Piękny trawnik - jak to zrobić? - GREEN CANOE

Piękny trawnik – jak to zrobić?

Mimo, że już wiele razy pisaliśmy Wam o sposobach na piękny trawnik, to nadal pojawia się dużo pytań w związku z tym tematem. Wasze zainteresowanie pracami ogrodowymi jest bardzo mile widziane i z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi sprawdzonymi trikami:) Z tego względu przedstawiamy Wam dzisiaj kilka sposobów na stworzenie własnego ogrodowego, zielonego dywanu. Zapraszamy do czytania!


Piękny trawnik – USUWANIE CHWASTÓW

Zacznijmy od czegoś, co spędza sen z oczu wszystkim posiadaczom trawników. O usuwaniu chwastów była mowa już w TYM poście. Jest to (poza nawożeniem i podlewaniem) jedna z najważniejszych czynności, które są konieczne jeśli chcecie, aby Wasza trawa rosła piękna i zdrowa. Nie zapomnijcie o tym :)

Piękny trawnik – ODŚWIEŻANIE PODŁOŻA

Pamiętajcie, że po okresie zimowym trawa wymaga specjalnej opieki. Na początku trzeba dokładnie wygrabić trawnik, ręcznie za pomocą grabi lub z użyciem wertykulatora. Wybierzcie metodę, która będzie najbardziej Wam odpowiadać, obie są równie skuteczne, choć wertykulator zaoszczędzi na pewno nasz czas i pozwoli zachować więcej sił do dalszych prac:) .

Następnym krokiem w drodze do wymarzonego, pięknego trawnika jest odpowiednie jego koszenie. Częstość i wysokość koszenia należy dostosować do tempa wzrostu trawy i jej stanu. W zależności od tego czy mamy trawnik od północy, czy np. od południa – będzie ona rosła wolniej lub szybciej. Kosimy systematycznie, na tej samej wysokości utrzymywanej przez całą wiosnę. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby nie przyciąć źdźbeł zbyt krótko, ponieważ może doprowadzić to osłabienia naszego trawnika. Pozostawienie 2/3 wysokości będzie optymalnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Systematyczne koszenie na pewno pomoże nam uzyskać piękny trawnik.

Zanim przystąpicie do podlewania i nawożenia, warto wykonać jeszcze jedną czynność – aearację, czyli napowietrznianie trawnika. Dzięki temu pobudzicie trawę do wzrostu i zwiększycie wchłanialność wody i nawozów. Zabieg ten polega na nakłuwaniu całej powierzchni trawnika na głębokość maksymalnie 8-10 cm. Najlepiej zastosować do tego buty z kolcami bądź widły jeśli nie dysponujecie sprzętem elektrycznym.

Piękny trawnik – PODLEWANIE I NAWOŻENIE

Dbając o swój piękny trawnik, trzeba go też odpowiednio nawadniać. Lepiej, jeśli będziecie to robić rzadko i obficie, niż często i oszczędnie. Dogodny czas podlewania to poranek, kiedy temperatura jest stosunkowo niska. Jeśli macie  w ogrodach zraszacze, to śmiało z nich skorzystajcie. Bardzo ułatwią Wam pracę:)

piękny trawnik Green Canoe

substral.pl

Ostatnim etapem naszej pracy, ale bardzo ważnym będzie nawożenie trawnika. Po zimie każdemu zielonemu dywanowi przyda się solidna dawka substancji odżywczych. Wybór preparatu jest bardzo ważny i zależy od stanu trawy i tego, czego akurat potrzebuje. Proponujemy Wam sięgnąć po rozwiązania firmy SUBSTRAL, naszej marki ambasadorskiej.

piękny trawnik Green Canoe

substral.pl

Jeśli Wasze trawniki nie są szczególnie kłopotliwe w pielęgnacji i szukacie nawozu uniwersalnego, to zainteresują Was te dwie propozycje: Nawóz „100 dni” do trawnika i Nawóz Osmocote do trawnika. Korzystam od wielu lat z obu rozwiązań – sprawdzają się rewelacyjnie. Kolejne dwa produkty przeznaczone są do trawników, które potrzebują odżywienia i zatrzymania rozwoju mchu: Nawóz do trawnika z mchem i Nawóz Magiczna Siła – do trawnika z mchem. Dla intensywnej pielęgnacji trawy i uzupełniania wszelkich ubytków polecam Nawóz Magiczna Siła – do trawnika, Nawóz zagęszcza trawę i Dosiewkę do trawnika. Ten ostatni preparat to nawóz i odchwaszczacz w jednym, dlatego jeśli potrzebujecie dodatkowej pomocy w walce z tym problemem, to koniecznie wybierzcie Substral 2w1 nawóz + odchwaszczacz.


Z odrobiną chęci i dobrych produktów ogrodowych Wasze trawniki na pewno będą wyglądać zjawiskowo. Piękny trawnik to nie tylko ładny wygląd – popołudniowa drzemka na pledzie rozłożonym na zielonym dywanie liczy się podwójnie:) Zdrowy sen to jedno, ale zapach, który mu będzie towarzyszył, to dopiero czynnik relaksacyjny nie do przecenienia.  Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne i znajdziecie sposób, aby Wasza trawa odżyła po zimowym śnie. POWODZENIA!:)

 

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.