DO KAWY #38 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #38 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasi stali czytelnicy na pewno już wiedzą, że pod koniec września ukazała się książka Green Canoe – Przy stole. Jeśli jeszcze o niej nie wiecie to więcej na jej temat przeczytacie w TYM wpisie. Mówiąc krótko – książka jest o tym, co dobre :) Podzielona jest na trzy części: To, co wokół stołu, co na stole i kto przy stole. Co w nich znajdziecie? – mamy nadzieję że sprawdzicie sami :)

#2

Nie wszyscy lubią jesień. Deszcz, koniec wakacji, szaruga i niskie temperatury to najczęstsze argumenty osób, którym ta pora roku nie kojarzy się zbyt dobrze. Jeśli też tak macie, a chcielibyście zmienić swoje nastawienie zajrzyjcie na bloga Marta Pisze. Znajdziecie na nim ciekawe pomysły na to, jak oswoić tę porę roku i sprawić, by stała się dla nas bardziej znośna.

źródło: Marta Pisze

#3

Zostając w temacie jesieni w jej pięknej odsłonie to do sklepów weszła już nowa kolekcja hiszpańskiej marki ZARA HOME. Znajdziemy w niej ciepłe, przygaszone barwy, motywy kwiatowe i pięknie hafty. Cała kolekcja Botanical Autumn utrzymana jest w romantycznych, spokojnych klimatach i stylu vintage. Zobaczcie sami – TUTAJ.

źródło: Zara Home

#4

Na blogu Volantification.pl przeczytacie bardzo ciekawy wpis o tym, jak wyglądają związki partnerskie w naszych czasach. Czym różnimy się pod tym względem od naszych rodziców czy dziadków? Czy wolność i wybór, jakie teraz mamy ułatwia nam znalezienie prawdziwej miłości?  Zobaczcie, co ma na myśli Michał pisząc, że dziś związek to wynik wyboru, podobny do tego, którego dokonujemy w supermarkecie.

źródło: Volantfication.pl

#5

Jeśli interesujecie się modą, lubicie stylowe dodatki, oryginalną biżuterię czy naturalne kosmetyki to mamy coś dla Was! 21 października w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie odbędzie się Grand Bazar. Na tych cyklicznych targach mody obejrzycie i kupicie odzież i akcesoria prosto od twórców z Polski i zagranicy, a także artykuły do domu i produkty dla dzieci. Ktoś się wybiera?

grand bazarźródło: Facebook

#6

Na pewno doskonale znacie akcję Pajacyk i niejednokrotnie mieliście okazję klikać w brzuszek pajacyka na stronie, dofinansowując w ten sposób posiłek dla potrzebujących dzieci. Z bloga Jak oszczędzać pieniądze dowiecie się więcej o tym programie, jego założeniach, zasadach czy historii. Pajacyk został wsparty w akcji Michała – autora bloga, o której również przeczytacie we wpisie. Na blogu możecie  także posłuchać podcastu, przeczytać transkrypt lub posłuchać zapis na YouTube.

 

#7

Już dziś do kin wchodzi polsko-brytyjski film Twój Vincent w reżyserii Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana. Ich dzieło przedstawia życie i tajemniczą śmierć Vincenta Van Gogha w taki sposób, że postaci z obrazów malarza opowiadają nam jego historię. Film został nakręcony techniką animacji malarskiej – każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana przez artystów. Muzykę do filmu stworzył Clint Mansell, kompozytor znany z takich hitów jak Czarny Łabędź czy Requiem dla snu. Film Kobieli i Welchmana zdobywa świetne recenzje zagranicą i zachwycił już widzów na całym świecie. Czy zachwyci również nas?

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.