DO KAWY #76 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #76 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Relaks przy dobrej książce zapewni nam Remigiusz Mróz, znakomity polski pisarz, znany przede wszystkim ze swoich kryminałów i thrillerów. Jego książki charakteryzują się dynamiczną, trzymającą w napięciu fabułą i finezyjnymi zwrotami akcji. Tak też jest w przypadku najnowszego dzieła Hashtag, które przedstawia historię Teresy, kobiety z otyłością i mającej ogromne problemy z komunikacją. Jej życie w zamknięciu zmienia się diametralnie po otrzymaniu tajemniczej przesyłki z ametystową czaszkę i kartką z napisem #apsyda. Później znajduje na portalach społecznościowych komunikaty z tym właśnie hashtagiem. Okazuje się, że wpisy te pochodzą od osób dawno uznanych za zaginione. Najnowszy thriller psychologiczny Remigiusza Mroza znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

OFF Festival to najbardziej znana impreza promująca muzykę alternatywną z całego świata. Kolejna, 13. już edycja wydarzenia, odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Katowicach. Na scenie wystąpią zespoły reprezentujące cały przekrój gatunków muzycznych, m.in. rock, punk, hip hop, jazz oraz folk. Artur Rojek jest pomysłodawcą i twórcą OFF Festivalu oraz pasjonatem muzyki od najmłodszych lat. Impreza ta jest stworzona przez prawdziwych miłośników różnorodnych brzmień, dlatego jeśli też je kochacie, to koniecznie musicie wziąć w niej udział. TUTAJ znajdziecie pełną listę artystów, którzy wystąpią w sierpniu, a TUTAJ zakupicie bilety.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Głos Kultury

#3 Teatr/Kino

Od 13 do 20 lipca trwa Transatlantyk Festival w Łodzi. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze i najważniejsze produkcje filmowe. Każdego roku pokazywanych jest ponad 100 filmów na kilkuset seansach. Swoją obecnością zaszczycą nas również wybitni twórcy filmowi. Kinematografia nie istniałaby bez muzyki, dlatego możemy liczyć także na liczne koncerty i konkursy kompozytorskie dla młodych twórców. Tegoroczna 8. edycjaę festiwalu przygotowano pod hasłem „Niepodległość”, rozumianą nie tylko w kontekście suwerenności państwa i narodu, ale również wolności i niezależności artystycznej. Możecie zajrzeć TUTAJ, aby sprawdzić program wydarzenia.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Going.

#4 Miejsce z klimatem

Hotel Piwniczna SPA & Conference to hotel czterogwiazdkowy zaprojektowany w stylu etnodesign. Jego wystrój nawiązuje do kultury górali rytersko-piwniczańskich, czyli tzw. Czarnych Górali. Mamy tutaj piękne wnętrza wykonane ze smakiem przez utalentowanych artystów. W całym hotelu znajdziemy mnóstwo motywów owczych. Nawet hotelowa restauracja obnosi się dumnie z nazwą „Czarna Owca”. Oprócz wygodnych pokoi i wyśmienitej kuchni, znajdziemy również HedoniSPA oferujące różne zabiegi, zajęcia z jogi, basen, łaźnie i sauny. Przyjemny pobyt zapewnią także cudowne widoki górskie, ponieważ Hotel Piwniczna znajduje się w malowniczej miejscowości Piwniczna-Zdrój. Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ po więcej informacji.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Hotel Piwniczna

#5 Miejsce w sieci

Janina ze strony Janina Daily to kobieta z niezwykłym talentem do uważnego obserwowania rzeczywistości i przedstawiania jej w ciekawy i osobliwy sposób. Jej osobowością i podejściem do pisania zachwycicie się już od pierwszych kliku słów, a jeśli nie, to na pewno kilku pierwszych zdań. Janinę docenicie za pewność siebie, otwartość, kreatywność i opinie, do których przemyca dużą dawkę humoru, sarkazmu i ironii. Te wszystkie walory tworzą niesamowite miejsce w sieci, w którym możecie pozwolić sobie na relaks, czytając jednocześnie treści wartościowe.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Gazeta.pl

#6 Wydarzenie

Ruszyła już Scena Kulturalna 2018! W Karwi, Juracie, Jastarni, Jastrzębiej Górze, Łebie, Władysławowie, Wilanowie, Józefowie k. Warszawy i Ząbkach k. Warszawy przez całe lato trwać będą kabarety, koncerty i spotkania autorskie. Jest też możliwość zobaczenia wielu premier kinowych w Multikinie w Scenie Kulturalnej. Nie zabraknie także atrakcji zorganizowanych z myślą o najmłodszych, dlatego śmiało można wybrać się na zabawę całą rodziną. Informacje dotyczące programu wydarzenia, biletów oraz dokładnych lokalizacji znajdziecie na stronie internetowej TUTAJ.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Facebook/ScenaKulturalna

#7 Relaks

20 lipca w klubie tanecznym Pogłos w Warszawie odbędzie się impreza 24 hour 90s People. Będzie to idealny relaks dla wszystkich wielbicieli kultowej muzyki lat 90. Można spodziewać się przekroju różnych gatunków muzycznych, które w tym czasie królowały. Wytańczycie się po wsze czasy! Impreza zacznie się o godz. 22:00, a skończy o 4:00 nad ranem. Po dokładne informacje wejdźcie TUTAJ.

do kawy relaks Green Canoeźródło: Facebook/Pogłos

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    aśka 15 lipca 2018 (15:32)

    Joanno, co tydzień czytam, co proponujesz. Nie zabieram głosu wychodząc z założenia, że każdy ma swój gust. A z gustami jak wiadomo nie dyskutuje się:). Ale dzisiaj muszę:
    Remigiusz Mróz nie jest znakomitym polskim pisarzem… Zapewne jest pisarzem niesamowicie płodnym, którego jakość pisania spada z książki na książkę. Nie można wydawać kilku książek rocznie i zachować poziom. Coś za coś. Już beznadziejna była „Nieodnaleziona”, w której widać było, że pisarz chciałby pociągnąć temat ofiar przemocy, internetu itp. ale brakuje przygotowania merytorycznego. Książka jest rwana, niespójna.
    Zapewne i „Hashtag” przeczytam. Bo czytam dużo:).

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.