DO KAWY #155 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #155 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Ichiro Kishimi i Koga Fumitake w książce Odwaga bycia nielubianym przekonują nas, że akceptowanie swojej wyjątkowości prowadzi do wolności. Nie jesteśmy w sanie zadowolić każdego, dlatego warto zrozumieć, że są osoby na świecie, które po prostu nas nie lubią – i nie ma w tym nic złego. Treści oparte na teoriach Alfreda Alberta autorzy przekazują w przystępnej formie dialogu młodzieńca z filozofem, który czyta się bardzo przyjemnie. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Wydawnictwo Galaktyka

#2 Muzyka

Wiosną odbędzie się aż 10 koncertów zespołu Bass Astral x Igo. O tym cudownym duecie słyszeliście od nas już nie raz, więc mamy nadzieję, że skusicie się na wieczór rozrywki przy ich nowych hitach. Trasa Bass Astral x Igo Ensemble będzie promocją nowego albumu, który wychodzi już w kwietniu. Bilety dostępne są w sprzedaży od dzisiaj TUTAJ.

źródło: Going.

#3 Teatr/Kino

Tych, którzy nie przepadają za baletem, być może przekona balet-pantomima Korsarz inspirowany powieścią o tym samym tytule autorstwa George’a Byrona. Polska premiera francuskiej inscenizacji z 2016 r. odbędzie się już niedługo 20 marca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gdzie zorganizowane zostaną również spotkania wprowadzające w fabułę i akcję spektaklu. Wszystkie informacje dostępne są TUTAJ.

źródło: Teatr Wielki

#4 Miejsce z klimatem

Klub Jazzowy Vertigo Jazz Club & Restaurant, zwany także domem muzyki, to wyjątkowy lokal we Wrocławiu serwujący najdogodniejsze warunki do obcowania z dobrą muzyką i sztuką. Organizowane są tu występy artystów nie tylko jazzowych z Polski i zagranicy. Słowem – ciągle coś się dzieje. Właśnie dlatego Vertigo to świetne miejsce zarówno na spokojny wieczór z drinkiem, jak i rozrywkowy koncert w towarzystwie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Vertigo Jazz Club

#5 Miejsce w sieci

Kolory dobierane do wnętrz nie tylko podobają się bądź nie, ale również w konkretny sposób wpływają na nasze samopoczucie i ogólny odbiór pomieszczenia. Psychologia barwy ma więc ogromne znaczenie przy dekorowaniu wnętrz, także tych przeznaczonych do pracy. Więcej o niej przeczytacie w artykule na stronie DesignAlive, który znajdziecie TUTAJ.

źródło: DesignAlive

#6 Wydarzenie

8 i 9 lutego Gdańsk zaprasza na Wege Festiwal Trójmiasto. Już po raz trzeci zagoszczą nad Bałtykiem wegańskie restauracje oraz miłośnicy roślinnych przysmaków. Poza szeroką propozycją falafeli, hummusów i deserów, podczas festiwalu znajdziemy też wystawców oferujących przyprawy, kosmetyki oraz projektantów mody. Sprawdźcie sami TUTAJ, jak to wygląda.

źródło: Facebook/Wege Festiwal

#7 Relaks

Magdalena Konik, projektantka i pomysłodawczyni sklepu z designerskimi artykułami papierowymi i biurowymi Papierniczeni, poprowadzi 8 lutego w Lublinie warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają własne albumy na zdjęcia. Będzie to chwila relaksu, dzięki pracy z wdzięcznym materiałem, jakim jest papier. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił. Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook/Takie Rzeczy

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.