DO KAWY #13 - kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #13 – kino, lektura, pasja.

#1

Dziś, w ramach poleceń książkowych, zachęcamy Was do odwiedzenia bloga Wielki Buk. Jego autorka wybrała dla nas kilka ciekawych propozycji, które warto przeczytać na wiosnę. Wśród nich same inspirujące i zachęcające do działania pozycje. Jesteście ciekawi co wybrała dla nas Olga? Zajrzyjcie TUTAJ.

Inspirujące ksiązki na wiosnęźródło: Wielki Buk

#2

Nadszedł czas planowania wielkanocnych dekoracji. W wielu domach zagoszczą z pewnością zajączki. Czy jednak nasi mali uszaci przyjaciele mogą gościć w naszych domach jedynie na ten krótki, świąteczny czas? Oczywiście że nie! Aby się o tym przekonać odwiedźcie galerię na stronie Elle Decoration, gdzie zobaczycie wiele inspiracji z zającem (lub królikiem) w roli głównej, które są ozdobą domu przez cały rok.

Zając wielkanocnyźródło: Elle Decoration

#3

A jeszcze przed Świętami będziecie mieli okazję odwiedzić warszawskie targi mody. 8 kwietnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się Grand Bazar, na którym obejrzycie i kupicie projekty młodych twórców z Polski i zagranicy. Na stoiskach znajdą się ubrania, obuwie, biżuteria, dodatki, a także akcesoria do domu.

Grand Bazarźródło: Grand Bazar – profil na facebooku

#4

Na stronie Nishki przeczytacie ciekawy artykuł, w którym Natalia odpowiada na pytanie zawarte w jego tytule: Nie masz dzieci, nie masz prawa wypowiadać się o dzieciach? Kiedy osoba nie mająca dzieci, mówi coś na temat naszych pociech i ich wychowania reagujemy różnie. Niekiedy uznajemy, że ktoś, kto nie przeżył tego co my, nie powinien komentować sytuacji, której nie zna. Czy jest to do końca słuszne? Koniecznie przeczytajcie TEN wpis.

źródło: Nishka.pl

#5

Na stronie Magazynu Coaching przeczytacie interesujący wywiad z socjologiem, Tomaszem Sobierajskim na temat dobrych manier. O tym, czym dobre maniery tak naprawdę są, jak my, Polacy radzimy sobie z grzecznością na co dzień, o nauce dobrego wychowania i tym, na czym ono właściwie powinno polegać. Bardzo ciekawa rozmowa, którą znajdziecie TUTAJ.

Tomasz sobierajski o dobrych manierachźródło: Coaching Focus

#6

Chcieliśmy Wam dziś polecić bardzo dobry, naszym zdaniem film – Captain Fantastic. To historia ojca wychowującego sześcioro dzieci z dala od cywilizacji. Rodzinne życie toczy się wśród dzikiej przyrody, upływając na polowaniach, nauce przetrwania w trudnych warunkach i staraniach ojca, aby wykształcić dzieci, które nie chodzą do szkół. Wszystko zmienia się w dniu, w którym cała siódemka musi stawić czoło światu. Świetny film o rodzicielstwie, odpowiedzialności i sile rodziny. Jeśli zastanawiacie się, na co warto pójść do kina, polecamy Captain Fantastic. Zwiastun zobaczycie TUTAJ.

Captain fantastic recenzjaźródło: Empire Online

źródło: Bleecker Street Media

#7

Od 21 do 30 kwietnia w wielu miastach w Polsce będziecie mieli okazję dobrze zjeść :) W tych dniach odbędzie się Restaurant Week czyli festiwal najlepszych restauracji.  Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów zajrzyjcie na stronę.

Restaurant Weekźródło: Facebook Restaurant Week

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    graszka 7 kwietnia 2017 (19:44)

    Bardzo dziękuję Asiu, za niezwykle inspirującą, cotygodniową wstawkę kulturalną. Jestem jej miłośniczką. Proszę o dalsze odcinki. Pozdrawiam – Graszka :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.