Świąteczny stół - gwiazdki z nieba i złoty pył. - GREEN CANOE

Świąteczny stół – gwiazdki z nieba i złoty pył.

Planując,  jak będzie wyglądał nasz tegoroczny świąteczny stół, przywołałam w myślach pewną Wigilię. Mogłam mieć około 7 lat. Święta spędzaliśmy u babci. Po wieczerzy wyszliśmy z rodzeństwem na  dwór. Siarczysty mróz, skrzypiący pod butami śnieg, oddechy zamieniające się w parę. Oprócz naszego dziecięcego  śmiechu wokół panowała zupełna cisza. Nad nami zaś wisiało najczarniejsze na świecie niebo usiane pyłem maleńkich migotliwych punkcików. Pamiętam, że stałam z głową zadartą do góry i podziwiałam w niemym zachwycie to widowisko. Od tamtej nocy Święta niezmiennie kojarzą mi się z gwiazdami. I nie wyobrażam sobie, by tego motywu mogło zabraknąć w naszym domu. A teraz także w redakcji, bo w tym roku będziemy w niej wspólnie obchodzić pierwsze redakcyjne święta – w nowym miejscu:) Przymierzyłam się więc do tematu:

Ów dziecięcy motyw nieba usianego gwiazdami, które tak mocno tkwi w moim sercu udało mi się tegorocznie przenieść na nasz świąteczny stół. Porcelana STELLA, delikatna jak piórko i rozgwieżdżona niczym Wigilijne niebo to moje tegoroczne odkrycie wśród propozycji, jakie znajdziemy w sklepach ze stołową zastawą. Dawno żadna zastawa proponowana na świąteczny czas nie zachwyciła mnie na tyle, bym decyzję podjęła dosłownie w 5 sekund. A fakt, że gwiazdki, które na niej znajdziemy są w moim ulubionym połączeniu złota ze srebrem tylko potwierdził trafność wyboru. Jestem tak zachwycona tym zestawem, że dokładnie taki sam chciałabym mieć już prywatnie – by i mój rodzinny świąteczny stół pysznił się w tym roku królewsko. Mam nadzieję, że tegoroczna stylizacja bardzo wyraźnie pokaże, iż połączenie złota i srebra to świetna koncepcja. Złoto pojawia się nam na stole w postaci zdobień i małych elementów dekoracyjnych. Srebro to baza – w postaci obrusu w gwiazdy, a także satynowanych sztućców Diamond. Nie mogło zabraknąć elementów, które łączyłyby w sobie oba kolory. Nasz świąteczny stół to w końcu wydanie królewskie, złoto i srebro pysznią się w nim na równi. Świetnie widać to przy świecznikach zdobionych oczywiście w gwiazdki: środek jest złoty, pięknie odbijając płomień, na zewnątrz srebro podkreśla rysunek gwiazd.

będzie 

Jak zauważyliście, ani nasz świąteczny stół, ani wnętrze redakcji nie krzyczy mnóstwem ozdób czy naczyń. Jakość, o której tak często piszemy nie ma nic wspólnego z ilością – a raczej z koncepcją, samym materiałem, wizualnym pierwszym wrażeniem i oczywiście szlachetnością wybranych elementów. Kolorystycznie także nie dokonałam jakichś szerokich wyborów. Złota trójka Green Canoe w tym przypadku to: zieleń, złoto i srebro. Jako dodatek pojawia się biel. Porcelana, stal, mosiądz, szkło – taki materiał będzie tworzył w tym roku nasz redakcyjny świąteczny stół.

  

Lubię motyw gwiazd. Lubię klimat, jaki wnoszą do wnętrza. Same w sobie kojarzą się już z magią, ze świętami, z zimowym czasem – zaproszone na stół wyczarują nam dosłownie w kilka minut piękny nastrój. Spójrzcie, na naszym świątecznym stole oprócz głównego stroika na środku oraz kilku świeczników nie ma właściwie dekoracji. A jednak całość wygląda odświętnie. To wszystko dzięki porcelanie – Stella, która zrobiła całą aranżacyjną pracę:) A gwiazdy wyznaczyły nam jednoznacznie kierunek udekorowania całej redakcji – o tym jednak już w następnym poście. Dziś – zapraszam do stołu obsypanego gwiezdnym pyłem niczym wigilijne niebo widziane niegdyś przez pewną dziewczynkę :)

Dziękuję za Twój komentarz.

