DO KAWY #93 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #93 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam książkę O psach. Każdemu, komu przypadł do gustu ten tytuł wydawnictwo Czarne poleca również zbiór opowiadań O kotach stworzony przez zadeklarowanych kociarzy: Stefana Chwina, Olgę Drendę, Piotra Pazińskiego, Małgorzatę Rejmer, Piotra Siemiona i Pawła Sołtysa. Znajdziemy tu osobne historie przedstawiające te wspaniałe czworonożne indywidua w osobisty dla pisarzy sposób. Dodatkowej przyjemności z czytania dostarczają nam piękne ilustracje Gosi Herby. Książkę znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Czarne

#2 Muzyka

Utwory Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego i w wykonaniu utalentowanych wokalistek polskich, będziemy mogli usłyszeć na żywo ponownie w grudniu. Na scenie swój talent zaprezentują Matylda Damięcka, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Daria Zawiałow. Koncert COHEN I KOBIETY odbędzie się Szczecinie, Gdyni, Poznaniu i Łodzi. Jeśli kochacie kultowe przeboje tego mistrzowskiego kompozytora i poety, takie jak In my Secret Life, czy Dance Me To The End Of Love, to nie zastanawiajcie się dłużej. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Cohen i Kobiety

#3 Teatr/Kino

Trwa Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Motywem przewodnim jego 12. edycji jest sztuka i jej wszystkie dziedziny. Program nawiązuje również do ludowych baśni i legend ważnych dla rosyjskiego folkloru. Oprócz seansów filmowych czekają na nas także spektakle teatralne, koncerty różnorodnej muzyki, warsztaty tematyczne, wystawy oraz spotkania autorskie. Nie zabraknie też atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych uczestników festiwalu. Po więcej informacji odsyłamy Was TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Brief.pl

#4 Miejsce z klimatem

Kuchnia Konfliktu to jedyna w swoim rodzaju restauracja w Warszawie oraz ciekawa inicjatywa społeczna. Tworzą ją osoby uciekające przed konfliktami panującymi w ich ojczystych krajach. Jest to miejsce spotkania nie tylko przy dobrym jedzeniu, ale również przy rozmowie na temat różnic kulturowych. Dzięki ciągle zmieniającemu się menu, mamy okazję skosztować pysznych dań z różnych zakątków świata, a dzięki organizowanym wykładom, warsztatom i projekcjom filmowym możemy poznać i zrozumieć kulturę danego kraju. Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Kuchnia Konfliktu

#5 Miejsce w sieci

Monika Kucel i Paulina Puchalska stworzyły w sieci przyjemny i inspirujący kąt specjalnie dla kobiet. „Element Żeński to nie strona o kosmetykach, ale o dziewczynach, które kosmetyków używają” – takie podsumowanie dają nam jej autorki. Oprócz sposobu pielęgnacji urody ważne jest tutaj również znaczenie tej pielęgnacji dla poszczególnej kobiety. Przy kosmetycznych opowieściach wysnuwają się także ciekawe historie i przemyślenia bohaterek. Właśnie z tego względu Element Żeński jest wyjątkowy.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Element Żeński

#6 Wydarzenie

Targi Wszystkiego Dobrego to idealna okazja do podziwiania i kupowania oryginalnych elementów sztuki, designu i mody od najlepszych wystawców. Będą one trwały od 29 listopada do 2 grudnia, dlatego z powodzeniem możemy zapatrzeć się na nim we wspaniałe prezenty świąteczne. Pobyt na targach we Wrocławiu umilą dodatkowo warsztaty związane z rękodziełem dla dorosłych i dla dzieci. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Targi Wszystkiego Dobrego

#7 Relax

Wszystkim spragnionym relaksu, a szczególnie jego aktywnej formy, polecamy udział w Warsztatach tańców z południa Włoch StrefaEtno. Tańców pizzica i tammurriata uczyć się będziemy od Chiary Scarfato. Ta włoska tancerka od lat szerzy w Polsce kulturę swojego rodzimego kraju. Na zajęcia przez nią przygotowane wybrać mogą się wszyscy – kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Wszystko, czego potrzeba to wygodne buty i oczywiście energia do tańca.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.