DO KAWY #27 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #27 – kino, lektura, pasja.

#1

Tradycyjnie już zaczniemy książką. Ale zdziwicie się, bo wbrew temu, co można pomyśleć na pierwszyy rzut oka – nie jest to książka tylko dla dzieci. Jeżeli lubicie klimaty „Małego księcia” – to na pewno pokochacie ” Liść” autorstwa Julii Rozumek, której mocno kibicujemy we wszystkich działaniach.

julia rozumek książka liść recenzjaźródło: Julia Rozumek

#2

Zostając w temacie czytania – na stronie Slow reading Ania podpowiada, gdzie znaleźć darmowe ebooki. Na blogu przeczytacie skąd pobrać książki, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Co najważniejsze ze wszystkich stron, które proponuje Ania pobieranie ebooków jest legalne i nie narusza praw autorskich więc naprawdę warto je sprawdzić.

źródło: Slow reading

#3

Już w przyszłym tygodniu do naszego kraju zawita Jessie Ware, którą będziecie mieli okazje zobaczyć na dwóch koncertach. 26 lipca usłyszymy ją w gdańskim Starym Maneżu, a 27 lipca w klubie Palladium w Warszawie. Z tego co nam wiadomo na dzień dzisiejszy bilety zostały już prawie wyprzedane, więc jest to ostatnia szansa dla wszystkich, którzy chcieliby się wybrać.

jessie ware w polsceźródło: ESKA

#4

Wakacje to czas podroży – zarówno tych bliskich, jak i bardziej odległych. A może tak wybrać się dookoła świata? Niemożliwe? A może jednak? Na stronie Where is Juli autorka podpowiada nam, jak zorganizować podróż dookoła świata. Domyślamy się, że dla wielu jest to zbyt odważne marzenie. A może jednak Julia, która sama udała się w taką podróż zainspiruje kogoś do tego rodzaju wyprawy?

źródło: Where is Juli

#5

Lato to także czas, kiedy chętnie organizujemy przyjęcia weselne. Na blogu Gu tworzy zobaczycie, jak Aga poradziła sobie z udekorowaniem sali weselnej na uroczystość swojej siostry. Dodamy jeszcze, że zadanie nie było łatwe, bo sala, delikatnie mówiąc, nie była zachwycająca. Jaki był efekt pracy Agi, jej rodziny i znajomych? Zobaczcie sami! Naszym zdaniem wyszło przepięknie.

dekorowanie sali weselnej
źródło: Gu tworzy

 

#6

Jedną z (niewielu) wad lata są niewątpliwie wszechobecne owady, zwłaszcza te gryzące i zostawiające na naszej skórze niemiłe, swędzące ślady. Na blogu Sroka o… przeczytacie o środkach łagodzących ukąszenia, jak zwykle wnikliwie przeanalizowanych przez autorkę pod kątem składu. W kolejnym wpisie (TUTAJ) dowiecie się również, jak samemu zrobić domowy, naturalny środek łagodzący ukąszenia.

źródło: Sroka o…

#7

Jeśli nie zdecydujecie się jednak na podróż dookoła świata, bo na przykład nie macie wystarczająco dużo czasu czy środków finansowych, może zainteresuje Was temat mikrowypraw. Czym są takie podróże? Jakie są ich zalety? Przeczytajcie więcej na blogu Manufaktura Radości.

źródło: Manufaktura Radości

 

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.