DO KAWY #208 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #208 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś, nasze cotygodniowe DO KAWY rozpoczynamy niezwykłą książką pt. „Uczniowie Hipokratesa. Doktor Anna”. Opowieść o pierwszej kobiecie z dyplomem lekarskim, która praktykowała na ziemiach polskich jako lekarz. Pełna zapału, wiedzy i chęci niesienia pomocy. Zmagała się nie tylko z chorobami swoich pacjentów, ale także z dyskryminacją kobiet w tym zawodzie. Ałbena Grabowska doskonale uchwyciła historyczne fakty i wplotła w literacką fikcję. Serdecznie polecamy :) 

źródło: empik.com

 

#2 Muzyka

Nowy sezon koncertowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia zbliża się wraz z wrześniem wielkimi krokami. Aby umilić ten czas oczekiwania, zorganizowany został wyjątkowy koncert Poli Atmańskiej. Już 24 sierpnia o godzinie 19:00 w amfiteatrze NOSPR odbędzie się koncert fortepianowy artystki. Koncert ma charakter muzycznej improwizacji, właśnie dlatego, program zostanie zaprezentowany dopiero podczas samego koncertu. Wydarzenie jest bezpłatne. Serdecznie Was zapraszamy:) 

źródło:nospr.org.pl

 

#3 Teatr/film

W tym tygodniu zabieramy Was do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Lekko nie będzie”. Jest to opowieść o miłości, szukaniu swojego szczęścia wbrew wszystkiemu oraz hipokryzji w ocenianiu innych. Komedia pełna zwrotów akcji, humoru oraz absurdów.  Sztuka odbędzie się już dziś, 20 sierpnia o godzinie 19:30. Link do biletów znajdziecie TUTAJ.

źródło: teatrkamienica.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Już po raz VII odbędzie się jedna z największych imprez w północnej Polsce. Festiwal Whisky to wydarzenie, które do Jastrzębiej Góry ściąga tysiące pasjonatów szlachetnego trunku, jakim jest whisky.  Szereg degustacji oraz wykładów pozwala przybliżyć historię, a także  cechy różnorodnych gatunków whisky. Festiwal odbędzie się już za tydzień- 27 i 28 sierpnia. Bilety na to wydarzenie znajdziecie TUTAJ.

źródło:festiwalwhisky.pl

#5 Miejsce w sieci

Wiecie dobrze, że kochamy gotować. Najlepiej wspólnie, rodzinnie, z sercem :) Wtedy wszystko się udaje- każde danie!:) Z wielkim zaciekawieniem przeglądamy różne blogi kulinarne i często testujemy z nich przepisy. Są takie miejsca w sieci, do których uwielbiamy wracać, ponieważ są pełne pasji i miłości. Takim miejscem jest blog Kuchnia Agaty:) Pełny doskonałych przepisów oraz pomysłów na każdą okazję.  Serdecznie polecamy:)

źródło:kuchniaagaty.pl

#6 Relaks

Czy macie problemy z regeneracją organizmu? Poza odpowiedniej jakości snem i suplementami diety są także inne metody:) Czy słyszeliście już o tlenoterapii? W komorze hiperbarycznej, w warunkach podwyższonego ciśnienia podawany jest skoncentrowany tlen (93%). Tlenoterapia pomaga w budowaniu komórek macierzystych, poprawia wydolność organizmu oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, wzmacnia elastyczność skóry. Dacie się namówić na taką sesję? :) Więcej informacji znajdziecie na stronie SIregeneracji

źródło: sireganeracj.pl

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.