WIOSENNY mini ogródek - czyli czym skorupka... - GREEN CANOE

WIOSENNY mini ogródek – czyli czym skorupka…

Co roku, wiosną tworzę mini ogródek w skorupkach po jajkach. Siałam tak najpierw rzeżuchę, potem zaczęłam wysiewać zioła do rozsad, później rozsadzać domowe roślinki. Tegoroczna rzeżucha już wysiana – ta do jedzenia i ta do ozdoby – na Wielkanocny stół. A do skorupek,  znów wsadziłam moje ulubione sukulenty. Gdy maluszki podrosną, trafią do ogrodowego skalniaka, a teraz zerkam na nie pisząc do Was :) Tego typu MINI OGRODY, czyli roślinki posadzone w grupach, w maleńkich doniczkach/naczynkach/wytłoczkach po jajkach, można zakładać nawet przy małym metrażu mieszkania – nie zajmują zbyt wiele miejsca:) Moje ulubione, to takie, które wpisują się w trend EKO.

wogródek-w-skorupkach

sekulenty-na-wiosne

Jedna ręką tworzyłam nasz wiosenny mini ogródek, a drugą wysiałam od razu, co tam miałam wysiać:) Skoro poszło w ruch podłoże, to i nasionka się od razu znalazły. Sezon ogrodowy oficjalnie został otwarty. W tym roku mam dla Was niespodziankę – związaną również z ogrodem i z pracami ogrodowymi. Z roślinnością i rabatami, a nawet tworzeniem małej architektury. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni, bo wszystkie prace, o których wspomniałam ZOBACZYCIE w trakcie ich tworzenia:) Tak, tak –  niebawem na naszym Youtub’owym kanale pojawi się zdecydowanie więcej filmów. Nie tylko ogrodowych zresztą.

doniczki-do-siania

siejemy-ziola

Ale chciałam pokazać Wam dziś jeszcze jedną ideę ciekawego „ogródka”. Niekoniecznie mini. Mieliście kiedyś zamiast włosów zielone badylki? A chcielibyście? :):):) Nic trudnego. Spójrzcie, jak w żartobliwy sposób można potraktować doniczkę i całej rodzinie wykonać wiosenne zielone czupryny. I być może nie jest to wersja maleńkiego ogródka, ale za to zaskakującego i ile wprowadzi do domu dobrego nastroju. To również fajna idea na prezent.

pomysl-na-doniczke

Jak to zrobić? Albo metodą naklejania wydruku na donicę, albo wsunięcia kartki pomiędzy dwie doniczki, tak jak w poniższej instrukcji:) Proste prawda? Żeby twarz wyglądała bardziej realnie – szukajcie donic o kształcie walca, lub o niezbyt silnym zwężeniu ku dołowi.

jak-to-wykonac.źródło idei

Ostatni ogródek – to znów wersja mini. Dla tych, którzy marzą o własnym ogrodzie, a jeszcze go nie mogą mieć.  Moi mili – bardzo proszę, taki oto ogrodowy mini zakątek, można sobie założyć nawet w kawalerce:) Potrzeba będzie duża donica, małe roślinki i kilka chwil -np. by stworzyć z drucików pergolę. Ach, zapomniałabym – i mebelki pożyczone od córki :).

mini-ogrodek-w-donicyźródło idei

Udało mi się Was zachęcić do stworzenia własnej wersji ZIELONEGO MINI akcentu we własnych domach? Mam nadzieję, że tak:) Pozdrawiam dziś bardzo zielono i bardzo radośnie. Wracam do prac nad magazynem – wiosenna edycja zbliża się wielkimi krokami.

Do usłyszenia :).

Dziękuję za Twój komentarz.

5 komentarzy

 • comment-avatar
  DDorota 11 marca 2016 (20:38)

  Przypomniałaś mi Asiu, że to już marzec i czas coś wysiać na moim balkonie. W przyszłym tygodniu jadę do Gdańska na targi bursztynu, ale zaraz po powrocie biorę się do roboty. Ziółka, moja kochana rukola – już się nie mogę doczekać. Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne inspiracje.
  Dorota

 • comment-avatar
  Seszen 11 marca 2016 (17:50)

  Właśnie dzisiaj sadziłam sukulenty w terrarium:) Pozdr!

 • comment-avatar
  mako 11 marca 2016 (14:02)

  Cudne! Bardzo podobają mi się te rozsady sukulentów. U mnie w tym roku sukulenty będą na balkonie :)

 • comment-avatar
  pełnoletnia 11 marca 2016 (11:43)

  Trzeba tylko pamiętać, że ziemia w takich mini doniczusiach bardzo szybko wysycha… Zebrałam już skorupki na takie właśnie doniczki i czas już chyba na rzeżuchę na Święta a i sukulenty to świetny pomysł! :) Nie mogę się już doczekać Waszych filmików na Youtube – działajcie, nagrywajcie i publikujcie!!!!

 • comment-avatar
  Marysia 11 marca 2016 (06:48)

  Mini zakątek przeuroczy! Ja zaś tydzień temu wysiałam pierwsze tegoroczne nasionka do pudełek po jajkach. Ktoś mi poradził,że można potem wsadzać do ziemi razem z tekturką i tak chcę zrobić,w zeszłym roku zmarnowałam wiele przez uszkodzenie korzonków przy przesadzaniu…
  To może następne, które chcę wysiać wsadzę w skorupki od jajek, hm.
  Serdeczne pozdrowienia
  Marysia

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.