DO KAWY #256 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #256 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W dzisiejszym DO KAWY polecamy Wam książkę o emocjach. Ile razy zastanawialiście się jak poradzić sobie z natłokiem różnych emocji: strach, smutek, żal, frustracja? Co zrobić i jak pomóc w takiej sytuacji naszym dzieciom, bo je także potykają różne sytuacje. W książce „Trafiony, zatopiony” znajdziesz porady, jak rozmawiać z dzieckiem, jak wspierać je w przeżywaniu różnych stanów emocjonalnych, ale także jak pomóc sobie. Ten poradnik polecamy nie tylko rodzicom, ale także nauczycielom, wychowawcom, trenerom.

źródło:empik.com

#2 Muzyka

Miuosh i Zespół Śląsk- o tej współpracy i płycie jaka została wydana juz Wam opowiadaliśmy. Niebywałe połączenie folkloru kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Po sukcesie tego projektu wydana została płyta z zapisem koncertów w ramach trasy „Pieśni współczesne”.  Serdecznie polecamy! :)

źródło:empik.com

 

#3 Teatr/ kino

Film „Ennio” to dokument ukazujący życie i twórczość wspaniałego kompozytora. Ponad 500 filmów brzmiałoby inaczej, gdyby nie On:) W tym niezwykłym obrazie  mistrza towarzyszą wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen czy Quentin Tarantino. Towarzyszy nam także niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina. Koniecznie musicie zobaczyć ten film- polecamy! :)

źródło:filmweb.pl

#4 Miejsce z klimatem

Kraków słynie z klimatycznych miejsc- restauracji, barów, kawiarni. Eszeweria to jedna z nich:) Znajduje się na krakowskim Kazimierzu i jest wprost magicznym miejscem. Po zachodzie słońca wypełnia się blaskiem świec, które wspaniale oświetla ciemne, drewniane elementy wystroju. Musicie tu zajrzeć! :)

źródło:tripadvision.com

#5 Miejsce w sieci

Jeśli urlop macie jeszcze przed sobą i lubicie go planować to, powinniście poznać tę stronę. Sway.to to interaktywny planer turystyczny. Znajdziecie tu masę kierunków i gotowe plany wycieczek Ogromne ułatwienie dla wszystkich tych, którzy w danym miejscu są pierwszy raz:) Polecamy!

 źródło:sway.to

#6 Relaks

Mamy lato, wakacje, ale niestety stres towarzyszy nam także w pięknych okolicznościach przyrody. Nawet na urlopie szukając wolnego miejsca parkingowego albo miejsca na plaży można się zestresować :) Dlatego warto znać proste ćwiczenie relaksacyjne, aby w takich sytuacjach sobie pomóc:) Poniżej instruktażowy filmik:)

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.