DO KAWY #119 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #119 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Leonardo da Vinci – nie tylko jeden z najwspanialszych artystów renesansu, ale także spragniony wiedzy naukowiec oraz ciekawy świata inżynier. Wielbicieli twórczości tego geniusza zainteresuje biografia Leonardo da Vinci autorstwa Waltera Issacsona. Biograf w znakomity sposób oddaje portret postaci malarza, nie pomijając przy tym najważniejszych jego dzieł, którym poświęca dużo uwagi, trafnie je analizując. Jeśli chcecie zapoznać się z historią niesamowitego człowieka, to zachęcamy Was do tej lektury. Książkę kupicie np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

21 i 22 maja odbędzie się w Nadbałtyckim Centrum Kultury Gdańsk XX Festiwal Kameralny, podczas którego młodzi muzycy z całego regionu grać będą muzykę kameralną. Jest to dziedzina muzyki klasycznej znana od dawna i często wybierana przez artystów wszystkich epok. Gorąco zachęcamy do posłuchania świeżych talentów. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Facebook/Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk

#3 Teatr/Kino

Kino Muranów w Warszawie zaprasza na Przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowany wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce. 10. edycja wydarzenia trwać będzie od 22 do 29 maja. Zobaczymy m.in. filmy nominowane do nagród Cezara. Szczegółowego programu szukać możecie TUTAJ.

kino GREEN CANOEźródło: Kino Muranów

#4 Miejsce z klimatem

Lukullus w St. Tropez to świeżo otwarta lodziarnia znanej cukierni Lukullus. Wszystko w niej jest oryginalne – począwszy od wystroju wnętrz, po opakowania lodów, aż do samych ich smaków, jakich nie spotkamy nigdzie indziej. Są one obłędne, a ciekawa oprawa graficzna  miejsca tylko potęguje doznanie. Więcej na temat lodziarni dowiecie się TUTAJ.

lody miejsce z klimatem GREEN CANOEźródło: Facebook/Lukullus

#5 Miejsce w sieci

Wielu z Was zapewne zna ten blog, ale wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji na nim gościć polecamy Harelblog. Ewa Kowalewska-Kondrat pisze na nim o modzie – przede wszystkim o polskiej, ponieważ właśnie ją kocha najbardziej. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką odsyłamy do przeczytania jej ciekawych wpisów.

do kawy moda GREEN CANOEźródło: Instagram/Harelblog

#6 Wydarzenie

Warsaw Gift&Deco Show to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, w którym weźmie udział 800 wystawców z całej Polski i zagranicy. Zaprezentują oni swoje produkty w różnych strefach tematycznych, m.in. wyposażenia wnętrz, dekoracji, mody, tekstyliów oraz zabawek. Targi zaczną się 24 maja i potrwają trzy dni, dlatego zapowiada się weekend pełen wrażeń. Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

do kawy wydarzenie GREEN CANOEźródło: Warsaw Gift&Deco Show

#7 Relaks

Trenując skupiamy się na oczywistych partiach ciała takich jak mięśnie brzucha, nóg, czy rąk, ale często zdarza nam się zapominać o twarzy. Wydawałoby się przecież, że wystarczy zrobić peeling i nałożyć krem i całą pielęgnację mamy z głowy. Niekoniecznie. Joga twarzy to jeszcze jeden skuteczny sposób na zapewnienie sobie świeżego i młodzieńczego wyglądu. Nie wspominając o tym, że wspaniale odpręża i relaksuje. Metod na ćwiczenie mięśni twarzy możecie nauczyć się na Warsztatach Jogi Twarzy, które odbędą się 6 czerwca we Wrocławiu. Więcej informacji na temat pozytywnych efektów jogi oraz biletów znajdziecie TUTAJ.

do kawy relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Joga Piękna – Marta Kucińska

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.