DO KAWY #69 - kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #69 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

A ja żem jej powiedziała… to książka, która Was zaskoczy, rozbawi i zmusi do refleksji. Katarzyna Nosowska jest pisarką bardzo odważną, pewną siebie, ale przy tym skromną i z ogromnym dystansem do własnej osoby. W jej najświeższym bestsellerze dla każdego znajdzie się coś interesującego. Autorka mówi o dzisiejszym świecie, show-biznesie, modzie, mediach i podkreśla jak ważne jest, aby nie bać się wyrażania własnego JA. Jeśli szukacie czegoś, co wywoła w Was falę różnych emocji, to jest to pozycja idealna. Znajdziecie ją chociażby TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Od 29 maja do 5 czerwca trwać będzie w Krakowie 11. Festiwal Muzyki Filmowej, na którym zostaną zaprezentowane kompozycje, bez których wspaniałe produkcje kinematografii nie zdobyłby tak wielkiego rozgłosu. Będzie można spodziewać się oczywiście muzyki kina polskiego (gośćmi honorowymi będą Krzysztof Penderecki i Agnieszka Holland) oraz zagranicznej. W Dzień Dziecka odbędzie się projekcja najnowszej wersji Pięknej i Bestii z muzyką graną na żywo. Dodatkową atrakcją będzie muzyka z gier wideo, która coraz częściej sztormuje sale koncertowe, nie odstając przy tym od filmowej. Więcej informacji na temat festiwalu i biletów znajdziecie TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Karnet Kraków

#3 Teatr/Kino

Kino w Trampkach to festiwal, na którym najmłodsi będą mieli okazję obcować z kulturą w bardzo przyjemnej i imprezowej atmosferze. W Warszawie od od 7 do 17 czerwca będą odbywać się prezentacje filmów dla dzieci i młodzieży, różnego rodzaju warsztaty związanie z kinem i animacją oraz konkursy, które zapewnią wszystkim wyśmienitą zabawę. Tytułowe trampki wskazywać mają na cudowną podróż, w którą zabiera nas kino. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu, atrakcji i poprzednich edycji festiwalu znajdziecie TU.

do kawy Green Canoeźródło: Kino w Trampkach

#4 Miejsce z klimatem

W Zagrodzie Śledziowej w Starkowie możecie zwiedzić Muzeum Śledzia i zatrzymać się w pensjonacie, który łączy w sobie historię domu z 1902 roku z nowoczesnością i funkcjonalnością. W muzeum, które mieści się zagrodzie chłopskiej z XIX w. można zapoznać się z historią połowu śledzia w Europie i Polsce, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tej ryby. Nie zapomnijmy również o degustacji! Więcej dowiecie się TU.

do kawy Green Canoeźródło: Zagroda Śledziowa

#5 Miejsce w sieci

Marta Hennig stworzyła w Internecie miejsce, które jest skarbnicą wiedzy i inspiracji dla tych, którym zależy na zdrowym i aktywnym życiu. Na swoim blogu Codziennie Fit autorka zdradza czytelnikom sekrety swojego zdrowego ciała, świeżego umysłu i pozytywnego nastawienia. U Marty znajdziecie przepisy na różne ciekawe dania, zestawy treningów i ćwiczeń zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Możecie również odwiedzić jej kanał na YouTube.

do kawy Green Canoeźródło: Marta Pisze

#6 Wydarzenie

2 czerwca w Lublinie będzie bardzo ciekawa noc. O 20:00 zacznie się wydarzenie pt. Noc Tańca na Moście Kultury. Na początek planowany jest pokaz fryzjerski salonu Molequa. Później aż do białego rana trwać będą tańce w bardzo gorących klimatach. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw salsy i tańczyć do największych przebojów muzyki latynoskiej. Znajdzie się też coś dla miłośników muzyki jazzowej, dla których przygotowana zostanie potańcówka w klimatach lat 60. i 70. Niezapomniana zabawa gwarantowana! Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Going.

#7 Relaks

Na tych, którzy potrzebują intensywnego relaksu i odpoczynku od codziennych zajęć czeka Festiwal Joga Party urządzany od 2 do 3 czerwca w Krakowie. Dwa dni medytacji, ćwiczeń i kontemplacji oczyszczą nawet najbardziej zapracowane umysły. Na dużą cześć zajęć i warsztatów wstęp jest wolny, potrzebujecie jedynie swoich mat:) Na niektóre jednak trzeba się zapisać. Program festiwalu i informacje odnośnie rezerwacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Joga Party

Dziękuję za Twój komentarz.

4 komentarze

 • comment-avatar
  Mirna 28 maja 2018 (11:13)

  Thank you for your blog post.Really thank you! Awesome.custom writing

 • comment-avatar
  Rena 25 maja 2018 (23:44)

  a’propos #6 – w nocy z 2 na 3 czerwca odbędzie się w Lublinie Noc Kultury, otwarcie mostu to tylko niewielka część tego, co bedzie się działo… https://nockultury.pl/program/

 • comment-avatar
  Hanna Rzążewska 25 maja 2018 (12:58)

  Wydarzenia na Moście Kultury są związana z Nocą Kultury. Zapraszamy do Lublina, będzie się działo, noc wydarzeń kulturalnych. Grupa Bombardowanie Włóczką zaprasza na ul. Podwale. Będzie kolorowo.

 • comment-avatar
  aldia.arcadia 25 maja 2018 (12:20)

  Jak zawsze ciekawe propozycje :) Pięknego dnia!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.