DO KAWY #110 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #110 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

John Barleycorn, czyli wspomnienia alkoholika to autobiograficzna powieść Jacka Londona wydana oryginalnie w 1913 roku. Autor opisuje w niej swoje życie i zmaganiach z alkoholizmem w czasach, w których nie rozumiano tego uzależnienia w sposób, w jaki rozumiemy je dzisiaj. Upojenie alkoholowe, którego personifikacją jest tytułowy John Barleycorn wywodzący się z brytyjskiego folkloru, daje radość z picia osobom znudzonym codziennością. Zapłatą za otrzymane szczęście i przygody jest jednak ich życie i wolność. Książkę znajdziecie TUTAJ.

źródło: Wydawnictwo CM

#2 Muzyka

14 i 15 czerwca trwać będzie miejski festiwal kulturalny Co Jest Grane 24. W Warszawie odbędą się koncerty polskich artystów, pokazy filmowe, ciekawe warsztaty dla dzieci oraz inne wspaniałe atrakcje. Znajdzie się również czas i miejsce na piknikowanie w przyjemnej atmosferze oraz wiele stoisk kulinarnych, przy których skosztujemy oferty najlepszych restauracji i foodtrucków. Obecnie trwa 1 pula sprzedaży biletów po najniższej cenie, dlatego jeśli planujecie wybrać się na festiwal, to nie zwlekajcie dłużej. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło: Co Jest Grane 24

#3 Teatr/Kino

Wszystkim kinomanom polecamy wybrać się na Pokazy Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi. Będą one trwać od 28 marca do 2 kwietnia w Warszawie. W programie wydarzenia przewidziane są pokazy najlepszych włoskich produkcji filmowych, które zdobyły wiele nagród oraz uznanie krytyków. Pełną listę filmów wraz z innymi informacjami znajdziecie TUTAJ.

źródło: Kino Muranów

#4 Miejsce z klimatem

Dzisiaj na kawę zapraszamy Was do łódzkiej kawiarni o nieco mylącej nazwie Owoce i Warzywa. Jest to jeden z miejskich lokali, który organizuje różne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty i wystawy. Dzieje się tam dużo, a w każdej chwili towarzyszy nam świeżo parzona kawa. Do wyboru mamy wiele rodzajów kawy, a swoje ulubione ziarna możemy kupić na miejscu i cieszyć się nimi także w domu. Odwiedźcie koniecznie stronę kawiarni. Znajdziecie ją TUTAJ.

źródło: Facebook/Owoce i Warzywa

#5 Miejsce w sieci

Robienie czegoś tylko dlatego, że jest modne świadczy o nieświadomym podejściu do życia. Bycie zaślepionym opinią większości wydaje się być zmorą naszych czasów, lecz co z popularnymi stylami i koncepcjami, które faktycznie mają pozytywny wpływ na nas samych i na nasze otoczenie? Na stronie Socjopatka znajdziecie tekst Dagmary o Trendach, które są nam potrzebne. Koniecznie go przeczytajcie i zweryfikujcie potrzebę przedstawionych przez autorkę trendów we własnym życiu.

źródło: Socjopatka

#6 Wydarzenie

Podróżujemy ostatnio wspólnie po krajach, więc zatrzymajmy się na moment we Francji. Krakowskie Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki organizuje 21 marca Dzień Frankofonii w Dworku. Dla uczestników zaplanowane zostało wiele wspaniałych atrakcji, które obejmują francuską muzykę, kuchnię, kino oraz warsztaty. Zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

źródło: Facebook/Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

#7 Relaks

Wystawa Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem ukazuje piękno ręcznej pracy artystów i rzemieślników. Eksponowane przedmioty mają charakter prototypów i eksperymentów pokazujących, że proces tworzenia jest tak samo ważny, jak finalne dzieło. Do 14 kwietnia w Muzeum Warszawskiej Pragi możemy podziwiać na wystawie efekt połączenia nowoczesnego projektowania z tradycyjnym rzemiosłem. Szczegóły na jej temat znajdziecie TUTAJ.

źródło: Muzeum Warszawskiej Pragi

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 15 marca 2019 (20:54)

    Obserwuję poczynania Socjopatki od roku. Jej pióro jest świetne, takie bezpośrednie, niezawiłe i co najważniejsze szczere ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.