DO KAWY #136 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #136 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Deutsch dla średnio-zaawansowanych Macieja Hena to opowieść o odkrywaniu siebie i własnej przeszłości. Tytułowy bohater Marek Deutsch przemierza Ukrainę i Rumunię, aby zgłębić historię swoich przodków, dzięki czemu poznaje wiele ciekawych szczegółów na temat rodziny. Tę książkę docenią nie tylko wielbiciele historii, ale przede wszystkim miłośnicy zaskakujących zwrotów akcji. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

książka GREEN CANOE DO KAWYźródło: Wydawnictwo Literackie

#2 Muzyka

Caravan Palace to francuski zespół grający muzykę electro-swing. Wrócili niedawno na scenę z nową płytą pt. Chronologic, która – jak wszystkie dotychczasowe – porywie do tańca każdego, kto lubi żywe i żwawe rytmy. Zespół występował w Polsce już w poprzednich latach, dlatego być może powrócą z promocją nowego albumu. Zakupicie go np. TUTAJ.

muzyka GREEN CANOE DO KAWYźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Film włoskiej produkcji Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie doczekał się polskiego remake’u. (Nie)znajomi to, podobnie jak oryginał, psychologiczny komediodramat, którego fabuła pełna jest zwrotów akcji oraz ciekawych, zabawnych i wciągających interakcji między bohaterami. Premiera filmu zaplanowana jest na 27 września. Poniżej znajdziecie jego zwiastun.

#4 Miejsce z klimatem

Kawiarnia filmowa W Starym Kadrze to miejsce nie tylko dla wielbicieli dobrej kawy i słodkiego deseru, ale również dobrego kina. W lokalu o godzinie 17:00 i 20:00 odbywają się pokazy wybranych filmów, co do których można składać także swoje sugestie. Jeśli będziecie szukać ciekawego miejsca na spędzenie popołudnia lub wieczoru na gdańskiej Starówce, to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ. 

w starym kadrze GREEN CANOE DO KAWYźródło: Facebook/W Starym Kadrze

#5 Miejsce w sieci

Przy okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, który przypadł w tym roku 10 września, odsyłamy Was na stronę Ekskluzywny Menel do rozmowy Kasi Olubińskiej, którą przeprowadziła z Kamilem Pawelskim. Opowiada on swoją poruszającą historię, która każdemu może dać do myślenia i zachęcić do refleksji nad wartością ludzkiego życia. Rozmowę znajdziecie TUTAJ.

źródło: Ekskluzywny Menel

#6 Wydarzenie

Noc Księgarń to akcja zorganizowana przez dystrybutora książek OSDW Azymunt. Ma ona na celu promocję małych, kameralnych i tematycznych księgarń w całej Polsce. W tym roku 20 września odbędzie się pierwsza edycja akcji, podczas której wszystkich czytelników czekają rozmaite atrakcje. Szczegóły poznacie TUTAJ.

noc księgarń GREEN CANOE DO KAWYźródło: Noc Księgarń

#7 Relaks

20 i 21 września ulice wrocławskiego Nadodrza staną się otwartą galerią sztuki. W ramach wydarzenia Kinomural 2019 na ścianach budynków prezentowane będą ruchome murale w różnej formie stworzone przez artystów z całego kraju oraz zagranicy. Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentować się będą na żywo, to więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

kinomural księgarń GREEN CANOEźródło: Facebook/Kinomural

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.