32 komentarze

 • comment-avatar
  Kasia Dudziak 11 czerwca 2019 (14:24)

  O Jezu jakie cudowne sa te Pani zdjęcia. Przepiękny wystrój. Jestem zachwycona. Pozdrawiam serdecznie

 • comment-avatar
  karlik 9 listopada 2018 (14:50)

  Pani Joanno ten świąteczny stół wygląda po prostu obłędnie :)))

 • comment-avatar
  Zuza 31 stycznia 2018 (12:54)

  O Jezu, jakie to przepiękne wszystko. Normalnie zdjęcia jak do filmu :) I te przepiękne kryształowe żyrandole :) Gdybym tylko miała trochę pieniędzy… :(

 • comment-avatar
  Daniel 26 stycznia 2018 (09:31)

  To najpiękniejszy stół wigilijny jaki miałem okazję zobaczyć. Przy takim sam zasiadłbym z chęcią, może kiedyś.. ;)

 • comment-avatar
  bezarchitekta.pl 20 grudnia 2017 (14:08)

  Ja pierwszy raz zrobiłam stylizację stołu przed świętami przygotowując się do nich. Ależ mnie to nastawiło pozytywnie i dodało skrzydeł <3

 • Altom nowości: Kolekcja Stella, latarenki i świeczniki, torebki filcowe – Altom 1 grudnia 2017 (15:59)

  […] Klienci naszych sklepów coraz bardziej nerwowo poszukują prezentów świątecznych. Coraz częściej tez oczekują od ekspedientów podpowiedzi i pomocy w wyborze odpowiednich artykułów z bogatej oferty świątecznej. Marka Altom Design proponuje szeroki wybór produktów w opakowaniach upominkowych, dopasowanych stylistycznie do danej kolekcji, które są zawsze doskonałym wyborem na prezent. Wśród tegorocznych kolekcji najbardziej  czarująca jest kolekcja porcelany Stella do Altom Design. Inspirujący opis i przykłady aranżacji świątecznych ze Stellą w roli głównej zamieściła na swoim portalu GREEN CANOE znana blogerka Joanna Marciniak- Wróblewska: http://greencanoe.pl/swiateczny-stol-gwiazdki-nieba-zloty-pyl/ […]

 • comment-avatar
  Sandra 27 listopada 2017 (12:17)

  Cudowny wystrój ❤ od razu poczułam magię świąt ? dziękuję za inspiracje :)

 • comment-avatar
  ani 23 listopada 2017 (17:55)

  Asiu, skąd są te piękne złote podkładki pod talerze?

 • comment-avatar
  sylwiitwory 23 listopada 2017 (17:49)

  Wyobrażam sobie Wasze rozmowy, radosne nawoływania, przyjacielskie mruganie okiem, śmiech… podejrzewam, że nawet gdybyście korzystali z kartonowych talerzyków atmosfera byłaby równie wzniosła. Zastawa jest piękna, też nie zastanawiałabym się nad nią dłużej. Pozdrawiam :)

 • comment-avatar
  Ewa 23 listopada 2017 (16:59)

  Wiem, że w przygotowanie tego stołu włożono dużo pracy, ale dla mnie za dużo się na nim dzieje. Osobiście lubię umiar i prostotę.

 • comment-avatar
  Biała Sowa 23 listopada 2017 (10:26)

  Pięknie, klimatycznie i stylowo :)
  Nie za dużo, nie za mało.
  Bardzo mi się podoba.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • comment-avatar
  Pawel 22 listopada 2017 (09:31)

  Pięknie napisane! Cudowne aranżacje! Brawo ??

 • comment-avatar
  marta 21 listopada 2017 (21:53)

  Czy można prosić o podpis lub odnośnik, skąd jest żyrandol i ten kwadratowy platfon? Chyba że to tajemnica.

 • comment-avatar
  Sylwia 21 listopada 2017 (20:27)

  Witaj, a ja mam pytanie z natury praktyczne ? Czy zdradzisz w jaki sposób przyczepiony został do ściany wieniec? ?

  • comment-avatar
   Green Canoe 21 listopada 2017 (20:31)

   tam jest w ścianie śrubka – i na niej wisi wianek.

