DO KAWY #58 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #58 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Krótka historia o długiej miłości to opowieść o uczuciu, które połączyło dwoje ludzi w bardzo nietypowych warunkach. Bohaterami są łączniczka oraz żołnierz Polski Podziemnej, którzy poznali się w… stalinowskim więzieniu. A poznali się ze sobą stukając przez ścianę alfabetem Morse’a. W ten sposób narodziła się wzajemna miłość, która trwała przez długie lata. To historia, która wydaje się wręcz nieprawdopodobna. A jednak.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Już wiosną rusza projekt „Women’s Voices”, podczas którego do wybranych miast Polski zawitają świetne, polskie artystki, między innymi: Paulina Przybysz, Kayah, Brodka czy Daria Zawiałow. Dobra muzyka i niebanalne teksty – tego możecie spodziewać się po tym wydarzeniu. Dyrektorką artystyczną koncertów jest Paulina Przybysz. Sprzedaż biletów na pierwszą edycję „Women’s Voices” już ruszyła i do 20 marca macie jeszcze okazję kupić wejściówki w niższej cenie. Więcej szczegółów przeczytacie na stronie wydarzenia Women’s voices  na Facebooku.

źródło: Facebook

#3 Teatr/Kino

Już 15 maca rozpocznie się Tydzień kina hiszpańskiego czyli coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Aż w dziewięciu miastach tj. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Białymstoku będziecie mieli okazję zobaczyć wiele dobrych filmów.  My obowiązkowo bierzemy udział już po raz kolejny, bo kino hiszpańskie bardzo nam się podoba. Ktoś się wybiera?

#4 Miejsce z klimatem

Miejscem z klimatem, które chcemy Wam dziś polecić jest znajdujący się na Mazurach Folwark Bielskie. To miejsce wyjątkowe, które spodoba się każdemu, kto potrafi docenić odpoczynek z dala od zgiełku miasta pośród pól, lasów i jezior. Hamak w sadzie, wieczorne ogniaska, wyceczki rowerowe, pływanie w jeziorze to tylko cześć atrakcji jakie tu znajdziecie.

źródło:Folwark Bielskie

#5 Miejsce w sieci

Dziś chcemy Wam polecić serwis internetowy Mother Mag. Grupą, którą powinien zainteresować ten magazyn są świadome i odważne kobiety. Tematyka strony oscyluje wokół macierzyństwa, mody, ważnych społecznych rozmów i projektów, nowych książek i koncertów. The Mother Mag to również drukowany magazyn lifestylowy, bardzo kobiecy i charakterystyczny.

#6 Wydarzenie

W Muzeum Narodowym w Krakowie obejrzycie ciekawą wystawę pt. Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku. Zobaczcie, jak zmieniał się nasz rodzimy dizajn, jak radzili sobie twórcy w latach 90. w warunkach rodzącego się kapitalizmu, jak na przełomie wieku XX i XXI zaczęli wpisywać się oni w międzynarodowe nurty projektowania. Dowiecie się również, jak wyglądają  dzisiejsze oblicza dizajnu w Polsce. Jak widzicie zapowiada się bardzo ciekawie, dlatego jeśli macie taką możliwość zajrzyjcie do Muzeum Narodowego od 6 kwietnia do 19 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

#7 Relaks

Na stronie Life Architect znajdziecie ciekawe propozycje warsztatów rozwoju osobistego.  Niewątpliwą zaletą tych zajęć jest lokalizacja, ponieważ prowadzone są zwykle w bardzo atrakcyjnych miejscach na łonie natury. Warsztaty mają na celu pomóc w uwolnieniu się od autodestrukcyjnych nawyków swojego umysłu, dać narzędzia do rozwiązywania własnych problemów i zainspirować do zmiany. Zajrzyjcie na stronę Life Architect i dowiedzcie się więcej.

źródło: Life Architect

 

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  prayscripture 12 marca 2018 (21:04)

  to już jestem spokojniejsza :) Dziękuję!custom writing

 • comment-avatar
  aldia.arcadia 9 marca 2018 (11:47)

  Przepiękny Folwark!
  Na Festiwal Kina bardzo bym chciała się wybrać. Kocham hiszpański. Niestety w moim mieście chyba nie będzie. :(
  Pozdrawiam ciepło Kochana.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.