DO KAWY #60 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #60 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Usłysz mnie to światowy bestseller Najwy Zebian, który właśnie pojawił się na półkach naszych księgarń. Jak czytamy w jej opisie: ta książka mówi głosem tych, którzy kiedykolwiek czuli się niewysłuchani, źle traktowani, mylnie oceniani czy niedostrzegani. Znajdziecie w niej zbiór myśli i przekonań autorki, która w wieku szesnastu lat przybyła z Libanu do Kanady. To od nas zależy, jak odczytamy zawarte w niej emocje i refleksje.

#2 Muzyka

Album „Męskie Granie 2017” to jedna z najczęściej kupowanych polskich płyt, dlatego też, z uwagi na tak wielką popularność postanowiono zrobić „dogrywkę”. W dodatku do pierwszej płyty usłyszymy 14 utworów świetnych artystów takich jak m.in. Ørganek, Coma, Brodka, Kortez, Lao Che, Hey, GrubSon, Kamp!, Julia Pietrucha. Jeśli jesteście fanami dobrej, polskiej muzyki z pewnością się nie zawiedziecie.

#3 Teatr/Kino

Przygodę z teatrem warto rozpocząć jak najwcześniej i dlatego polecamy Wam dzisiaj miejsce zorientowane na najmłodszych odbiorcach, już od 1 roku życia. Teatr Małego Widza to pierwszy taki teatr w Warszawie i jedyny w Polsce, działający w takiej skali. Dzieci mogą czuć się tam swobodnie, a spektakle są przystosowane do możliwości percepcyjnych naszych maluchów. Komunikacja z małym widzem odbywa się przede wszystkim za pomocą obrazów, muzyki, tańca, ruchu, gestów i mimiki. Teatr Małego Widza odwołuje się do wyobraźni najmłodszych odbiorców, a 45-minutowe spektakle, jakie w nim zobaczymy połączone są z zabawą, także nawet najbardziej żywe z naszych pociech nie zazna tu nudy. Dzieci mogą czuć się tu bezpiecznie i naturalnie – siedzą na poduszkach, mogą komentować, głośno śmiać się i po prostu uczestniczyć w przedstawieniu. Naszym zdaniem naprawdę warto się tam wybrać.

teatr małego widza warszawa

spektakle dla dzieci w warszawieźródło: Teatr Małego Widza

#4 Miejsce z klimatem

Czy wiecie, że we Wrocławiu znajduje się najpiękniejsza restauracja na świecie? CAMPO Modern Grill zdobyła niedawno nagrodę w kategorii „Restaurant of the Year” w międzynarodowym konkursie WIN Awards w Londynie. Zaprojektowane przez BUCK.STUDIO wnętrze wyróżnia czternastometrowy, drewniany regał, mozaika i piękna, dębowa podłoga, a do tego ciekawe i gustowne dodatki. Przy najbliższej wizycie we Wrocławiu z chęcią odwiedzimy to piękne miejsce.

#5 Miejsce w sieci

Gorąco Wam polecam artykuł Piotra Buckiego na INN Poland, na temat uwagi i tego jak ją tracimy kosztem mediów społecznościowych, w których spędzamy niestety coraz więcej naszego czasu. Jeśli macie potrzebę częstego sprawdzania powiadomień na swoim smatrfonie, co chwila zaglądacie w telefon, bo może ktoś do Was napisał maila lub opublikował coś ciekawego na facebooku powinniście przeczytać, co na ten temat pisze Piotr.

źródło: INN Poland

#6 Wydarzenie

Już od dziś w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze w Poznaniu możecie obejrzeć wystawę Beksiński nieznany. Zobaczycie tu sto prac Zdzisława Beksińskiego, w tym fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe. Wydarzeniu towarzyszyć będą m. in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości). Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

źródło: Stary Browar

#7 Relaks

Na koniec wydarzenie dla wielbicieli dobrego humoru. 29 marca w Localu na Mokotowie odbędzie się stand-upowy open mic. Zobaczycie tu zarówno komików amatorów jak i profesjonalnych stand-uperów. A może wśród Was jest ktoś kto sam chciałby wystąpić?

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Ilona 23 marca 2018 (18:11)

    Wizyta w green canoe to jak spotkanie z dobrą koleżanką. Od kilku lat cichutko zaglądam tu codziennie. Czytam, przyglądam się pięknym zdjęciom, oglądam filmy i uśmiecham się. Dziękuję.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.