DO KAWY #97 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #97 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Zrozumienie innych kultur i nawyków mieszkańców obcych nam krajów otwiera nasze umysły i poszerza horyzonty myślenia. Od obcokrajowców możemy nauczyć się także oryginalnych przepisów na szczęśliwe życie. Codzienność każdego z nas jest zupełnie inna, a poznawanie siebie nawzajem może wprowadzić do niej wiele ciekawych wariacji. Atlas szczęścia Helen Russel to książka odkrywająca przed nami sekrety szczęścia z różnych zakątków świata. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Angielski zespół rockowy Muse gra muzykę bardzo różnorodną. Teksty piosenek tworzone przez członków nie odstają daleko brzmieniom muzyków – są równie moce, przejmujące i hipnotyzujące. W ich nowym albumie Simulation Theory ponownie możemy usłyszeć zgrabne połączenie instrumentów i kompozycji czysto elektronicznych. Okładka na miarę starych plakatów filmowych podkreśla dodatkowo futurystyczny wydźwięk płyty. Nowość Muse znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Zaczął się Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Najmłodszych „W chmurach”. Jest to druga edycja wydarzenia, której misją jest edukacja filmowa dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie wśród nich kultury filmowej. Przygotowanych jest kilkadziesiąt filmów z całego świata dla widzów od 3 do 18 roku życia. W ramach festiwalu odbędą się także koncerty, warsztaty i lekcje prowadzone przez edukatorów filmowych. Jeśli macie ochotę wybrać się do Lublina ze swoimi pociechami, to odsyłamy Was TUTAJ po więcej szczegółów.

źródło: W chmurach

#4 Miejsce z klimatem

JEJU nie jest zwykłym sklepem z kosmetykami. Ta przestrzeń dla dziewczyn stworzona w Krakowie umożliwia spotkanie, rozmowę o pielęgnacji, wzięcie udziału w warsztatach, a nawet chwilę odpoczynku przy dobrej herbacie. JEJU zrodziło się z inspiracji koreańską sztuką dbania o piękno i promuje ideę słowbeauty. Znajdziemy tutaj kosmetyki starannie dobierane pod względem jakości składników i wykonania. Ofertę sklepu znajdziemy również na stronie TUTAJ.

źródło: JEJU

#5 Miejsce w sieci

O projekcie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS popularyzującym wiedzę psychologiczną czytaliście u nas już wcześniej. Dostarcza on nam wielu ciekawych artykułów z zakresu psychologii oraz informacji związanych z tą dziedziną wydarzeń. Ty razem może Was zainteresować artykuł Ojojane miejsca bolą mniej psychologa Przemysława Staronia. W swoim tekście pisze o przyjaźni, wsparciu ze strony przyjaciela oraz w jaki sposób ludzi ciągnie do siebie. Artykuł znajdziecie TUTAJ.

źródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

#6 Wydarzenie

Do 3 marca 2019 roku możemy obejrzeć wystawę lalek teatralnych Dookoła świata (i w zaświaty), przygotowaną przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Na wystawie znajduje się ponad 120 lalek z różnych spektakli, zaprojektowanych przez wspaniałych scenografów z Polski i zagranicy. Jest to świetna okazja na zapoznanie się z warsztatem artystów z bliska. Jeśli brzmi to dla Was interesująco to odsyłamy Was po więcej informacji TUTAJ.

źródło: Teatr Kubuś

#7 Relaks

16 grudnia odbędą się w Gdańsku Targi EKO organizowane przez Babskie Sprawy i Sztukę Wyboru. Jeśli szukacie wyjątkowego prezentu na święta, to nie mogliście trafić lepiej. Naturalne kosmetyki, zioła, sztuka i design to jedne z wielu ciekawych rzeczy, które znajdziemy na pierwszym piętrze Sztuki Wyboru. Więcej informacji na temat targów znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.