Ogród: renowacja tarasu z olejem Tikkurila - GREEN CANOE

Ogród: renowacja tarasu z olejem Tikkurila

Ostatnim zadaniem jakiego podjęliśmy się w ogrodzie po budowie tunelu (TUTAJ) i renowacji warzywnika było odświeżenie naszego tarasu. Okazało się to dużym wyzwaniem, bo taras ma już swoje najlepsze lata za sobą:) Ważna była więc renowacja desek tarasowych, czyli olejowanie. Dodatkowo postanowiliśmy zmienić ich kolor. Tak, biel jest naszą wizytówką:) ale tym razem postanowiliśmy nadać powierzchni odcień szarości. Nasz ukochany pies codziennie przynosi n taras tak duże ilości piasku, że biel nie była w tym miejscu ani trochę praktyczna. Teraz postawiliśmy na szarość i to był dobry wybór:)

Ochrona drewna

Do tej metamorfozy użyliśmy oleju Tikkurila Valtti Plus Wood Oil. Chroni nasze drewno przed wilgocią i innymi zanieczyszczeniami oraz ogranicza jego pękanie. Aplikacja preparatu jest wyjątkowo prosta – olej szybko schnie i nie wydziela uciążliwego zapachu. Pięknie podkreślił rysunek drewna na naszych deskach- zyskały one zupełnie nowy wyraz:)

Jego ogromną zaletą jest też duży wybór kolorów, aż 55 odcieni z mieszalnika oraz półprzezroczyste odcienie z karty Tikkurila Deco Grey– wśród której znaleźliśmy kolor dla siebie- 5152. Bardzo zwracamy uwagę na kwestie ekologii-  i to także przesądziło o wyborze. Olej Tikkurila Valtti Plus Wood Oil posiada formułę bio, zawiera naturalne składniki roślinne, dzięki czemu jest przyjazny dla zdrowia i środowiska:) 

Spektakularny efekt

Nie było łatwo:) Ale efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania- taras nabrał zupełnie nowego wyglądu. Deski wyglądają jak nowe:). Dzięki szybkoschnącej formule oleju już po kilku godzinach mogliśmy ustawiać donice z kwiatami na swoich miejscach :) Rewelacja! Dodatkowo również odnowiliśmy barierkę wokół tarasu- do tego celu użyliśmy farby Tikkurila Valtti Opaque w odcieniu bieli.

Ten sezon należał do bardzo pracowitych. Podjęliśmy się niełatwego zadania- wiadome jest, że renowacja drewna nie jest czymś łatwym. Na szczęście używając produktów o bardzo dobrej jakości, nasza praca daje znakomite efekty oraz zabezpiecza na długie lata. Wybór produktów z serii Tikkurila Nature to zdecydowanie jedna z lepszych decyzji, jakie podjęliśmy w tym roku. Teraz ze spokojem czekamy na deszcze, śniegi i złą pogodę- na wiosnę nasze pergole, warzywnik czy taras będą w doskonałym stanie.

I tak przez kolejne sezony… a nam pozostanie relaks w pięknym ogrodzie:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.