DO KAWY #114 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #114 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Warto żyć w zgodzie z emocjami, ponieważ są one integralną częścią naszej osobowości. Jednak w obecnych czasach tłumimy je, dla swojego bezpieczeństwa nie okazujemy ich łatwo drugiej osobie, nakładamy różnego rodzaju maski. Jak więc dogadać się z, często ciężkimi do zrozumienia, emocjami? Tego dowiemy się w zbiorze wywiadów Agnieszki Jucewicz Czując. Rozmowy o emocjach. Książkę znajdziemy np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Jeśli nie znacie jeszcze twórczości Ludovico Einaudiego, to zachęcamy Was do szybkiego nadrobienia zaległości:) Pianista powraca na scenę z nową płytą Seven Days Walking (Day 1), która zaprasza nas do świata przepięknych dźwięków fortepianu, wiolonczeli oraz skrzypiec. Zachwyćmy się dniem pierwszym, a co przyniosą kolejne – jeszcze zobaczymy. Płyta dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Na 5 maja zaplanowana jest w Operze Bałtyckiej w Gdańsku premiera spektaklu Hrabina Stanisława Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy. Historia przedstawia w żartobliwy sposób społeczeństwo przełomu XIX i XX wieku. Na plan pierwszy wychodzi wątek romantyczny ówczesnych wyższych sfer oraz zubożałej szlachty. Nie bez znaczenia jest tutaj także oprawa muzyczna, która wspaniale buduje nastrój każdej sceny i oddaje charakter postaci. Bilety na spektakl można nabyć TUTAJ.

teatr GREEN CANOE

źródło: Opera Bałtycka

#4 Miejsce z klimatem

Coffee Synergia dobre miejsce to kawiarnia w Katowicach, która oprócz serwowania swoim klientom przepysznej kawy, obrała sobie również za cel edukowanie na temat pochodzenia, znaczenia i sposobach jej przyrządzania. Poza znanymi nam kawami, możemy zażyczyć sobie także te parzone alternatywnymi metodami. W przyjemnej atmosferze goście lokalu cieszą się z samego rana śniadaniem oraz drobnymi przekąskami w późniejszych godzinach – obowiązkowo ze świeżą kawą:) Koniecznie spróbujcie sami. Stronę kawiarni znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Synergia.dobre miejsce

#5 Miejsce w sieci

Bycia szczęśliwym, jak wszystkiego innego, trzeba się nauczyć. Wzorce postępowania i zachowania poznajemy już od najmłodszych lat wynosząc je z domów. Jak w takim razie możemy nauczyć nasze dzieci szczęśliwie żyć? Na odpowiedzi na to pytanie skupiła się Joanna Stroemich – psycholog i dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Jej wykładu można posłuchać TUTAJ.

 GREEN CANOEźródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

#6 Wydarzenie

Wszystkich mających ochotę na miłe spędzenie soboty zachęcamy do wzięcia udziału w Święcie Kwiatów. Jutro w Warszawie będziemy chłonąć roślinność w każdej postaci. Czekają eko kosmetyki, ubrania, biżuteria z motywami florystycznymi, roślinna kuchnia oraz napary ziołowe. Nie zabraknie również pogadanek i porad dotyczących pielęgnacji zielonych przyjaciół, a także ciekawych warsztatów. Pełen program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: Facebook/MYSIA3

#7 Relaks

W weekend 27 i 28 kwietnia odbędzie się w Krakowie Festiwal Azjatycki, który będzie świetną okazją do spróbowania różnorodnych smaków egzotycznych. Nie pozostaje nic innego, jak tylko liczyć na dopisującą pogodę, która umili nam odpoczynek przy ulubionych daniach. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Smaczny Targ

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.