DO KAWY #85 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #85 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Wśród ogromu poradników i powieści kryminalnych (zarówno ciekawszych, jak i tych nieco mniej) miło jest zobaczyć taką perełkę jak Ocean na końcu drogi Neila Gaimana. Co prawda jest to nowe wydanie książki z 2013 roku, ale takie odświeżenie jest bardziej niż na miejscu, szczególnie dla osób, które do tej pory na nią nie natrafiły. Główny bohater odwiedza rodzinne strony i wspomina niesamowitą przygodę z lat dziecięcych, podczas której towarzyszyły mu trzy tajemnicze kobiety o nazwisku Hempstock. Stały się one jedyną nadzieją na pomoc, gdy istoty z obcych światów czyhały na bezbronnego chłopca. Ta pełna interesujących wydarzeń, barwnych postaci i melancholijnego nastroju baśń spodoba się dzieciom i dorosłym. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Kilka dni temu miał swoją premierę drugi album Michała Szpaka Dreamer. Po wielkim sukcesie pierwszej płyty muzyka można było się spodziewać tym razem jeszcze bardziej dopracowanych tekstów i linii melodycznych. Wierni fani oraz osoby dopiero poznające twórczość Michała Szpaka nie będą zawiedzeni. Album jest niezwykle zróżnicowany – znajdują się tutaj delikatne, nastrojowe ballady oraz mocne brzmienia rockowe. Mocny głos, charakterystyczny dla wokalisty wychodzi na pierwszy plan i doskonale dopasowuje się do charakteru każdej piosenki. Mimo, że mamy okazję słyszeć utwory zahaczające o różne gatunki, to cała płyta jest bardzo przemyślana i spójna. Znajdziecie ją chociażby TUTAJ.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku zaprasza na musical Doktor Żywago, który ponownie gości na scenie przez cały wrzesień i październik, aż do 4 listopada. Polska premiera spektaklu odbyła się we wrześniu zeszłego roku. Przepiękna opowieść o miłości, porywach serca oraz trudnych wyborach z nimi związanych przeniesiona ze świata literatury rosyjskiej na scenę operową zachwyci wszystkich. Bilety można nabyć TUTAJ.

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska

#4 Miejsce z klimatem

Restauracja serwująca kuchnię hawajską w Warszawie o jakże wdzięcznej nazwie Raj w Niebie zachęca przede wszystkim oryginalnym menu. Na miejscu mamy możliwość zamówienia tzw. „bowle”, czyli dużych misek wypełnionych świeżymi warzywami, owocami i mięsem doprawionymi ziołami i sosami. Dostaniemy także ciekawe desery na bazie mleka kokosowego zachwycające swoją formą i oczywiście smakiem. Oprócz wyjątkowych dań, warto zwrócić uwagę również na wystrój wnętrz, który jest niezwykle klimatyczny i przywodzi na myśl palmiarnię. Jeśli udało nam się Was zainteresować, to zapraszamy TUTAJ po więcej informacji.

źródło: Facebook/Raj w Niebie

#5 Miejsce w sieci

Mint to bardzo różnorodny magazyn skierowany do kobiet z dziećmi. Znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawych porad pisanych przede wszystkim z myślą o wychowaniu dzieci, ale to nie wszystko. Każda mama doceni również artykuły poświęcone zagadnieniom kulturalnym i kulinarnym. Zdrowie, uroda, design i podróże to tematy, które również nie są obce redakcji Mint. Autorki tekstów pragną dzielić się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z byciem matką oraz dostarczyć kobietom wielu inspiracji na wszystkich płaszczyznach ich życia.

źródło: Mint

#6 Wydarzenie

29 września od 11:00 do 18:00 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędą się Targi kosmetyków naturalnych Ekotyki. Wystawcy będą prezentować wyroby z naturalnych składników, które odżywią naszą skórę nawet w trakcie nadchodzącej, chłodnej jesieni. Wszystkich zainteresowanych kremami, peelingami mydłami, olejkami i innymi produktami inspirowanymi naturą, to odsyłamy Was TUTAJ po więcej szczegółów.

źródło: Facebook

#7 Relaks

13 października od 10:00 do 18:00 w Lackiej Budzie koło Białegostoku odbędą się warsztaty Twój głos się liczy. Jak go otworzyć? dla wszystkich, którzy czują, że ich głos potrzebuje więcej siły. Podczas warsztatów nauczmy się akceptować swój głos, poprawimy dykcję i emisję głosu oraz sprawdzimy jak faktycznie brzmi nasz głos i dowiemy się jak używać go poprawnie. Każdy, kto ma ochotę wziąć udział w warsztatach wszystkie informacje znajdzie TUTAJ.

źródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Plastika 21 września 2018 (09:24)

    Dzięki za polecenie książki, akurat Gaimana bardzo lubię :) Pozdrawiam!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.