DO KAWY #90 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #90 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Mówią, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wszystkim miłośnikom swoich czteronożnych towarzyszy polecamy zbiór opowiadań O psach. Wspaniałe historie w niej zawarte, napisane przez takich pisarzy, jak Michał Cichy, Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Patrycja Pustkowiak, Krzysztof Varga i Andrzej Stasiuk uzupełnione zostały ilustracjami Oli Niepsuj. Jest to książka idealna dla poszukujących ciekawych opowieści do poduszki w pięknej oprawie wizualnej. Znajdziecie ją TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Czarne

#2 Muzyka

Najnowsza płyta Korteza z września zatytułowana Mini dom składa się z 7 utworów, z których 5 mogliśmy wcześniej usłyszeć w poprzednich mini-albumach. Dodane zostały do niej jeszcze dwie nowości – utwór Stare drzewa powstały na potrzeby filmu Kamerdyner oraz Hej Wy!. Ta druga kompozycja promuje obecnie trwającą jesienną trasę koncertową artysty. Album znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: Jazzboy Records

#3 Teatr/Kino

Kultowy film Seksmisja Juliusza Machulskiego z 1983 roku doczekał się swojej adaptacji teatralnej. Reżyserka spektaklu Joanna Drozda podkreśla, że jej wersja zawierać będzie wszystkie najistotniejsze elementy scenariusza filmowego. Z tą jednak różnicą, że dobrze znaną nam historię opowiedzą młodzi aktorzy. Tak wspaniałej okazji nie można przegapić. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Teatru Miejskiego w Lesznie, gdzie premierowy występ odbędzie się już w przyszły piątek 26 października. Bilety zakupicie TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: Bilety24

#4 Miejsce z klimatem

O AUTOR ROOMS można mówić wiele. Jest to designerski Bed & Breakfast w Warszawie stworzony przez artystów z Mamastudio. Autor oddaje do dyspozycji 4 wyjątkowe pokoje łączące historyczną architekturę z nowoczesnym designem. Do tego świetna lokalizacja w samym centrum stolicy zapewnia widok z okna na zabytkowe budynki. Oprócz noclegu w unikatowych wnętrzach i w przyjemnej atmosferze, możemy skorzystać ze śniadań przygotowywanych specjalnie na nasze życzenie. Gospodarze udzielą również cennych wskazówek na temat miejsc wartych zobaczenia w Warszawie. Po więcej informacji zajrzyjcie TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: AUTOR ROOMS

#5 Miejsce w sieci

Na portalu psychologicznym Charaktery znajdziemy ciekawy artykuł na temat stresu w pracy. Jakie jest 6 oznak świadczących o tym, że potrzebujesz wakacji? Zdenerwowanie i napięcie, które często towarzyszy nam podczas wykonywania naszych codziennych obowiązków zazwyczaj uznajemy z normalne. Jednak długotrwałe wystawianie organizmu na stres jest bardzo szkodliwe i prowadzi do różnych problemów zdrowotnych. Zainteresowanych tematem odsyłamy TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: Charaktery

#6 Wydarzenie

4 listopada w Warszawie rozpocznie się Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej. Tegoroczna, 3. edycja pod hasłem „Nie chcę wiedzieć” będzie traktowała o wiedzy i o tym jaki ma do niej stosunek człowiek XXI wieku. Uczestnicy warsztatów i rozmów skupią się na pytaniu: „Czy dzisiejszy łatwy dostęp do wszelkich informacji pozytywnie wpływa na myślenie, czy wręcz rozleniwia?”. Są to kwestie trudne do analizowania, ale jednocześnie warte uwagi. Więcej o zagadnieniach poruszanych w trakcie festiwalu znajdziecie TUTAJ. Potrwa on do 10 listopada.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOEźródło: Facebook

#7 Relax

Pragniecie projektować własne kreacje, ale ciężko przenieść Wam wizje na papier? W takim razie kurs Rysunku żurnalowego dla początkujących organizowany przez ultraMaszynę będzie świetnym rozwiązaniem problemu. Podczas sześciu godzin zajęć uczestnicy nauczą się szkicowania, podstaw malowania techniką akwareli, nanoszenia koloru oraz oddawania wrażenia faktury materiału. Warsztaty poprowadzi Sylwia Dębicka – artystka i ilustratorka, która współpracuje z takimi markami jak np. Dior. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY festiwalu GREEN CANOE źródło: ultraMaszyna

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.