 • comment-avatar
  Renata 21 listopada 2017 (19:23)

  Jakie to wszystko cudne.Brak slów.Pozdrawiam serdecznie

 • comment-avatar
  Agnieszka z Mierzei Wiślanej 21 listopada 2017 (19:01)

  Bajecznie

 • comment-avatar
  Z. 21 listopada 2017 (18:13)

  Pisze Pani: „Jak zauważyliście, ani nasz świąteczny stół, ani wnętrze redakcji nie krzyczy mnóstwem ozdób czy naczyń. Jakość, o której tak często piszemy nie ma nic wspólnego z ilością”.
  A przecież stół właśnie jest bardzo przeładowany, oczy się męczą od patrzenia, no i brakuje kompletnie miejsca na potrawy a jednak do stołu się siada także po to by jeść.
  Złoto jest kolorem bardzo dominującym, raczej powinno się je dawkować ostrożnie, inaczej bardzo męczy wzrok, zwłaszcza, gdy przy takim stole posiedzi się dłużej.

  • comment-avatar
   Green Canoe 21 listopada 2017 (20:33)

   Już wiele razy opowiadałam o zasadzie odstawiania dekoracji na mebel( np.komodę) znajdujący się w pobliżu stołu. Nasz stół wygląda tak na przybycie gości. W momencie podawania potraw dekoracje ( tu sztuk jeden w postaci stroika) są odstawiane. Nie widzę na stole dominującego złota.Raczej srebro.

   • comment-avatar
    Z. 21 listopada 2017 (21:38)

    Na zdjęciach zdecydowanie dominuje złoto.
    Zdjęcie stroika ze stołu nie pozwoli postawić więcej niż jednego półmiska z potrawą.
    Za dużo świeczek, lampionów, choineczek – za dużo wszystkiego.
    Albo stół za mały na tyle osób.

    • comment-avatar
     olga 23 listopada 2017 (00:15)

     Myślę, że aranżacja nie jest gotowym przepisem na swiąteczny stół a jedynie inspiracją. Jeśli tak się do tego podchodzi, można po prostu zaastosować mniej elementów, postawić większy stół a zachować ogólny charakter i gamę kolorystyczną.

 • comment-avatar
  antonina 21 listopada 2017 (17:29)

  Ooooo! Stella wpadła mi w oko dzisiaj podczas zakupów w jednej z sieciówek. Ma to COŚ w sobie i ceny przystępne. Asiu! Piekna aranżacja! „Ja już siadam przy tym stole”. Serdeczności.

 • comment-avatar
  Anna 21 listopada 2017 (17:25)

  CUDOWNE!!! Gwiazdy mają w sobie coś „magicznego”, to prawda… I pasują chyba zawsze, a tym bardziej na Boże Narodzenie. Ach, ja już czuję Święta!
  Pozdrawiam bardzo, bardzo cieplutko i prawie świątecznie :)!
  Ania

 • comment-avatar
  Villa decor 21 listopada 2017 (16:11)

  Cudne dekoracje właśnie tak planuję ozdobić stół na wigilię. Biel plus złoto razem wyglądają wspaniale. Nie wiem jak wy ale ja już czuję zapach pierniczków i ten cudowny nastrój. Moja córeczka już nie może się doczekać choinki a tak przy okazji jak planujesz ozdobić choinkę?

 • comment-avatar
  Dagmara 21 listopada 2017 (14:35)

  Cudnie i magicznie ? A ja mam jeszcze pytanie o złote podstawki czy tez talerze dokoracyjne te złote pod zastawa. Gdzie takie można dostać?

 • comment-avatar
  Dagmara 21 listopada 2017 (14:33)

  Pięknie i magicznie ? A ja mam jeszcze pytanie o złote podkładki czy talerze dekoracyjne te pod zastawa. Gdzie takie dostanę?

 • comment-avatar
  Asiate 21 listopada 2017 (14:16)

  Asiu, czy do tej zastawy można dokupić wazę do zupy? oraz półmiski?

 • comment-avatar
  Lidia 21 listopada 2017 (14:12)

  Asiu , sprawiasz ,że życie staje się piękniejsze.

 • comment-avatar
  Mariola 21 listopada 2017 (13:40)

  Aranżacja cudna …choineczka prześliczna…wszystko zrobione ze smakiem…

 • comment-avatar
  Anka 21 listopada 2017 (13:23)

  Witam,
  śliczna dekoracja :) Czy choinka jest sztuczna? Jeśli tak, to świetnie imituje prawdziwą. Gdzie ją można kupić?

  • comment-avatar
   Jaga 31 grudnia 2017 (17:32)

   Jezu, kobirto skad wzielas to drzewo?? Bajka- Moc potdrowien i wiecej takich inspiracji

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.