowiecie się TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Centrum Nauki Kopernik

#7 Relaks

Wszystkich zainteresowanych szyciem zachęcamy do skorzystania z Otwartej pracowni krawieckiej w Gdyni, która została podzielona na dwie części – PODSTAWY i KONSULTACJE. Dzięki temu w zajęciach mogą wziąć udział osoby dopiero zaczynające przygodę krawiecką oraz te już bardziej doświadczone, które potrzebują dodatkowych wskazówek i pomocy technicznej. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/ Fab Lab Studio

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 9 marca 2019 (21:15)

    W życiu nie przypuszczałam, że istnieje taka książka jak „Ameryka.pl”, ale w końcu od czego tutaj jest taki cykl jak twój ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.