Pomysły na wiosenne kompozycje kwiatowe - GREEN CANOE

Pomysły na wiosenne kompozycje kwiatowe

W GREEN CANOE jest ostatnio już bardzo ciepło i wiosennie, prawda? Mamy dla Was coś idealnie wpisującego się w te gorące klimaty. Oto wyjątkowo piękne pomysły na wiosenne kompozycje kwiatowe, które pobudzą do życia Wasze wnętrza. Jeśli nie wiecie co zrobić z pustą przestrzenią w domu, to łapcie śmiało za wszelkiego rodzaju naczynia, które nadają się do ekspozycji kwiatów i zaczerpnijcie trochę inspiracji. Miłej lektury:)


Duże wiosenne kompozycje kwiatowe

W pierwszej kolejności przyjrzyjcie się tym bardzo wystawnym kompozycjom, które mogą posłużyć jako główna dekoracja stołu. Do stworzenia takich pozornie skomplikowanych aranżacji najlepiej nadają się bardzo pojemne wazony, które nie będą nas w żaden sposób ograniczać. Wybór kwiatów jest szeroki i zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Świetnie prezentują się peonie, eustomy, driakwie lub eukaliptus, często z dodatkiem pojedynczych i delikatnych gałązek. Jeden z bardzo prostych do zrealizowania pomysłów na wiosenne kompozycje kwiatowe i trik, dzięki któremu nasze kwiaty zawsze będą się pięknie układać, mogliście obejrzeć w filmie na naszym kanale (jeśli jeszcze nie widzieliście, to znajdziecie go TUTAJ). Ważne jest, aby wybrać sobie kolor dominujący i dobierać kwiaty w jego odcieniach bądź barwach uzupełniających. Pozostałe zgromadzone pomysły pochodzą z Flower Magazine i Horchow.

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

flowermag.com

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

horchow.com

Małe wiosenne kompozycje kwiatowe

Możemy również stworzyć mniejsze wiosenne kompozycje kwiatowe, które pięknie wyeksponujemy stawiając je na parapecie lub na półce – pojedynczo bądź w grupie. Równie dobrze prezentować się będą na stole, dopasowane do kolorystyki aranżacji. Idealnie sprawdzą się wysokie i niskie drobne wazony. Mogą być przeźroczyste albo kolorowe, zależnie od tego, co bardziej komponuje się z Waszym wnętrzem. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na ekspozycję kwiatów w domu, zwłaszcza jeśli nie ma się ochoty na duże kompozycje. Więcej zdjęć znajdziecie na stornach A Quiet Style, Peaches and Mint i The Elysian Edit.

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

aquietstyle.co.uk

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

blog.peachesandmint.com

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

elysian-edit.com

Jednolite wiosenne kompozycje kwiatowe

Zachęcamy Was do tworzenia wiosennych kompozycji z kwiatów jednego rodzaju i o zbliżonych do siebie kolorach. Takie rozwiązanie przypadnie Wam do gustu szczególnie, jeśli nie lubicie do Waszych pomieszczeń wprowadzać zbyt dużo różnych barw. Nawet jeśli lubujecie się w wielokolorowych dekoracjach, to takie bukiety wprowadzą nieco harmonii i spokoju. Może się Wam na początku wydawać, że ten sposób jest nudny i nieprzyciągający uwagi, ale zobaczcie sami jak takie cięte kwiaty skutecznie ożywiają pomieszczenie. Macie w ogrodzie bez? Kilka świeżych gałązek w wazonie nie tylko z powodzeniem udekoruje Wasz regał, ale również wypełni wnętrze cudownym zapachem! Zdjęcia możecie znaleźć na stronach: My DomaineVibeke Design i Barefoot Contessa.

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

Vibeke Design, vibekedesign.blogspot.se

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

barefootcontessa.com

Wiosenne kompozycje kwiatowe w ozdobnych naczyniach

Pamiętajcie, że nie trzeba ograniczać się jedynie do wazonów. Piękne wiosenne kompozycje kwiatowe przygotujemy również w naczyniach wykorzystywanych na co dzień, takich jak filiżanki, dzbanki, a nawet patery na owoce. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście, to podrzucamy Wam film z pomysłem na prostą propozycję z użyciem właśnie takiej patery (zajrzyjcie TUTAJ). W taki sposób wykażecie się odrobiną kreatywności i sprawicie, że Wasze bukiety będą wyróżniały się na tle tych tradycyjnych. Pozostałe zdjęcia znajdziecie na Gerbera1 i A Creative Mint.

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

gerbera1.livejournal.com

wiosenne kompozycje kwiatowe Green Canoe

acreativemint.typepad.com


Czy któraś z kompozycji szczególnie przykuła Waszą uwagę? Zachęcamy Was bardzo do skorzystania z naszych propozycji i  tworzenia własnych aranżacji kwiatowych. Może uda się Wam stworzyć coś ciekawego i dzięki temu dodacie Waszym wnętrzom odrobinę koloru i świeżości. POWODZENIA!:)

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Czakos 15 maja 2018 (11:37)

    Świetne kompozycje :) Na zdjęciach wyglądają super, a w rzeczywistości muszą być jeszcze piękniejsze. Pozdrawiam!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.